Fórum - Téma


Přední světlomety Primera P10


Fórum Primera P10 Přední světlomety Primera P10

Manuály  |  Inzerce  |  Model Nissan Primera P10  |  Naše vozidla


1  2

2007-08-08 06:34:15

Hlava: Možná by bylo ještě lepší použít na ty kontakty přímo kontakt sprej, dělám to jednou za rok a příjde mi to hodně prospěšné. Pokud se nepletu, tak parkovačky jsou na stejném okruhu jako zadní obrysová + osvětlení SPZ a palubovka. Je to na jedné 10A pojistce, tuším že na straně motoru, kde je vzducháč. Už si to ale moc přesně nepamatuji, tak to ber s rezervou. Vyměň žárovičky v parkovačkách, jsou tam ty se skleněnou paticí, mohou být vypálené.

2007-08-09 08:19:40

Doris stejně nechápu jak držíš kličem šroubek co ti vyčnívá ze světla to je blbost a nejde to!! ze světla ti trčí pouze závit, takže jedině můžeš držet šroubek kleštěma za závit!!. Není tam nic na co bys mohla nasadit klíč. Takl tady nevykládej takový blbosti . a ohledně zadních svtěel ty musí jít vždy lípm protoče matičky jsou schovaný vevnitř v autě a nerezaví, takže ano systém je stejnéj, ale jsou tam 5 závity, takže menší síla na povolení a hlavně tam nepůsobí povětrnostní vlivy!! Tatéž ty spodní lišty pod světlama je horor z těch plechů někdy povolit. A čím to budou starší auta, tím to bude horší protože to bude více zarezavělé.

2007-08-09 09:23:55

Dívala jsem se na ta světla a nakonci těch závitníků je asi 4mm nezávitovaná holá část, kterou jsem tehdy přichytila něčím, nevím, jestli klíčem nebo kombinačkama, je to už opravdu dost dlouho. Přední světla se autu měnily, když bylo před cca devíti léty po nehodě. Zadní byly původní, tak to šlo hůř právě kvůli tomu zakotvení šroubů v plastech. A nemůsíš hned prudit, je to tady o tom, jak někomu pomoct, a ne jak shazovat jeho příspěvek, protože si myslíš, že víš naprosto všechno dokonale , tak se uklidni , ano? Z tvých příspěvků mám pocit, že si se na mě prostě uvzal a je to opravdu trapné, jsme na konferenci a ne na vesnické tržnici.... Vím o čem píšu. Jestli ti to pomůže, tady máš dvě fotky toho šroubu, ať vidíš, jak to je.

2007-08-09 10:22:37

i v kufru ti kondenzuje vzdušná vlhkost.......

DORIS:

2007-08-10 07:41:03

Doris to před tebou smekám, jestli máš celý auto tak vymydlený jak ten vyfocenej kousek, ale většina P10 právě proto že je to už starý auto to má komplet zarezavělý!. Nechci se navážet do tebe, ale když vím že to klíčem nejde podržet, tak to tady zdůrazním a ty jsi na to reagovala že to jde. Těma klešťema snad jo, to bych s tebou i možná souhlasil. i když si to nedokážu taky moc představit vzhledem k místu, který tam je. Že bych tam měl strčený 2 ruce, v jedné ruce stranovej klíč a v druhé kleště?? Teď jsme dovezli na zvrakování P10, tak to schválně zkusím, jestli to jde podržet těma kombinačkama, hlavěn ten spodní šroub. Měj se a opravdu nemám noc proti tobě.

2007-08-10 08:37:18

Honza: Je to přesně tak, ono celé to auto je dnes na tom podobně, jako ten kousek na fotce, mám mnoho jeho fotek v profilu. http://www.nissanclub.cz/car_detail.php?id=1061 Před pár léty vypadalo úplně jinak. Ale dala jsem si za cíl, aby nedopadlo jako třeba to, které jste teď dovezli na zvrakování, především u těchto aut mě to vždy strašně bolí a je mi to líto. Též jsem předevčírem jednu bílou P10 viděla, jak ji na vozíku vezli asi na rozřezání.

Vždy při demontování čehokoliv staré šrouby vyhodím a používám nové a třeba i spony na hadicích, prostě není tam už nikde žádná rez. Je pravda, že rez dá zabrat čemukoliv a pak to povolit je problém. Mám nějaké fígle , co se mi osvědčily a přípravky a různé stahováky i z cyklistiky a modelů, které stavím. Dá se to používat i na auto a už mi to nejednou pomohlo. Jestli budu někdy sundávat světlomety, tak to nafotím, i když si myslím, že ty nové matičky půjdou povolit hravě. Tady něco pro ilustraci, je to většina původních šroubů z Primerky

S pozdravem Doris

2007-08-13 07:35:22

Pokud ti svítí levá a nesvítí pouze pravá, nermontoval sis náhodou rádio? pokud sis sám nebo někdo ti montoval rádio, tak ho odpoj, vym,ěm pojistku anech si namontovat rádio od někoho kdo to umí. Najdi si tady ode mě vysvětlení ve starších příspěvcích.

2007-08-22 22:23:47

no radio tam montoval nakej jouda protoze ted sme tam s kamosem elektrikarem davali novy a ten z toho prasecniku docela nechapal. tak zitra zkusim obrysovy treba to pujde...


Odpovědět

1  2