Fórum - Téma


Překročení rychlosti


Fórum O článcích Překročení rychlostiDiskuze o článku

Překročení rychlosti

Řidiči se mnohdy domnívají, že přestupek lze spáchat jen při překročení nejvyšší povolené rychlosti. Tak tomu ovšem není. Je vhodné připomenout, že kromě konkrétních rychlostních limitů pro jízdu v obci a mimo obec zákon stanovuje obecné (abstraktní) pravidla upravující rychlost vozidla. Obecná úprava rychlosti vozidla Podle zákona musí řidič přizpůsobit svou rychlost mnoha okolnostem, které ovl...


1  2

2013-01-23 10:11:23

Nevím z čeho autor vycházel že existuje cesta zpět při zaplacení na místě, podle toho co jsem si přečetl já se to podařilo jenom v jednotkách případů a znamenalo to soudy, atd. Jediný správný postup je se s policií vůbec nebavit, odpovidat slušně, ale nejlépe v holých větách, nikam nespěchat např. při hledání dokladů a nic nepodepisovat. No a potom na správní řízení přijít již dobře připraven nebo se nechat zastoupit někým kdo se tím zabývá. Jinak víte že cca 60% pokut je u nás uděleno nezákonně?

Samozřejmě je taky otázka od jaké částky vám stojí za to se do té mašinérie pouštět ale je potřeba si uvědomit že zaplacení na místě znamená samozřejmě i přidělení bodů, pokud se na ten přestup vztahují.

To co jsem tu napsal mám hlavně z tohoto článku a navazujících: http://www.dfens-cz.com/v...hp?cisloclanku=2013010607

Jinak já osobně už z principu dám vždycky radši tu 1000 nějaké soukromé firmě která se zabývá zastupování ve správním řízení než státu.

2013-01-23 10:39:15

...zajímavé ...

Hádám se, když si myslím, že jsem v právu.

Když mě změří 120 na 90, nehádám se, protože není o čem...)) .. a uznám vinu i trest.

Myslím, že to má i tento rozměr. Pravidla jsou dána a když je vědomě poruším, musím si být vědom následků a trestu ... nebo?

2013-01-23 10:52:27

Tak vždycky můžeš žádat o přezkumné řízení, i když jsi už blokovou pokutu zaplatil. Ale to jestli ti daj zapravdu, tak to je ve hvězdách. Ale myslim, že v případě uváděném v článku (dodržení minimální tolerance radaru) bys měl solidní šanci vyhrát.

2013-01-23 11:49:13

franta.s: Já bych to chápal v případech kdy někdo zaparkuje tak že někomu vysloveně překází nebo předjíždí před horizontem kam nevidí, jede 80 před školou v době vyučování a podobně, ale o tom to dneska není. V té poslední úpravě "osoby blízké" co vyplodil estébák Huml už je naprosto jasně vidět že to je jenom o tom aby se vybraly peníze, ne o tom aby byl někdo potrestán a poučil se z toho. A k té rychlosti je to vždycky otázka dané situace, co třeba 120 v noci na 4 proudové silnici kde jedeš sám ale je tam povolená jenom 90ka? Já bych například zrušil omezení rychlosti mimo města úplně.

Milda.S: pokud bys byl v té toleranci tak asi jo, ale pochybuju že k tomu v praxi dojde, oni zase nejsou úplně blbí, když Tobě naměří 53 tak si radši počkají na jiného co už tam bude mít 55 a je to.

2013-01-23 12:20:16

O parkování se nebavím, bydlím na sídlišti a diskuse s Městskou policií, která po vzoru házenkářských rozhodčích píská přešlapy, jsou na denním pořádku.

Ale třeba ty rychosti jsou asi jasné, pár krát jsem řešil a mám také vyzkoušeno, že PČR reaguje rozumně, pokud tam člověk nedělá nějaké divadlo. No a když mi změří o 20 resp. 30 víc, tak ten prostor něco řešit není ....

2013-01-23 12:24:47

No právě, nemá cenu odvolávat se na opravné řízení, když víš, že jsi ten přestupek prostě udělal. Opravné řízení ti slouží k tomu domoci se svého práva, pokud si myslíš, že si byl poškozen na základě pochybení policisty. Náhodou to udělal Huml velice chytře (i když existuje klička jak se z toho zas vykroutit) je pořád lepší, když někdo vysolí aspoň těch 10 000 a nepřijde o body, než když mu to projde zcela bez potrestání, jako to bylo dosud. Já vim, že je to divný takhle to napsat, že jdu v podstatě jako řidič sám proti sobě, ale sakra ty rychlostní omezení tu nejsou jen tak pro srandu králíkům. Někde jsou ty rychlostí omezení divný, to jo, ale kdyby měli udělat nějaký vyjímky tak z toho bude 200 stránková bichle a nikdy by se tu nic nevyřešilo. A zrušením rychlostních limitů mimo obec, tak to by na těch silnicích byl už sakra bordel.

