Fórum - Téma


Předělání zadních brzd na kotouče


Fórum Almera N16 Předělání zadních brzd na kotouče

Manuály  |  Inzerce  |  Model Nissan Almera N16  |  Naše vozidla


1  2

2011-06-08 19:43:24

i na pulsaru byly zadni bubny nahrazeny kotoucema a bez problemu dokonce stejne zadni kotouce se montovaly s dvema velikostma prednich brzd aniž by mely nejaky omezovac brzdoveho učinku nebo cokoliv podobneho. a svete div se zadny problem ani prazdne ani plne auto jediny rozdil opravdu to brzdilo.

nevim jak moderni systemy ale stare ABS proste nesnasim neboj vim proc to v aute je a jak to ma fungovat podle me je to "pro uživatele" moje mlada kdyz to zašlapne tak na tom stoji jak na réču. a hotovo, proste za mě ABS nebrat uz prot že ty starsi systemy jsou hrubé a nikdo mi to nevymluví jezdim i na hory nasnehu obcas i s offama v blatě ale abs nemam rad nikde a pokud to jde beru auto bez něj. za svou osobu rikam ze sou stim jen problemy.

2011-06-10 10:03:35

snímače jsou úplně stejné na stejných místech i pro kotoučovky ai pro bubnovky vzadu!! Mám auto s ABS již 17 let a neměnil bych!!

2011-06-12 22:24:25

Ahoj Honzo,

vím, že jsi starej Nissaňák a nerad Tě opravuju. Asi před cca 2měsící byl u mě známej s Almerou N16 rok 2000 1.5i16V hatchback a podrž se - má vzadu kotouče a nemá ABS - ano nemá - prostě jsem se tomu dost divil, chtěl totiž po mě kotouče na předek a ptal se i na zadek. Já na něj v telefonu - ty přeci nemáš ABS tak nemůžeš mít vzadu kotouče, ale bubny. No a až dojel tak fakt - žádné ABS (vím, kde mívá N16 kostku abs, sám jsme jich dost rozebral), ani v papírech nic no a vzadu prostě kotouče. A navíc - žádná přestavba nebo něco podobnýho, auto kupoval jeho otec jako nový v ČR a před pár lety mu jej nechal z důvody koupě auta novýho a n16tku nechal synátorovi. V případě potřeby rád zdokumentuju na fotky a mohu zaslat, případně uveřejnit, jakmile ke mě zas dojede na servis.

Franta

2011-06-13 07:24:59

To yb mě zajímalo, zda tam jsou někde omezovače, nebo zda hlavní brzdový válec má jiný číslo objdnání a omezení tlaku přímo ve válci?? Teoreticky musí být hlavní válec jiný - 4 vývody, na ABS 2 vývody, ale jestli je jiný bez BNAS na bubny a na kotouče to nevím.

2011-06-16 21:25:13

Hele dvanuladevětosmičko :)...budu moc rád, když dáš echo ohledně toho týpka, co má Almerku bez ABS a kotouče vzadu...moc rád bych je tam totiž měl. Budu teď dávat karbon-folie na auto a společně s tim budu lakovat brzdy na červeno. Ty bubny vzadu totiž vypadaj otřesně, tak kdyby si měl nějaké info od teho známého, budu moc rád...


Odpovědět

1  2