Fórum - Téma


P12 - rozmrazování čelního skla


Fórum Primera P12 P12 - rozmrazování čelního skla

Manuály  |  Inzerce  |  Model Nissan Primera P12  |  Naše vozidla2010-01-07 08:38:25

Ahoj,potřebuji radu.

Při fce rozmraz. čelního okna zpočátku foukal teplý vzduch skoro hned po nastartování. Nyní po opravě ventil. topení (nešel vůbec-vadný odpor) fouká teplý vzduch až po zahřátí motoru.Je tato fce řešena přes výměník a nebo tam je top. tělísko? Dík za radu.

2010-01-07 10:15:47

P12 neměla nezávislé topení. To se muselo nechat dodělat. Takže to foukání teplého vzduchu byl jen tvuj pocit. Na přední sklo to fouká ihned, když zapneš "čuplík" přední sklo. To pak hned fouká vzduch v dané teplotě co je momentálně k mání. Jinak pokud máš nastavenou automatiku, tak ta se spustí jen když je klima foukat teplotu nastavenou na klimárně. A první začně foukat na př. sklo.

2010-01-07 17:07:59

Neviem ako na iných, ale na mojej Primere keď je nastavená automatika vetrania, ofukovania a vykurovania (AUTO), tak začne silnejšie ofukovať až pri určitej teplote motora. Takže aj bez zapnutej klímy. Naproti tomu - keď je prepnuté na manuálne nastavenie (MANUAL), tak fúka hneď aj pri studenom motore tak silno, ako si nastavím. Samozrejme to funguje aj pri nastavení na automatiku a studenom motore, len vtedy treba stlačiť ten "čudlík" so symbolom čelného skla, vtedy sa automaticky zapne aj klíma, ak bola predtým vypnutá

Starkin: Aha, až teraz som pochopil že fce = funkce Ach tie skratky

Inak áno, je to presne tak ako píše Papír, t.j. fúka to taký vzduch, aký je momentálne k dispozícii

2010-01-07 20:34:10

Tak,že to jde přes výměník. Díky Vám za odpověď.


Odpovědět