2013-01-23 13:26:03

Milda.S: když to bereš takhle tak to už by se mohlo rovnou zavést mýtné i pro osobní auta a vybralo by se ještě víc než s tím co zavedl Huml, ale otázka je komu by to prospělo? O bezpečnosti provozu to rozhodně není a co hůř, je to pokus o obcházení ústavy, což je dost nebezpečná věc.

A rychlostní omezení má smysl na nebezpečných místech, před prudkou zatáčkou a podobně, ale takhle plošně je to nesmysl, to bylo zavedeno v 70tých letech v reakci na ropnou krizi a dneska to slouží už jenom k vybírání peněz.

2013-01-23 13:45:09

Proč mýtné? Jezdi tak jak máš a jseš absolutně bez problémů. Se stavem silnic v ČR jsou nebezpečný místa víceméně všude.

2013-01-23 13:57:43

ve městě bych nechal 50 (místy se 50 ani jet nedá a místy jo) a ano dopravní omezení jsou jen pro srandu králíkům, protože ve velkých případech jsou skutečně na nic a žádný dopravní znalec by se pod ně nepodepsal snad ani. Současní zákonodárci nám dali novelou jasný vzkaz a sice...plaťte. Jo doteď jste se vymlouvali, ale mi z vás ty peníze dostaneme. z vybírání pokut se stal kšeft. Jezdím jak mám, neporušuju předpisy, ale když vidím ceduli obce tak to nezahemftnu na fleku abych jel hned 50, při předjíždění taky předjíždím daleko svižněji, protože to je bezpečnější. na jižní spojce taky nejedu předepsanou rychlostí páč je to podle mě nesmysl. mimo město zrušit jakékoliv omezení a možná bude ještě méně nehod protože lidi budou čumět na cestu a ne na tachometr a za každý roh jestli se tam neschovává policista. Deno denně v létě nadávám tatíkoj proč měří na té nejpřehlednější kilometrové rovince z kopce ve městě, kde na každé straně je chodník a široké pro čtyři auta vedle sebe a ne u školy kousek vedle kde děti sotva ráno přejdou silnici. on řekne no to víš peťane to bychom tam nic nevybrali ztratil jsem veškerou důvěru v tenhle systém a hodlám dělat už jen a jen naschváli. s policistou se nebavit, policajtoj nikdy nemůžete říct něco čím byste si pomohli. vaší povinností je předložit doklady. odpovídat pouze ano a ne, ale daleko lepší je odmítnout vypovídat a prostě se s nima nebavit ať si to řešej sami vše. chtějte vidět fotku z radaru, je vaše právo vidět důkaz proti vám. já chci aby mi bylo dokázáno že svýma 60km/hod jsem někoho ohrozil nebo omezil oproti 50 km/hod. Je potřeba přenést více zodpovědnosti na lidi a ne slepě dodržovat pravidla, která jsou nefunkční, špatná či nelogická. a ta reforma??????????no k tomu se sna ani vyjadřovat nebudu

2013-01-23 14:12:15

Já neříkám, že by měl každej dodržovat mimo obec přesně 90. Sám jí většinou nedodržuju a pochybuju, že jí vůbec někdo dodržuje. Ale jakmile zrušíš těch 90, tak lidi budou jezdit jak dobytci, protože budou vědět, že jim žádná pokuta nehrozí. Navíc by to bylo i pak dost problematický při řešení sporů. Je chyba, že si myslíš, že omezení rychlosti je jen buzerace. Si vem pojedeš po rovince řekneš si "zas buzerujou s 90" pojedeš 140 vezmeš pořádnou díru ta tě rozhodí, mnohem víc než při rychlosti okolo 90, a skončíš ve škarpě nebo v protisměru a tam zabiješ ještě toho v protijedoucim autě.

2013-01-23 14:20:16

Takže myslíš že nehodovost je přímo úměrná rychlosti?

2013-01-23 14:21:53

Nehodovost je přímo úměrná zkušenostem, kvalitám řidiče, stavu vozovky atd. Následky nehody jsou přímo úměrné rychlosti

2013-01-23 14:35:12

tudíž na úsecích s neomezenou rychlostí by měl být nejvyšší počet zabitých pokud procentuální nehodovost bude všude stejná když závisí spíše na náhodě. a já bych to vyzkoušel, za pokus to stojí ne? a lidi budou jezdit jak prasata kdy se jim zachce tady žádná represe nepomůže. i běžný studentíci jako jsou někteří z nás mají auta, která policii hravě ujedou bez pokutky

2013-01-23 14:43:24

Za pokus by to stálo, kdyby se zabili vždycky jen ti co jedou jak prasata, ale bohužel se jim dost často daří zabít i ostatní řidiče. Na to je právě taky ta novela, sice jim ujet můžeš, ale jistě budou mít tvoji SPZ a když nepřiznáš kdo řídil, tak zaplatíš aspoň tu desítku.

