Fórum - Téma


Pomůže mi někdo s vysvětlením?


Fórum Pokec všeobecný Pomůže mi někdo s vysvětlením?
2007-12-06 19:17:13

Zdravim všecky co chodí na nissanclub a byl by mi schopen poradit a přiučit mě jak funguje camera(nebo foťák) která se dává nakřižovatky a fotí průjezdy na červenou...

Ocitl sem se v takové situaci že jsem nevychytal světla a projel sem oranžovou,spíš už skoro červenou...a neim jestli mě to vyfotilo nebo ne...

2007-12-06 19:17:52

http://doprava.praha-mest...spx?ido=7910&sh=524314491

to je ta osudná křižovatka

2007-12-06 19:38:52

Ta kamera je tam pravděpodobně jenom proto, aby řídila podle množství aut světelnou signalizaci.

S největší pravděpodobností nemonitoruje průjezdy na červenou.

2007-12-06 21:27:51

Ahojte, súhlasím s Casiom myslím si že to bude iba na regulovanie toku premávky i ked viem že tieto kamery monitorujú aj tkz. pirátov čo jazdia na červenú. Myslím, že by som sa toho vôbec nebál.

2007-12-06 22:14:57

Myslíte?i když na tom odkazu ze stránky hl.města prahy to je křižovatka označena jako monitoring průjezdů na červenou?že by se jednalo o mlživou informaci?

No doufám že máte pracdu a je to v klídku.Děkuji vám moc

2007-12-06 22:50:51

Bude to v pohodě , podle mě tam bude určitě nějaký prodleva. Takže pokud jsi věl do křižovatky skoro ještě na orange, tak to bude v pohodě, myslím si že tam bude min 5s určitě.

2007-12-06 22:57:52

snad ...pokud vím tak sem vjel na orandžovou a těsně za mnou ta mrška červená blikla...nevím nevím no...

2007-12-06 23:06:48

Pokud je to tak jak říkáš tak buď uplně v pohodě Tohle se mi stalo několikrát a pohoda .. na uklidnění že jsi neudělal nic tak hrozného ti řeknu jednu historku : Je to tak dva měsíce z5 co jsme jeli s hasičema na cvičení vezl nás autobusák , a ten v Kvítkovicích na křižovatce (kde je stejná kamra) projel na červenou, a ještě do toho blikal přejezd vlaku ,,,, jestli s toho něco měl to už nevím ,, ale po utobusu se začalo ozívat "Dejte mu dýchnout , ten je navalenej ,,, je to psichopat chce nás zabít :) " No určitě se necítil příjemně

2007-12-07 09:53:34

Funguje to jednoduše - při rozsvícení červené jsou kamerou zaznamenána všechna vozidla,projíždějící ve stopnutém směru.Pokud jsi ale vjel ještě na oranžovou,pak se nemusíš strachovat - jestliže bys nestačil bezpečně zastavit před křižovatkou,smí se projet ještě i na oranžovou.Potíž je spíš v tom,že někteří,kteří by v pohodě zastavili,raději při naskočení oranžové ještě víc sešlápnou plyn.

2007-12-07 10:27:32

A to že je to kontroluje něco znamená ?

Vyfotí je to ? Nebo je to jenom jako případná kontrola při nehodě, aby se dokázalo kdo a na jakou barvu projel ?

2007-12-07 10:55:31

mna minule po podobnom prejazde zastavili policajti ze som isiel na cervenu,tiez by som asi nestihol zabrzdit a ked tak jedine velmi prudko a to neviem ci by ubrzdil ten za mnou na Hyunday SantaFe.tvrdil som im najprv ze ja som isiel na oranzovu ze by som nestihol zabrzdit a oni tak nech im vysvetlim ked ja som nemal este cervenu ako mohli mat oni z boku zelenu,ze ci je zle nastaveny semafor a ja ze aj to je mozne.potom som im povedal ze mam s tym zlu skusenost ze ked ide niekto tesne za mnou tak prudko brzdit,ze uz do mna niekto takto zozadu napalil a on mi potom povedal tak,ze nech idem ale nech si davam na to pozor a toto vsetko sledovala aj moja priatelka ktora stala o 30 metrov na zastavke a ked odisli tak dobehla,ze co si zase spravil .jednal som s nim ale slusne a to dost pri policajtoch zavazi.

2007-12-07 12:26:26

To je pravda že bych nestačil zabrzdit,a navíc ten den lilo tak bylo mokro!Deakuju vám všem už necítim vinu a strach z bodů a pokuty už taky nemám...

