Fórum - Téma


Policejní passat na D1 - překročení rychlosti


Fórum Dopravní přestupky Policejní passat na D1 - překročení rychlosti1  2  3

2013-11-17 20:57:00

jednou je dana cedule z rychlosti a tak to je jel jsi rychle tak budes platit no nezajem ohrozovat nebo ne to pak muzu ve meste letet kilem kdyz tam nikdo nejede

2013-11-17 21:08:53

franta.s: to uz jsem tu zkousel, ale "ale prd!"

2013-11-17 21:10:25

romik: a proč ne? na 4 proudovce, v půl jedný v noci když si tam sám? Tak klidně i ve městě. Je to o tom že se neřeší věci které jsou problém, ale které vyberou nejvíc peněz.

2013-11-17 21:14:17

dark.rider: ve meste 4 proud leda v praze to bych te chtel videt jak tam letis

2013-11-17 21:19:43

to co tu někteří zmiňují a sice, že při předjížděcím manévru můžeš jet rychleji než je povolená rychlost tak to pravda není. To tě k porušení rychlosti neopravňuje. Tento systém měření má samozejmě kalibraci a schválení, tudíž zpochybnit ho je legislativně náročné. Tento pasivní systém měření tě posuzuje a pokutuje na pouhopouhém odhadu poměru vzdálenosti, GPS rychlosti auta a pixelech videa, kterým se měří vzdálenost mezi vozidly. Můžeš nesouhlasit s technikou měření a zpochybnit ji. Pak tu je ještě nepřesnost o udělení pokuty OD DO...u nás pokud vím je stanovená jen maximální výše pokut ale třeba to změnili už. Můžeš to táhnout až k ústavnímu soudu pokud máš dost peněz a času...a nejspíš to ani nemusíš vyhrát. Lepší pokutu zaplatit, Berana nedoporučuju moc číst, je to jen pofidér který píše nepřesné populárně naučné články. Obecně žít v Praze tak vše dávám jen na správní řízení což orgány tak zahltí, že se nemůže stihnout vše projednat. dřív byla lhůta rok myslím pokud to nezvedli. v Praze mě zadrželi párkrát, nikdy jsem tam neplatil pokutu.

2013-11-17 21:39:28

chmeldoslav: nepiš bludy pravda to je

2013-11-17 22:07:26

bmarcellus: Kde to najdu? hledám, ale marně

2013-11-17 22:12:22

lukka: promiň nevím kde to teď přesně najdu,ale vím to na beton od táty,co s tímhle přišel do styku jako my.Ale byl na druhý straně barikády

2013-11-17 22:47:25

Romik: no myslim samozrejme 2 proudy v jednom smeru

Chemldoslav: nemyslim si ze by Beran mel zapotrebi psat nejaky lzi, konkretne treba ze by si tenhle pripad vymyslel, spis si myslim ze to je o tom ze ten postup ktery tam popisuje neni moc pro nikoho jineho nez zase pro jineho pravnika...

2013-11-17 22:48:58

bmarcellus: dík, našel jsem pár diskusí, kde to zmiňují, ale v zákonu to prostě nevidím, vim, že o tom kdysi mektal Huml, že by to rád zavedl. Na druhou stranu já si to v praxi nedovedu představit, jak by se to uplatňovalo - v extrému - kdybych pořád předjížděl

2013-11-17 22:58:44

bmarcellus: kdybych neměl doma dva příslušníky a já nedělal rok přísedícího referenta u správního řízení po škole tak to asi nepíšu lojzo nejdřív si nastuduj 200/1999, 361/2000 a 168/1999 sb. pak se vyjadřuj. O tom co si psal tam nic nenajdeš. Nemusíš spekulovat, stačí si to jen přečíst. Ale napovím ti je to sbírka 361/200 paragraf 17. Dále pak paragraf 18 odstavec 5. předjíždění k porušení dovolené rychlosti tě v České republice neopravňuje. Následující aspekty pokud by to bylo opravdu nezbytně nutné by posoudil až správní orgán ale pochybuju že by se tím zaobýval.

dark.rider: Znám jeho články dobře, je to jen miska plná buráků na stole zaplivaného pajzlu na které holdují jen povalečský alkoholici. V praxi si z toho nic nevezmeš a použít se to nedá.

