Fórum - Téma


Palivoměr ?


Fórum 350Z Palivoměr ?

Manuály  |  Inzerce  |  Model Nissan 350Z (Z33)  |  Naše vozidlaSan
San
2012-04-12 00:11:10

Zdravim zetkaři, dotaz ohledně ukazatelu dojezdu a palivoměru (ručičky), někdy mi přijde, že si ze mě dělá prdel - oboje! předpokládám, že dojezd ukazuje dle aktuální spotřeby.. tudíž tam můžu mít dojezd 100km a když pojedu jak magor, tak taky po 10km tam můžu mít dojezd 50km? A teda to funguje i naopak, ze 100 na 150 :))

ale trochu mě rozčiluje, že se mi rozsvítí rezerva a skočí mi dojezd a teď podle stylu jízdy se mi ta rezerva zhasíná a rozsvicí, což mi přijde na nic. Příklad: mám dojezd na 100km a začnu na to dupat a za chvíli mi svítí rezerva a dojezd 60 a jde to pořád dolů a dolů... a pak začnu jet uplně v klidu a rezerva zhasne... a dojezd mi to ukazuje klidně 50km a pak i naroste a pak tomu začnu dávat a pak se mi zase rozsvítí rezerva a prostě to takhle skáče jak chce... povedlo se mi i dojet domů pod "plnym plynem" a dojezd byl "-----" a ráno jsem přišel k auta a nastartoval a rezerva zhasnutá a dojezd 65km a jak jsem jel v klidu, tak se to jen +- odečítalo od těěch 65km ?!?! a ještě večer kdybych chvíli jel tak mi to snad chcípne...

Vím, že to má sloužit jako informativní věc a ne přesná, spíš, že co si myslim, tak rezerva funguje na principu, že pokud je v nádrži určitej objem benzínu tak se rozsvítí a svítí proste.. třeba na 10l. Máte to taky tak, nebo mi to zlobí? Ale jako s autem jezdim na dojezd i na ty "----" a nikdy mi to ještě nechcíplo a i s těma čarkama jsem ujel dalších 20km.. jen se tak orientačně ptám :)

2012-04-12 08:13:59

Podobně mi to dělá taky,že začně svítil rezerva,pak mi zase zhnasne,když zastavím a znova pak jedu atd. Já u Zka ani u jiného auta na rezervu moc nespoléhám,protože nikdy nevíš,kolik tam je benzínu a jak daleko s tím dojedeš,takže raději beru benzín,když mi to začne svítit. Jedom jednou jsem jel na ty čárky --- a byl jsem docela vystrašenej,protože mi to mohlo kdykoliv chcípnout a zůstal bych někde na silnici.

San
San
2012-04-12 12:53:29

To já jsem blázen a s každým autem to pokouším a ještě mi teda nikdy nechcíplo auto..., docela tomu věřím a věřím, že výrobce nastaví dojezd 0km a je tam rezerva ještě na dalších 10km. Brácha s audi 3,0 tdi měl dojezd 0km a ujel přes 30km :)) no ale chtěl jsem se spíš zeptat zda vám ta rezerva taky takhle skáče..

2012-04-12 17:07:58

Suhlasim, tiez mi to skace ja tankujem hned ako sa rozsvieti kontrolka. Pre motor je urcite lepsie ked ma co tahat ako ist na plyny A kedy dotankujem plnu, ci skor alebo neskor je jedno, aj tak to stoji rovnake prachy.


Odpovědět