Fórum - Téma


Postup na výměnu spojkového setu pro 1.6 benzin 09


Fórum Qashqai J10 Postup na výměnu spojkového setu pro 1.6 benzin 09

Manuály  |  Inzerce  |  Model Nissan Qashqai J10  |  Naše vozidla2015-03-15 10:38:37

Zdravím všechny

potřeboval bych vyměnit komplet set spojky a marně hledám postup jak to provést. Mám originální manuál ale tam je pouze z čeho se skládá a parametry spojky.

Už jste to někdo doma dělal sám a jaké s tím máte zkušenosti, kolik času vám to zabralo a jestli jsou potřeba nějaké spec. přípravky.

Řeším zda to dát do servisu nebo si s tím sám doma pohrát.

Díky za radu

2015-03-15 13:30:53

Veľa vecí som si aj na predošlých autách vymenil, niektoré po kunzultácii z bratom mechanikom, ale do tohoto by som sa sám určite nepúšťal. Neviem aké máš vybavenie garáže, či máš dvihák auta, alebo jamu určite sa ti ešte jeden pár rúk zíde. Ak chceš ušetriť nájdi si nejakého dobrého garážmajstra, veľa mechanikov si po robote niekde v garáži privyrába, tak skús tam. + na nasadenie spojky sa používa prípravok.

2015-03-16 08:17:10

fefe111: No hlavně je potřeba napsat co je to za auto. Pokud je to dvukolka, tak ej to stejné jako u jiných aut, pokud je to 4kolka, je té práce podstatně více. Ale když to vezmu obecně, dám na hever sundám kola, podepřu motor, odšroubuju převodovku, před tím vypustím olej a vyndám poloosy, vyměním spojku a opačným postupem to tam namontuju. Jinak tvůj dotaz moc nechápu, to sem chceš návod na 3 stránky kde je jaký šroubek a co a jak??


Odpovědět