Fórum - Téma


pískání


Fórum Primera P10 pískání

Manuály  |  Inzerce  |  Model Nissan Primera P10  |  Naše vozidla


1  2

2010-05-12 13:01:45

jo a ještě doplňuju předchozí příspěvek...při brždění..když už jsem donucenej na to víc šlápnout mi brzdy vybrujou..lehce..takže spíš možná něco s kotoučema....?

2010-05-12 14:43:22

muzes mit zvlněny kotouč... to piskani budou desky kdyz jemně přibrzdis melo by to prestat nebo zmenit intenzitu pokud jo sou to desky, 40 je neni nejak zběsile moc ale pokud jsi narazil na nejaky nekvalitni mohly se vyhřát, piskani muzes odstranit tak ze jemne zdrsnis desky treba smirglem... aby nebyly takový zesklovatělý... jinak ty vibrace muzou jit aj odzadu... dost lidi zadni brzdy zanedbava a zapomina na ně..

2010-05-14 20:42:35

Pre všetkých čo pískajú:

Myslím si že by ste mali všetci pouvažovať o repase brzdičov a strmeňov. Predsa naše P11 majú minimálne 11 rokov a ruku na srdce koľko ste tým brzdám venovali času? Dosky a kotúče nerátam...

Treba vybrať brzdiče rozobrať vyčistiť a vymeniť gumičky a manžety. Vyčistiť a premazať vodítka v strmeňoch a vymeniť kvapalinu a brzdy budú ako NEW

Kto chce môže vymeniť aj hadičky.

Bez hadíc investícia do 30EUR...

Riešil som takto zadné brzdy Andymu z klubu a mal tie brzdiče pekne zapečené. Po oprave TIP TOP...

2010-05-14 20:48:25

Tak pokud pistky chodi a netecou tak bych problem nevidel a mozna zbytecne delat mi z pistkama nikdy problem nemeli spis to plovouci ulozeni casto zarezavalo tam je dobry vymenit ty gumicky to je podle me hlavni problem

2010-05-14 21:11:45

90% áut má poškodené manžety bzdičov buď od neodbornej výmeny dosiek (hlavne vzadu pri nulovaní piestikov) alebo sú proste prehnité a zvetrané. Do pieestika potom lezie špina a voda a zadiera sa to - síce netečie a chodí ale nevracia ako by mal. A potom to píska (počiatočné štádium) a prehrieva sa to - visí brzda(akútny repas)...

2010-05-14 21:21:23

Jo presne ten zadek od zataceni zikama a podobnyma vecma dostane poradne zabrat ,ale treba stalo se nam na stary primere ze jsme drbli pistek ,ale do toho mista natlacili vazalinu a pokazdy kdy se delali brzdy a i po 5 letech to slapalo . Jenze vetsina lidi to neudela vcetne promazani plovouciho ulozeni a v servisu na to kolikrat serou jen at to maj hotovo .

Jinak ten zadek bez pripravku nejde delat ja az budu zase delat zadek tak az stim pripravkem na zataceni zadku .

SBR
2010-05-23 21:23:01

Tak rád bych přispěl i se svojí bolístkou na mé W10ce do mlýna. Už jednou se mi stalo, že od předního kola se ozývalo takové šustění (jakoby o něco drhly), které se s přibývající rychlostí měnilo v pískání. Trvalo to asi den a pak to přestalo. Po několika měsících se to ozvalo zase. Tentokrát jsem s tím odjel domů (asi 80 km) s rozhodnutím dát to do servisu. Jaké bylo mé překvapení, když jsem po chvíli opět poodjel a nic nehučí, nic nepíská... Už si opravdu připadám jako naprostý .... Můžou to být ty kotouče, jak zaznělo v diskuzi dříve? V zatáčkách pískání přestávalo, pravda, jen když jsem vytočil trochu kola. Dík za všechny postřehy.

