Fórum - Téma


povinné ručení a neplatiči


Fórum Pokec všeobecný povinné ručení a neplatiči
Slunik  
2008-10-22 21:18:58

Na motoristy bez platného povinného ručení čeká tvrdý postih. Doposud čelili vysoké pokutě řidiči prakticky jen v případě přistižení při policejní kontrole na silnici nebo při nehodě. Od Nového roku však zaplatí také vysokou sankci za každý nepojištěný den provozu svého vozu.

Dojde k důslednému porovnání údajů z centrálního registru vozidel a údajů o pojištěných vozidlech, které má ve správě Česká kancelář pojistitelů. Data byla sice též doposud porovnávána, ale v příštím roce dojde na tvrdé sankce proti neplatičům nejen na silnici, ale i poprvé k plošnému obeslání výzvou k zaplacení.

Přitom vedle pokuty (nyní činí až 40 000 korun) zaplatí hříšníci, kteří neprokáží, že jejich registrované vozidlo má řádné povinné ručení, příspěvek do Garančního fondu v řádu desítek až stovek korun za každý den bez pojištění! Činí-li například roční sazba povinného ručení pro běžné osobní auto asi dva až čtyři tisíce korun (podle výše bonusu), neplatič rázem za stejnou dobu bude muset zpětně doplatit 17 až 25 tisíc korun! Tento příspěvek za neplnění zákonné povinnosti ale nenahrazuje pojištění - to bude třeba sjednat a zaplatit zvlášť.

Smyslem tohoto opatření je snížit počet motoristů ignorujících povinné ručení, na které poctiví řidiči doplácejí. Pojišťovny totiž přispívají do tzv. Garančního fondu určeného ke krytí nepojištěných škod nemalými částkami.

Každý nepojištěný motorista, jenž se chce vysoké sankci vyhnout, musí povinné ručení co nejrychleji uzavřít. Je nutné zkontrolovat veškeré doklady o pojištění a zamyslet se, zda někde není zapomenutý moped, vozidlo pro kratší pojíždění nebo převedený vůz po prarodičích. Všechny tyto situace mohou vést k opravdu závažné finanční ztrátě. Pokud si nejste jisti nebo potřebujete poradit, volejte pro více informací a konkrétní řešení kontaktní linku UNIQUA pojišťovny 800 120 020, kde lze pojištění rovnou i uzavřít. Dáváte-li přednost internetovému pojištění, je možné sjednat povinné ručení zde. K tomu potřebujete pouze velký technický průkaz.

2008-10-22 22:47:25

Sluníku, jsi mě docela vyděsila a obávám se ,že na mě dopadne drtivá ruka zákova a následně obušek vymahače dluhů, Mám krásněho skutřika YAMAHA Beluga Eletric 50 r,v, 82 sice je plně funkční a krásný , skoro vetrán (něco jako Vespa.) ale celý rok se na něm nejezdilo, TP je O.K., jen to zatracený pojištění mi asi nějak ulítlo, ( horentní suma tuším 250 ,- Kcz ročně. Předpokládám , že vyměřená částka notně přesáhne tržní cenu tohoto stroje, Nu co se dá dělat, zahulíme, uvidime,,,,,,,

Dux
Radek
2008-10-22 22:53:51

at to udelaj jako v Irsku .... tam je povinne rucen ridic a ne vozidlo

2008-10-22 23:03:01

To je naprosto idealni řešení

2008-10-23 11:09:44

jj to by bylo ok, ale pak by pojistovny zdechli :-D

2008-10-23 12:57:24

No to moc nevim jestli dobry reseni safra. Mam na sebe napsanou skodovku ktera uz 12 let neexistuje a desim se i toho jestli si vsichni co jsme jim kdy prodal auto ho na sebe i prepsali a nelezi to porad na me. Smlouvy uz tezko pohledam ach ju. Tzn ze dneska uz tezko neco prodam strasiho i moji Primusku aniz by za to nekdo nemusel zaplatit 10000,- a jeste k tomu budu muset jak kokot pri prodeji trvat na okamzitem prepsani a stat u toho a jeste to 100%zaplatit. A u aut s autobazaru to bude zajimave kdyz jsme ja sosobne cekal pres 30 dni na velkej TP. A prepsat by se to melo do nejakejch dnu. No holt hrichy z mladi se ted ozvou to jsem zveavej co budu delat.

2008-10-23 16:15:46

No mam podobnej problem mam fechtla a ruceni taky neplatim, protoze uz cca10let lezi v garazi a stejne nema technickou. Tak nevim jestli platit pojistku nebo papiry dat do depozitu nebo co s tim. Akorat vymyslijou pic...ny jak s lidi dostat penize.

2011-05-30 12:27:41

Ahoj, pokud nevite co a jak s pojištěním, tak jsem narazil na stranky www.spocitamepojistku.cz , kde si mužete vyplnit dotazník na vaše auto, zjistíte u koho dostanete nejlevnější pojistku, když to auto nepoužíváte, ale i bezplatně, když zadáte vaše číslo, vám zavolají a poradí jak vše řešit s českou kanceláří pojistitelů, zadarmo a nemusíte ani žádnou pojistku uzavřít, Mě poradili jak to řešit, jsem spokojen. A nemusím se bát exekuce.

2011-05-30 13:55:26

Ale houby narazil sam to delas

2011-05-30 16:40:02

:D jj , trochu to tím zavání

ale na druhou stranu, sám jsem před pár lety přes ňáký obdobný stránky přešel k jiný pojišťovně a úspora oproti tehdejší pojišťovně (ČP) dost výrazná

ale je i potřeba uvážit, co je v ceně pojistky - kdybych šel třeba ke koopeativě a měl v ceně živel, tak už primera nemusela vypadat jak golfovej míček (po kroupách), ale kdo by to byl čekal


Odpovědět