Fórum - Téma


Pískání při sešláplém plynu a spojka


Fórum 350Z Pískání při sešláplém plynu a spojka

Manuály  |  Inzerce  |  Model Nissan 350Z (Z33)  |  Naše vozidla2014-10-31 23:39:43

Ahoj,

jsem nový majitel Ztka rok 2006, teď naposled jsem si všim, že jakoby mírně píská když jsem na plynu, když ho pustim tak to přestane.. Což by mohlo být prasklý gumový kolínko za škrtící klapkou co jsem se tak dočet na BMW fóru. Je to možný, nebo to píská i vám? Neni to nic strašnýho, ale slyšet to je.

Ještě to vypadá na výměnu spojky.. Tam kde dříve zabírala se teď nic neděje, jen stoupaj otáčky a pak najednou zabere a začne kuckat a jentak tak se rozjede, do kopce se to fakt nedá.. Při rozjetí a přeřazení z 1 na 2 (2 na 3 atd.) to už taky neni nic extra, vpodstatě zase otáčky na 3-3,5tis a nic moc odpych, dříve to vypálilo krásně. :) Ještě teda nutno dodat, že řadička na volnoběh vibruje, což by mohl být signál setrváku?

Jen mě tak napadlo, jestli to pískání nemůže mít třeba nějakou souvislost s tim chovánim jaký popisuju, nějakej senzor např. kterej by mát řídící jednotku nebo tak něco? Nevim jestli nepíšu úplnou blbost, jen mě to tak napadlo. :)

Díky za každej postřeh! Jinak je to auto naprosto skvělý a jede (jelo) super, jen vyřešit tohle. :)

2014-11-01 16:08:51

Čau. Nový majitel? Není to zetko černé a od Pardubic někde? Každopádně pokud Ti až tak prokluzuje spojka tak to počítej s výměnou celého setu i se setrvákem. Doporučuju oslovit Jagyho tady z fora, sehnal už nejednomu spojkový set za solidní peníze. Tímto bych asi začal třeba to vyřeší i pískání, pokud ne, tak bádat dál, ale určitě se nezabývat první pískáním a nechat spojku v rozpadu ;) Jinak to pak zkus natočit jestli je to znatelné hvízdání. BTW kompresor tam asi nemáš co? :D

2014-11-01 16:59:29

Ahoj,

nene neni.

Spojkový set mám komplet vč. setrváku téměř nový takže jen vyměnit, pokud je to fakt tim. :) Co se týče toho zvuku tak ono je to spíš asi takový hučení při menších rychlostech nebo jak to popsat. Na videu by to slyšet asi nebylo, to jsem jen zaregistroval když jsem pocítil ty problémy asi se spojkou a zaměřil se na každej zvuk. Možná, že je to dokonce i normální a jen plašim. :D Každopádně bych se měl jet ukázat mechanikovy, kterej sám to auto má, tak určitě bude vědet. :)

2014-11-04 11:14:03

Ja som mal pocit, ze mi tiez píska, a aj mi píska, ale iba od určitých otáčok a do určitých otáčok. Turbo ani kompresor tam nemam ;) ale v posledných dňoch mam pocit, ze to tam uz nieje. Skúsim natočiť nejake video, ci to tam nebude pocut.

2015-01-07 11:47:27

Zdravím všechny, mám obdobný problémek, koupil jsem v létě opět po delší době Zetko, teď v zimě se mi ze začátku , než se vše trochu zahřeje, při sešlapávání spojkového pedálu ozývá od motoru nepříjemný pazvuk, jakoby něco drhlo, není to trvalé. Po pár minutách provozu už je vše bez problémů. Řadit jde ale bez problémů. Nevím , co by to mohlo být, snad něco od spojky, ložisko, obložení... Poradíte? Díky Jarda


Odpovědět