2013-11-17 23:17:00

chmeldoslav:

Co sem řekl platí.Pokud při předjíždění záměrně ohrozíš provoz svojí pomalou jízdou,tak jsi teoreticky v průseru.Musíš bezpečně a co nejrychleji předjet,stejně tak můžeš krátkodobě na nezbytnou dobu zvýšit rychlost z důvodu vyhnutí se nebezpečí nebo srážce z toho plynoucí.Nikdo ti na to nemůže říct ani pumpička.Jsem z policejní rodiny tak mě nebulíkuj.

Nebo když předjíždím a něco se proti mě blíží tak prostě nezrychlím a dojde k čelnímu střetu jen proto,že za každou cenu nesmím jet víc než 93km/h ?!?

Protože o tom rozhodujou pitomci a přísedící neznalý praxe,tak to vypadá jak vypadá

udm jsem odpověděl co vím a zbytek je na jiný téma

2013-11-17 23:24:21

bmarcellus: Tak ti to opravdu doporučuji si to přešíst. Spekuluješ. Fakt je takový že musíš dodržovat maximální povolenou rychlost. v paragrafu o předjíždění je, že nesmíš manévrem nikoho ohrozit ani omezit, v tom případě pokud možnost předjetí je podmíněna překročením rychlosti pak nemáš co předjíždět. pokud tam budou měřit a změří tě tak to stejně neuhádáš, řešili jsme totéž na fotce z automatického radaru. Přeslo to ke krajskému soudu do Hradce kde stejně naše rozhodnutí nezpochybnili. ano krajsý soud se nepodepsal pod to že by rychlejší a tudíž bezpečnější předjetí vozidla tě opravňovalo k tomu překročit povolenou rychlost. a to to byla Avie na prázdné silnici ve vesnici.To já jsem taky z policejní rodiny, ale nikdy jsem nepoznal policistu co by znal dobře zákon o provozu na pozemních komunikacích takže tvůj argument je neadekvátní já se tu bavím o tom jak mluví zákon, ty se tu bavíš o tom jak mluví tvůj příbuznej...hodnotu informací si každej může odvodit sám ale na tvou obranu musím říct, že jsem léta žil v podobném bludu.

2013-11-17 23:37:52

chmeldoslav: no zvýšit rychlost jízdy chápu jako zvýšit rychlost jízdy, ale přitom ne překročit maximální povolenou rychlost.

ale nevím do jaké míry by se dalo uplatnit obecné pravidlo "jednání ve stavu nouze"

2013-11-17 23:40:46

Takže plichta.

Ty máš paragrafy a to co otec a strýc a plno známých u sboru (celá naše ulice byla původně pro policejní rodiny) praktikují přes 40 let tuto praxi.

Znovu pro nechápavý: Náklaďák pojede 85 km/h a já ho budu předjíždět 93km/h a způsobím smrtelnou nehodu,tak je to vpořádku??? Odpověz si sám paragrafe.Po příkladech z praxe vím,že pravda je na mojí str.

Soudy a orgány se řídí paragrafy jen doporučeně a vždy se řídí konkrétní situací,což musíš při svým vzdělání vědět Ať je to trestní,nebo jen přestupkový právo.

A jak se dávno ví,jeden paragraf odporuje druhému,takže študuj dál študáku,je to složitější a né černobílý

2013-11-17 23:41:30

chmeldoslav: tak pokud zákon říká že nesmím zrychlit při předjíždění, což je nepochybně bezpečnější než předjíždět v limitu ale pomalu tak je to prostě špatný zákon, ne?

Jinak s tím Beranem souhlasím že to co je v tom článku obyčejný člověk těžko použije, ale jinak nechápu proč se do něj tak navážíš, s jeho názorama se celkem ztotožním a každopádně ten článek je důkaz že tu metodu měření zpochybnit lze.

