Fórum - Téma


Přepínač sklápění zrcátek


Fórum Qashqai J10 Přepínač sklápění zrcátek

Manuály  |  Inzerce  |  Model Nissan Qashqai J10  |  Naše vozidlazbs
2011-11-24 11:05:18

Přepínač sklápění vnějších zpětných zrcátek má tři polohy (sklopit, vyklopit a neutrál uprostřed).

Osobně dávám přepínač po sklopení nebo vyklopení vždy do neutrální polohy. Ví někdo jestli je nějaký rozdíl v tom, zda zůstane přepínač v krajní poloze nebo se po sklopení(vyklopení) vrátí do neutrální polohy uprostřed?

2011-11-24 11:47:58

Já sklápění zrcátek používám každý den při vyjíždění ze vrat a do garáže. Vždycky je sklopím a nechám vypínač v té poloze, v jaké jsem je sklopil. Když vyjedu, tak je vyklopím a zase je nechám v té poloze. Střední polohu vlastně ani nevyužívám. Bylo by dobré, kdyby třeba střední poloha fungovala jako u mého předešlého Fluence, kdy automaticky po uzamčení vozu se zrcátka sama sklopila a po odemčení i vyklopila. U QQ jsem to nijak dál nezkoumal a asi není co. Ta střední poloha asi na nic není.

2011-11-24 13:05:46

No já to používám už hodně dlouho a zatím jsem s tím neměl problém a dokonce jsem už i tak nějak naučený že pokud parkuju třeba v obchodním centru tak automaticky sklápím. Stejně jako "Dismay" nechávám přepínač v té poloze jak to přepnu.

Obávám se pokud by to mělo být automaticky asi bych s tím měl problém protože zajíždím do garáže se sklopenýma ušima a pokud by mi to měla automatika po nastartování vyklopit asi bych byl nervozní že ulomím ušiska.

Tak jak to je mi to vyhovuje a je to jen o zvyku.

2011-11-24 13:28:15

Přesně tak Bobiku, já to dělám jako ty. Jen jsem psal, že Fluence měl ještě navíc automatiku, tu jsem používal venku n parkovišti tak, že po zamčení se mě zrcátka sama sklopila a po odemčení sama vyklopila. Bohužel jako ty při vjíždění do garáže jsem to i u Fluence musel sklopit sám , abych ty uši neodřel.

2011-12-04 17:40:20

Ahoj, pokud po vyklopení zrcátek necháš spínač v poloze vyklopit, necháš zapnutý klíček (anebo nastartováno) a zkusíš sklopit zrcátko rukou, tak by se ti zase mělo automaticky vyklopit. Pokud přepneš spínač do neutrální polohy, tak ti po manuálním sklopením zrcátko zůstane sklopené. A samozřejmě to funguje i opačně :)

2012-11-12 18:26:18

Mně se teď vypínač rozbil. Po sklopení už nejdou zrcítka vyklopit. Nemáte někdo jeden navíc?

Už jste to někdo měni. nechce se mi s tím do servisu. Zaplatím zbytečné peníze a strávím tam spoustu času.


Odpovědět