Fórum - Téma


Pick Up D22 nestartuje


Fórum Technický koutek Pick Up D22 nestartuje
2007-05-27 14:31:41

Dobrý den, mohl by mi někdo poradit? Mám Pick Up D22 98 kw, r.v.2003 a přestal startovat. Zjistil jsem, že relé, které ovládá dobu žhavení brzo odepne. Pokud žhavím bez točení motoro, žhaví bez problému tak jak má. Tedy ještě asi 20 sekund po zhasnutí kontrolky. V momentě, kdy otoří starter motorem tak relé rozepne přívodní proud do žh. svíček. Toto se stupňuje s teplotou motoru. Je - li motor ohřátý rozepne se relé okamžikem otočení spínací skříňky. Špatný signám jde již z řídící jednotky do relé. Vyměnil jsem relé, čidlo teploty, patronu ve spín. skříňce, ale nebylo to nic platné. Ještě mně napadá snímač otáček (nevím zda má na to vliv ale možná že ano), nebo řídíci jednotka. Diagnostika v Nissanu neukázala žádnou závadu. Dá se nějak restartovat řídící jednotka? V nissanu mi řekli, že je to obtížné a drahé, že musejí vyžádat kody atd. Nemáte tip pro Jihočeský kraj a okolí, kdo by to opravil?

2007-05-28 22:55:46

Asi som nepochopil otazku.Ci ten pickap vobec nestaruje,alebo ma problem s zhavenim.Lebo teply musi startovat aj bez zhavenia.

2007-05-29 19:51:43

Dobrý den,

Pick UP vůbec nestartuje z důvodu příliž krátkého ( při ohřátí žádného) žhavení. Počátek a konec žhavení spíná a rozepíná relé, které je ovládáno z řídící jednotky kabelem (kostra). Při studeném motoru , pokud netočím starterem žhaví cca 40 sek. Jakmile začnu točit po pár vteřinách relé rozepne (na zíkladě signálu z ŘJ. Při teplém motoru relé vůbec nesepne - signál z ŘJ vůbec nepřijde. ŘJ pravděpodobně na základě nějakých chybných informací špatně vyhodnocuje, kdy má a kdy nemá sepnout relé. Nissan Pick Up je plně řízen ŘJ a musí žhavit i při teplém motoru. Dále jsem přišel na to, že pokud při teplém motoru odepnu čidlo teploty, které jde do ŘJ řídící jednotka signál na relé předá a já nastartuji. Motor však nejde do otáček. Čidlo i relé jsem již vyměnil a závada trvá.


Odpovědět