2013-11-17 23:42:46

dark.rider: já mluvím o překročení povolené rychlosti ne o zrychlení, což tu bylo zmiňováno. zvyšovat rychlost při předjíždění nesmí předjížděný ne předjíždějící. Přes to vlak nejede. V zákonu je dáno, že se máš řídit okolními vlivy a podobnýma blbostma a předvídavostí, ale základ je že nesmíš překročit stanovenou povolenou rychlost. Tečka. Vyjímku mají pouze řidiči zpravodajských služeb, policie, vojenská policie, celní orgány, generální inspekce bezpečnostních sborů ale to pouze za předpokladu že je to nezbytně nutné ke splnění úkolů dané zvláštním předpisem. a přes to hold nejede vlak. a zpochybnit lze v České republice úplně vše.

"Znovu pro nechápavý: Náklaďák pojede 85 km/h a já ho budu předjíždět 93km/h a způsobím smrtelnou nehodu,tak je to vpořádku??? Odpověz si sám paragrafe.Po příkladech z praxe vím,že pravda je na mojí str."

na tohle jsem ti odpovídal. pokud nedokážeš předjět náklaďák bezpečně bez toho abys porušil povolenou rychlost, nemáš předjíždět. O tom že se soudy řídí paragrafy jen doporučeně bych u obyčejných přestupků s tebou polemizoval. Závěr je takový, že ani bezpečné předjetí tě neopravňuje dle zákona k tomu překročit povolenou rychlost. A tolerance u měření je vyšší, obecně pokud nejsou policajti kurvy se dává tolerance 8-10 km/hod alespoň tak je to u nás. Přesnost je ale 3 km/hod. teoreticky tě chápu, ale v praxi, počítej s pokutou než pochvalou ať jsou tvoje úmysly sebelepší. Tvůj nápad v praxi bych využil tak že bych celou cestu po dálnici z hradce do prahy jel 160, protože jsem celou cestu jen bezpečně předjížděl ostatní auta

2013-11-18 12:14:09

UDM: popravdě řečeno neexistuje žádný legislativní postup který by tě zbavil jistojistě pokuty. já docela dost teď přemýšlím o tom pojištění proti pokutám, zatím na to slyším vesměs pozitivní ohlas a nestojí to svět. Můžeš jedině zkusit soudy a hádat se. pokud máš zájem o zdělení soudních poplatků, můžu ti to zjistit, ale prostě u takovéhle směšné pokuty se to nevyplatí. Můžeš to udělat jako Beran a sice odvolávat se, protahovat a čekat na promlčení což byl rok. Ale vím že v květnu se jednalo o tom že to chtějí tu lhůtu protáhnout, nevím jestli se to už podařilo ale myslím že ne. Hold je to vše čím dál těžší, dřív ještě panovali nějaké ty tolerance, policajti a rodiny policajtů se nepokutovali...dneska...dneska se nepromíjí nikomu, nevyplatí se to navíc je to technicky dost obtížné. Do radarů typu ramer jsou nainstalovány bezpečnostní opatření a dostane se do něj jenom šéf. Tudíž záznamy z něj řadový policista ani nemůže odstraňovat. v našem městě byl pokutován i krajský ředitel policie a taky to zaplatil:D pokud ti to za to stojí tak se neustále odvolávej a argumentuj, rozvrhni si to do roka a třeba se to promlčí. přinejhorším zaplatíš jednou tolik. v případě že by ses soudil tak i desetkrát až 100 krát tolik záleží jak daleko to dotáhneš. do soudních sporů bych se pouštěl jen v případě změření automatickým radarem

udm  
2013-11-19 23:21:42

Kluci díky za rady. Na místě jsem se jim nevyjádřil ani jsem jim nic nepodepsal. Držím se rad a zásad jak jednat s policií a úřady dle dfense.

Jinak trochu jsem Googlil a těhle pár informací k tomu bylo k nalezení: http://cs.renault-club.cz...-passatu-a-dalsi-info-155 Snad to někomu pomůže.

2013-11-22 18:28:20

Tak tohle téma přesně ukazuje, že tady nemůže nic fungovat normálně. Jedu rychleji než je povoleno, ale nechci za to nést odpovědnost. a hledám skuliny v zákonech, vyhláškách a prováděcích předpisech, jak se tomu vyhnout.

No a u překročení povolené rychlosti to samozřejmě nekončí.


Odpovědět

1  2  3