2013-01-23 15:34:46

Milda.S: no a když řídil někdo jiný, tak stejně pokutou budeš potrestán ty, to má logiku, ne? Kdyby aspoň ty peníze šly na opravy silnic, ale to spíš z toho bude další radar + úředník aby se stihlo vybrat ještě víc.

Jinak s tím zabíjením by ses neměl tolik dívat na novu, dneska je počet lidí kteří na silnicích zemřou nižší než byl na začátku 90tých letech a to je nesrovnatelně větší provoz.

Zrušení rychlostních omezení mimo město by žádný negativní efekt nemělo i proto, že ty nehody a úmrtí v dopravě jsou strašně zveličené... například na infarkty umírá daleko víc lidí, ale to holt tolik nevynáší jako vybírání pokut a není mediálně zajímavé jako "silniční piráti"

2013-01-23 15:53:06

Na novu se zásadně nedívám. Tak, když nechceš bejt potrestán, tak řekneš kdo to auto řídíl, aby byl viník po zásluze potrestán, jak snadné. Nebo mi chceš říct, že nevíš kdo ti jezdí s autem?

Počet je nižší, ale to jen díky lepší konstrukci a lepší pasivní bezpečnosti vozidel. Od infarktu tě stát neuchrání. Ale pomocí nějakejch pravidel (jako třeba povolená rychlost) tě ochrání před magorem na silnici co si myslí, že to má v ruce a může jet kolik chce a pak tě někde sundá. Od toho by tu taky ten stát měl být, to že v poslední době je tu stát spíš pro to, abysme ho živili to je věc jiná.

Jedině kde bych byl pro, aby byla zrušena povolená rychlost je dálnice, ale to by musela mít všude minimálně 3 pruhy.

2013-01-23 15:53:17

milda.S: tak to je mylná představa, nemusej z něj dostat vůbec nic. nepodléhej mediální masáži

2013-01-23 15:57:08

Už jsem psal, že na to existuje další klička.

Já upřímně řečeno čtu nezávislý média víc než naše oficiální.

2013-01-23 16:02:54

tady nejde o žádnou kličku ani a jestli myslíš že řídil peruánec tak to taky fungovat nemusí. navíc ikdyž někoho udáš tak on může říct že neřídil nebo nevypovídat a stejně to odneseš ty ikdyž řekneš kdo řídil:) ten dotyčnej se musí přiznat nebo musíš mít důkaz, jinak je to slovo proti slovu. žádný nezávislý noviny už dneska snad ani nejsou kor v čechách. už mě sere televize hovna, žblecht, nebo hnojinky a titulky typu osoba blízká zrušena. nesmysl, nejde ani o osobu blízkou ale o právo nevypovídat a to zrušit nelze. dále tu máme presumpci viny (si automaticky vinen a je jedno kdo čin spáchal), uložení nesplnitelné podmínky (jak máš zajistit že s vozem nebude spáchán přestupek) a možná by se ještě něco našlo. je to protiústavní zákon nad kterým si všichni právníci jen smrknou. stačí to hnát do správního řízení nebo k soudu a nechají to promlčet. dezinformace národa je strašná, spousta lidí si ani vědoma svých základních práv, která máme právě na ochranu před systémem. a právo nevypovídat, případně sanace za využití svých práv nemůže být žádným podřadným zákonem vyjma úpravy ústavy zrušena

2013-01-23 16:27:41

Je znát, že si četl články na autowebu. No abych tě upřesnil, tak máš právo nevypovídat pouze, kdyby to poškodilo tebe nebo osobu tobě blízkou. Takže máš pravdu, nemůžou tě nijak donutit, abys vypovídal, proto taky tu pokutu nedostaneš za to, že nevypovídáš, ale teprve se uvidí jak tu pokutu odůvodněj. Myslim, že je dost brzo na to abych mohl říct, že máš 100% pravdu, že ty peníze z člověka nedostanou. Každopádně bych na to nesázel. Máš taky právo na svobodu slova a zjednodušeně řečeno zkus jít na Václavák křičet třeba heil Hitler. Presumpce viny v tomhle případě je, protože máš za to auto zodpovědnost a na tobě je komu ho půjčíš, tak hold pak musíš nést následky.


Odpovědět

1  2