Fórum - Téma


Postup při likvidaci škody


Fórum Almera N15 Postup při likvidaci škody

Manuály  |  Inzerce  |  Model Nissan Almera N15  |  Naše vozidla


1  2

2011-05-12 12:56:49

Amortizace, alias zabránění bezdůvodnému obohacení, je absolutní kravina - platilo by to tehdy, kdybys po opravě auto rozebral a prodával po dílech. Pak ano, souhlas - nová funglovka kapota nebo blatník je cennější, než řekněme 8 let starý používaný díl. Ale tvrdit, že opravou mi bourané auto někdo zhodnotil a proto musím za to zhodnocení doplatit formou amortizace, to je kravina. Sebelíp opravené bourané auto nikdy nepřevýší hodnotou totožné, ale nebourané: to by bazary neprodávaly nic, než opravené bouračky (ne, že to nedělají, ale to jiné téma ) A k bezdůvodnému obohacení podle mne nemůže dojít, protože nejde-li auto uvést do předchozího stavu jinak, než použitím nových a drahých dílů, k případnému obohacení dejme tomu dojde, ale důvodnému - důvodem je havárie a poškození vozu někým jiným, ne? Ostatně, tak už to konstatoval i Nejvyšší soud, když o podobné stížnosti rozhodoval.

Pojišťovny se ale snaží uhrát maximum, málokdo má auto na vyjížďku 2x měsíčně na výlet, takže po bouračce řešíte co nejrychlejší zpojízdnění a spoust lidí s nadávkama vezme to, co pojišťovna dá. Minimum lidí jde do rizika, že si najme advokáta a podá žalobu u soudu. Spousta lidí má obavy z tahanic a běhání po stáních, další odmítají cokoliv podstupovat a chtějí prostě klid, atd. A na to některé pojišťovny hřeší.

Jinak já před Allianz tentokrát musím smeknout, bylo to jak rychlé, tak solidní a škodnej bych být neměl, i když kolem toho je shánění a pojížděk, ale dopadlo to poměrně dobře a překvapili mne.


Odpovědět

1  2