Fórum - Téma


přebíhání budíků Terrano II 2,7


Fórum Terrano II R20 přebíhání budíků Terrano II 2,7

Manuály  |  Inzerce  |  Model Nissan Terrano II R20  |  Naše vozidla2013-07-03 21:34:57

Zdravím všechny, mám problém u Terrana II 2,7 TDi (2000)

Při otočení klíčku ve skříňce zapalování v 1 poloze se mi poslední dobou stává to ,že se mi ručičky obou přístrojů - jak tachometr tak otáčkoměru přetáčí do koncové polohy a zpět a tak to opakují dokud klíček nevypnu. (Něco podobného mě dělala škodovka když byla baterie v háji) ale baterka je 3/4 roku nová a startuje v pohodě. to samě se děje i když nastartuju jo a blbne i display teplota venku třeba -88, no a pak to samo od sebe přestane. Jo a všiml jsem si že vedle baterky je nějaké malé relátko a v něm něco spíná. Nezdá se mi ale že by to byla vlhkost.

opakuje se to dost nepravidelně, ale něco tam je nemáte někdo nějakou zkušenost?? Dík.

Jinak jsem hledal ve foru a nic jsem nenašel,kdyby snad tak se omlouvám za duplicitu.

2013-07-04 08:12:07

Ahoj,

je to uz asi 5 let co jsem mel rozdelane budiky v TII 2001, a pokud si vzpominam dobre, po odpojeni konektoruu se vsechny rucicky samovolne vychylily na maximum. Mel jsem problem s displejem, nektere segmenty uz nefungovali a po oprave na plosnaku se vse rozjelo a drzi dodnes.

Ale muzu se plest. Kazdopadne budiky lze jednoduse vytahnout, po sundani plastu kolem volantu jsou tam cca 4 srouby co to drzi.

Mozna pomuze vycisteni toho pripojovaciho konektoru ci podobne,

M

2013-07-04 09:49:16

mara: díky zkusím to,myslím si že to bude nějaký studeňák nebo někde blbá kostra, jenom to najít.Kdzž jsem měl toho Favorita tak se mi uvolnil uzemňovací pásek na spodku mezi kastlí a motorem a někdy to startovaloa někdy ne, vyměnil jsem i starter a nic než jsem na to přišel. Tady to startuje normálně tak uvidím. Dík za snahu o rychlou pomoc. Kdyžtak to zkusím nahrát na video.

2015-02-20 19:44:38

Zdravím,s příchodem zimního počasí se mi za studena začali přetáčet ručičky tachometru a otáček stejně jak píše laikjos. Začala se mi za jízdy zasekávat ručička otáčkoměru a když jedu dlouho tak se mi seká i ukazatel rychlosti. Prosím vás nevíte co s tím dělat?? Konektory už jsem měl několikrát odpojené a prostříkával jsem je kontaktolem ale dělá to stále. Když poklepu na budíky tak se mi ručička otáčkoměru vrací do správné polohy. Máte někdo nějakou radu?? Díky luboš.

2015-02-21 17:49:25

Zde jsem to neopravoval, ale jedná se o společnou závadu - na novějších terr cca od 1997 které maji displej se rozpadají jeho segmenty.

Vymontuj přístrojovku, velmi velmi velmi opatrne rozeber na provelementy, vem mikropájku a láhev vína a jedem :), hlavne to nedelej trafopájkou.

Musí se to kompletně přeletovat, doporuču vše mimo smt součástky.

2015-02-21 19:01:42

michal: Dík za radu,prosím tě nerozumím pojmům jako je třeba : provelementy a smt součástky. Znamená to že mám každej spoj co je zacínovanej tak roztavit a přiípadně přidat cín?? Nemo jak to mám udělat?? Díky luboš.

2015-02-21 20:04:46

lubos33: Pardon, vem mikropájku, kvalitní nebo lepší cín a každej spoj proletuj. Nemusíš proletovávat součástky které jsou naletované na povrchu plošňáku - bohužel teď nevím jestli se na tvé desce vůbec vyskytují. Kdyžtak to rozeber, nafoť a hoď sem... Teď zrovna nevím jak je to na tom tvém terr řešené. Hlavně proletuj místa, kde jsou mosazné vývody, které jsou prošroubované skrz "tělo" přístrojovky.

Když to proletovávám já, tak přeletuju prostě všechno, zkus prvně pouze ty vývody - mělo by to stačit...

Když důkladně, tak jednou ale pořádně

2015-02-21 20:34:41

michal: OK díky za radu,zítra jestli bude čas tak to rozeberu a nafotím.

