Fórum - Téma


Pískání rozvoďového řemene za studena


Fórum Micra K12 Pískání rozvoďového řemene za studena

Manuály  |  Inzerce  |  Model Nissan Micra K12  |  Naše vozidla


1  2

2007-08-25 23:12:42

který řemen máš ny mysli? podle kladky předpokládam rozvoďák.. ten jsem ještě nikdy neslyšel pískat...

2007-08-26 03:58:31

Mluví se o motoru který má řetěz a jde tedy o pískání plochého řemene pohonu příslušenství. A že rozvoďák nepíská ?? Někdy bych vám ho přál slyšet co vyluzuje za pazvuky. Když se ale poleje vodou s trochu šamponu dá chvíli pokoj.

2007-08-26 12:11:01

Plochej řemen stojí max 500 + - tak co řešíte... A rozvodák je standartně přikrytý pod deklama, tak nevim, jak se na něj dá lejt šampón Jen pro zajímavost na rozvoďák nemá přijít vůbec žádná špína ani olej apod.. ale když mluvíme o motoru s řetězem, tak kde by se vzal v motoru rozvoďák

2007-08-26 14:05:43

Maxik: přehlídl jsem,že máš HR16DE - ten levnější řemen se týká starších motorů,na tvůj motor řemen v katalogu neuvádí.V servisu používají většinou originály,dodávané výrobcem vozidla a ty jsou obvykle cenově "exkluzivní".Máš-li to v záruce,je to fuk - jinak se vyplatí zjistit rozměry z údajů na řemenu a hledat i v katalogu jiných výrobců - konkrétně u řemenů je slušnou značkou právě Gates,Good Year,Herth Busch (Nipparts) a další.

Vilemrott: u některých motorů je napínací kladka i u obslužného drážkového řemene příslušenství - já ji mám na řemenu kompresoru klimy a alternátoru u GA16DE.Jinak souhlas,že na řemen nemá správně nic přijít,ale materiál je odolný vůči ropným produktům jako olej a pod.

Z těch "babských" rad: u škodováckých klíňáků se k odstranění pískání používal kousek suchého mýdla,přidržený střídavě po obou stranách běžícího klíňáku - vrstva mýdla,ulpěného na bocích,zamezila tření s orezlou řemenicí a bylo po pískání.


Odpovědět

1  2