Fórum - Téma


Primera v plamenech


Fórum Primera P11 Primera v plamenech

Manuály  |  Inzerce  |  Model Nissan Primera P11  |  Naše vozidla2011-06-20 07:44:49

Vlastnl jsem primeru P 11C/144 4 roky v maximální spokojenosti. Auto bylo pravidelně servisováno. Nicméně dne 13.6. dojezdilo. Žena i s dětmi s ním jela a na zpáteční cestě mi volala, že auto za jízdy zdechlo, nešlo nastartovat, po chvíli volala znovu, že začíná z pod kapoty jít nepatrný dým. Po chvíli volala znovu, že kouř zesiluje, hned jsem jí řekl, ať se vybalí z auta, vezme děcka a jde daleko od auta. Já tam přijel po cca 15 - 20 minutách a pod autem už byly planemy, stejně jako nad ním. Otřesný pohled a hned jasné resume, že je po autě. Toto se mi potvrdilo, jakmile přijeli hasiči a začali hasit. Motor je celý na odpis a vzhledem k hodnotě auta, i celé auto. Hrůza. O to víc zamrzí, že auto bylo servisováno a staral jsem se o něj.....Zřejmě byl někde problém s elektrikou. Naštěstí auto nezačalo hořet při jízdě, ale včas "upozornilo", že se něco děje....

2011-06-20 08:46:04

Tak to je neprijemna vec. Jeste ze manzelka s detmi je v poradku, auto bude nove. Je to ale opravdu smula, bohuzel se to muze stat. Ja projistotu ale s sebou v aute vozim maly hasici spray, kterym bych teoreticky mohl zabranit uplnemu vzplanuti. Jistota je jistota a vozit nejaky mensi hasicak je fakt lepsi.

2011-06-20 09:05:41

Samozřejmě, že je hlavní, že jsou ostatní v pořádku. Nicméně pro ženu to byla dost nepříjemná zkušenost... Když jsem se bavil s hasičem, který požár vyšetřoval, tak mi řekl, že se toto prostě stává, že auta jsou tak nabita elektrikou a řídícími jednotkami, že stačí, aby se jedné něco stalo a už to jede. Výsledek je potom takovýto.

Nevím, jestli bych s hasičákem něco zmohl. Kor, když žena jela s dětmi sama a měla co dělat, aby dala všechny do pořádku, navíc kolem projížděla auta a jediný, kdo zastavil, byli popeláři, kteří měli hasičák a pokusili se to hasit, ale bez úspěchu. Když už se jednou oheň pod kapotu dostal, naštěstí nikoho nenapadlo ji otevírat, protože by to hořelo o to rychleji tím, že by se tam dostal vzduch. Kabina zůstala vpodstatě nedotčená....

2011-06-20 09:37:41

jen podotku ze nasici sprej je na prd, pokud chces vozit neco co ma smysl tak maly klasicky hasičák.

to mas tezke uvedom si kolik je v aute benzinu, oleje, plastů a jinych hořlavin. plus vysoke teploty + elektřina...

2011-06-20 09:42:53

Jojo, ještě že se neotevřela kapota, to je pak jasné. No zcela tomu rozumím, je to opravdu nepříjemné a především když se to stane ženě a má tam ještě děti. Asi by jsme z toho byli všichni špatní. Důležité je, že to dopadlo opravdu dobře. Bohužel co se týče auta, tak ne, je to škoda.

Jinak u nás je to bohužel často tak, že okolní motoristy dění vedle silnice vůbec nezajímá a to i když viděli toto. To je to nejhorší.

EDIT: Fizz.: Ja verim ze sprej neni asi nic extra, ale alespon neco tam je a treba i diky nemu nejaky zacinajici pozarek dokazu zvladnout. Stejne kdybych kupoval hasicak (klasicky), tak bych vzal nejaky mensi a i tak by nemusel stacit. Ale jiste na tom bude o neco lepe.

2011-06-20 10:42:47

Alespoň, že to dopadlo takto. Manželka taky pořád cestuje někde s dětmi svým autem a do kastlíku jsem jí hned po koupi auta dal 1kg práškovej hasičák. Stejně ale pochybuju, že by si něj v takové situaci vzpoměla. Popadla by děti a utekla, což je jediný správný.

V Primeře taky vozím 1kg práškovej, zatím ho mám schovanej pod podlahou v kufru, ale stejně pořád přemýšlím, že si uchytím někde aby byl po ruce.

Jinak já měl docela nepříjemnou zkušenost, když mi prdnul odlučovač plynů na fáčku a tekl mi přímo benzín za jízdy na motor a výfuk. Z pod kapoty se začalo hulit, jako když už něco hoří, náštěstí to byl jen benzín co se rychle odpařoval.

Zastavil jsem a snad půl hodiny nad tím stál s hasičákem.

2011-06-20 14:26:21

Luky, seredne se mylis, ja si to zkusil na necisto, a ty ctvrt kilovy, ci kilovy hasicacky jsou na nic, to uhasi mozna neco v intru, treba kdyz ti spadne cigaro na calouneni, ale u motoru potrebujes nejaky 10kg a to jen na haseni zarodku (nejsou videt plameny). Kdyz uz slehaji plameny, nic to neuhasi, jen pena, a to nepreberne mnozstvi... U auta to jde rychle prave, a je tam desne paliva (mysleno materialu, ktere podporuji horeni).

Kdyz vidim plameny z pod haubny, nemyslet na nic jineho, jak ryhle zdrhnout s celou posadkou, nesnazit se to hasit.


Odpovědět