2010-05-24 16:39:48

Na vozidlech Nissan všeobecně je na brzdách problém v tom, že mají velkou přesnost v osazení brzdová deska vůči třmenu.Velmi často destičky zarezaví, a pak se špatně pohybují, a dochází také k tomu, že se kolo nadměrně hřeje.Když takové kolo takhle málo brzdí, nanáší se na kotouč špína a při volné jízdě to rádo popiskuje. Pokud se tento zvuk uklidní při lehkém sešlápnutí brzdového pedálu, jedná se o tento problém. Stačí rozdělat třmeny , vyndat brzdové desky a všechny tři plochy očistit . Třetí je brzdná.

Jestli je to vzadu nebo ve předu, lze si vypomoci ruční brzdou .

Pokud se zvuky ozývají více při brzdění, asi se jedná o opotřebovanou destičku .Opět je nutné zjistit která to dělá a vyměnit .

Pokud při brzdění přecházejí rázy do volantu, nebo do brzdového pedálu,. jedná se o křivý kotouč a jediné řešení je soustruh a stočit třecí plochy . Pozor,neplést si to s funkcí ABS.

Čas od času je dobré nahlédnout pod prachovky brzdových válců. Občas to tam rezaví, hlavně kvůli protrženým ochranným manžetám, a pak se pístek špatně vrací. Pak bych šel do výměny včetně těsnících manžet

2010-05-25 07:22:52

Podle mě to co tu píšete je nebetyčná blbost. U nissanů nebývá zásadní problém s pístkama v brzdách, ale zásadní problém bývá se zarezavěním mechanismu ruční brzdy. A na to jsem zatím nepřišel co s tím. ,áme minimálně 20 zadních brzdičů a všechny zarezavělý a pístky jsou jako nový. Taky když se zeptáš na vrakovištích, tak nikde neseženeš zadní brzdiče. tak kdyby se někdo pustil do repasování zadních třměnů, tak by měl asi o práci vystaráno. Musel by to rozebrat, přestružit an větší průměr, vyrovit novou hřídelku, ani nevím co vše je tam za těsnění a znovu složit. Jinak za 2-3 roky skoro žádná P11 (i první N16) neprojdou na technické, protože jim nebude fungovat ruční brzda, nebo po zatažení ruční brzdy se nebude vracet. Takže hlavní zásada. V žádném případě zadní brzdu nerozebírat pokud funguje a není vadná manžeta!! Jinak samozřejmě každej servis Vám rád tu manžetu na pístku vymění, je to pohodová práce, na které se dobře vydělá!!

2010-05-25 08:45:56

Ja tie zadné strmene budem repasovať veľmi rád Už som to pár krát robil a výsledok ...

Niekedy je ale problém aj v lanku tie mám v zásobe ešte dva kompletné lanovody...

2010-05-25 10:54:18

Aby bylo jasno tou repasí nemyslím dát nový gumičky, ale rozebrat mechanismus ruční brzdy, vystružit otvor na hřídelku, vyrobit novou hřídelkua opet to poskládat, aby to bylo OK a neteklo to tama a pěkně se ruční brzda vracela!! Ne jen tak že se vymění manžeta na válečkua ej to!!

SBR
2010-05-25 17:00:06

Tak je to vyresene - byly nejak pridrene brzdy - odklepano, promazano. Priste si to udelam sam

2010-05-25 17:20:09

Repas je repas a výmena manžety piestika je výmena manžety piestika Písal som o repase

A inak nie vzdy je potreba to vystružiť a prerobiť osku alebo vypúzdrovať... Závisí od poškodenia...

2010-05-26 06:34:55

Pro HonzaBK Píše o věcech ze své velmi bohaté praxe automechanika .Ale určitě se nebudu dohadovat

2010-05-26 10:00:28

Bohužel v převážníé míře s tím nejde ani pohnout jak je to zarezavělý ten mechanismus ruční brzdy.


Odpovědět

1  2