2007-12-07 13:16:08

no ono to mozna je kamera ,ktera jen vi proste ze nejaky objekt prejel na cervenou tim to asi pocita , ze kolik do krizovatky vletlo na cervenou,ale urcite foto to delat s spz nebude.... UK je plna takovych semaforu , temer na kazdem jsou tyto "senzory" nekdy staci vecer bliknout z dalky dalkovyma a sami hodi zelenou , nekdy k nim musim prijet aby prehodili... ale zvlastni je jak to maji vecer osefovane, pokud jednim semaforem projedu rychleji nez 30 mil/h tak na druhem mi ze zelene kterou vydim z dalky preskoci cervena , do doby nez u totho semaforu zastavim , az potom skoci zpet zelena a nikde nikdo zadny chodec zadne druhe auto jen ja sam na velke krizovatce tak si to se mnou hraje, takze jet rychleji se nevyplati jen se vice nastojim na cervenych ... sry za OT

2007-12-07 14:24:59

V Praze je na světelně řízených křižovatkách instalováno přibližně 80 kamer. Další jsou pak v tunelech, a to na Strahově, Těšnově, na Letné a v nově otevřeném Zlíchovském.

Policejní kamery sledují hlavně hustotu dopravy. Kromě toho ale také zaznamenávají auta, která projedou křižovatku na červenou.

Systém, kdy je zaznamenáváno, že auto projede křižovatkou na červenou, je zcela samostatný. Taková křižovatka,kde je zařízení pro dokumentaci, je osazena takzvanou kamerou přehledovou, která snímá jízdní pruhy ve směru ke křižovatce a pak kamerou detailní, která snímá prostor stopčáry, kdy zaregistruje vozidlo, které projíždí prostorem křižovatky. Přehledová kamera tedy sleduje vozidlo jeoducí ke křižovatce a světla na semaforu.

!!Tento systém, který pořizuje fotodokumentaci jízdy na červenou ale zdaleka není na všech křižovatkách, kde jsou umístěny policejní kamery.!!

Bylo by to sice pro policii úplně optimální, ale jedná se finační náklady, a jsou i křižovatky, které vzhledem k intenzitě provozu nebo stavebnímu uspořádání, ani možnost instalaci tohoto zařízení neumožňují.

Nicméně na 8 křižovatkách v centrální oblasti Prahy je takové zařízení na zaznamenávání jízdy na červenou umístěno. Každé auto, které tedy takovou křižovatkou na červenou projede je zaznamenáno a řidiče pak čeká v blízké době zásilka s nepříjemným sdělením.

Každé vozidlo, které projede na červenou, je zaznamenáno a uloženo v archivu.

U kamer, které byly nyní instalovány na podjezdu Zlíchov - Radlická mezi ulicemi Strakonická a Nádražní, jsou instalována nová zařízení, která umožňují, a to je novinka, měřit ne okamžitou rychlost vozidla jako u radarů, ale průměrnou rychlost. Vozidlo je zaznamenáno na dané referenční čáře, a po úseku, který je přesně definován geografickým zaměřením, je změřen čas průjezdu na další souvztažné referenční čáře. Z toho je pak vypočtena průměrná rychlost vozidla v daném úseku. Snímek je potom porovnán na vjezdu a na výjezdu, a pokud se shodují registrační značky vozidla na obou snímích, tak je uloženo a postoupeno na pracoviště přestupkové agendy.

Tolik odbor dopravy města Praha už před 4 lety...

2007-12-07 18:18:05

no uvidim jestli mi něco přijde nebo ne...ale doufám že ne...

ker
2007-12-07 19:22:08

Směrem na Prosek se jezdí na červenou často,bydlím vedle a dvakrát mě na přechodu vytlačovalo auto,které se rozjelo na červenou,za těmi světly (ca30m) jsou další na kterých se rozsvítí zelená,ale na prvních je stále červená,kterou nekteří řidiči přehlédnou a vesele jedou,bylo tam už dost bouraček

2007-12-07 19:25:26

to sem si všim že tam hodně aut jezdí na červenou ale neim ty postihy jestli jonebo ne...tobě se už to stalo?ta křižovatka je tam fakt ošidná

ker
2007-12-07 19:34:50

Já tím směrem (zespoda) skoro vůbec nejezdím,že je tam kamera vím ,ale jestli vybíraj???Opačným směrem je taky,asi před půl rokem jsem tam taky projel spíš na červenou a zatím nic


Odpovědět