2015-02-22 14:16:34

michal: Ahoj prosím tě rozebral jsem tu palubovku.jestli se mi to povede tak sem vložím fotky. Můžeš mi prosím zakroužkovat místa které mám přecínovat?? Díky luboš.

2015-02-22 17:45:21

Máš dvě varianty:

Rychlá - zkus přeletovat pouze vlastní průchodky, kudy jsou prošroubované rychloměr s otáčkomerem. Vždy jsou tam ty 4 vývody, kudy se protáhnou "závity" a pak se na to přišroubují matice. Tj. rychloměr 4x. otáčkomer též 4ks. Důkladně to proletuj. Pravděpodobně tím jak to celé vibruje, vznikne ve struktuře cínu vada. Pak to závisí jak je přístrojovka vyhřátá, jaká je v aute vlhkost apod.

Komplet to slož a odzkoušej.

Pokud to nepojede, holt nedá se nic dělat, vem mikropájku a přeletuj celou desku . Ne nedělám si srandu pěkně pomalu postupně přeletovat celou desku. SMT součástky a čipy neletuj, tyto vady vznikají vybracemí -> čím větší a těžší součástka tím větší pravděpodobnost vady.

Pokud bys náhodou dělal do elektroniky a měl k dispozici pájecí pec tak bych tyto ptákovyny na přeletování nepoužil. Může se v ní poškodit displej...

Hodně zdaru, pak napiš jak jsi dopadl.

2015-02-22 17:47:09

Info

2015-02-22 18:55:27

michal: Tak jsem to přetavil jak jsi popsal. Jen jsem přetavil cín v těch místech co jsi zakroužkoval a našel jsem tam i pár jinejch. Cín tam samozřejmně zůstal takže jsem nemusel ani přidávat. Po podrobném prozkoumání jsem příšel na to že ty "závity" jak jsi psal tak těma prochází nějaké hroty z tachometru a otáčkoměru a tím se přenáší ten kontakt. Je to strašně jednoduché jen se nad tím trochu zamyslet. Ještě jsem navíc trochu zmáčkl v těch závitech kontakty ( takové jaky vlnky) ještě pro jistotu. Po namontování jsem hned viděl že není problém ani s kristalkama na displeji které před tím vynechávaly a musel jsem poklepat na budíky ať fungujíí . Projel jsem to a hned ze začátku jsem viděl že otáčkoměr fungoval jak nikdy před tím ale po chvilce se začal zasekávat a zlomek sekundy trvalo než se vrátil. Pak jsem zkusil zatlačit na budíky v místech kde je otáčkoměr a fungoval super. Takže to až bude chvilka opět rozdělám a v místech kontaktů otáčkoměru to ještě jednou proletuji a přimáčknu. Na závěr bych ti chtěl PODĚKOVAT za tvé cenné rady. Díky moc luboš.

2015-02-27 11:55:43

Chcel by som sa opýtať, na mojom Terrane (2001), mi nesvietia kontrólky otvorených dverí a ABS. Všetky kontrolky by sa mali rozvietiť po zapnutí kľáčika, no tie dve vôbec nefungujú. Môže byť problém že diódy su vypálene alebo zlý kontakt podbne ako tento problém s budíkmi?

2015-02-27 18:53:18

jando: Zdar jando, pokud to bude v nasich moznosti poresime poradime vzridime... .

Takze - kontrolka dveri muze byt vice veci, mnohem vice by me momentalne zajimala kontrolka ABS. Domnivam se ze ABS v terranu prestalo fungovat a predchozi prodavajici to vyresil vyndanim zarovky.

Rozeber pristrojovku a zkontroluj ty dve zarovky ktere popisujes. Normalne je vycvakni a odzkousej treba na nabijecce od telefonu nebo 9V baterce - jestli sviti.

Pokud tam zarovka od ABS nebude budeme resit dal a myslim ze opravime !

2015-03-09 09:50:19

michal: To ABS mi nefunguje, pretože som zistil, že mám preseknutý kábel snímača pri ľavom prednom kolese. No zarazilo ma, že kontrolka ABS nesvieti. V podstate mi to až tak nevadí, lebo stále by mi to bilo do očí, že mi nejde ABS. Skôr mi vadí tá kontrolka otovorených dverí, no keď budem mať trochu času tak to rozoberiem.

Ešte jedna otázka, kontrolka paliva sa mi pri zapnutí kľúčika rozsvieti, no keď ručička palivomeru mi klesla zhruba do polky červeného políčka, kontrólka sa stále nerozsvietila. Je to tak aj na iných Terranách? Nechce sa mi to testovať až tak, že dakde ostanem stáť s prázdnou nádržou.


Odpovědět