Fórum - Téma


P12 problem,dobijanie baterie pocas jazd


Fórum Primera P12 P12 problem,dobijanie baterie pocas jazd

Manuály  |  Inzerce  |  Model Nissan Primera P12  |  Naše vozidla2010-07-09 20:04:37

Dobry den vsetkym.Mam takyto problem,mam P12,1.9dci. F9Q, diesel r.v.2003,Pred mesiacom mi pocas jazdy so zapnutou klimou,ked som zastavil na krizovatke zasvietila kontrolka dobijania baterie,hned samozrejme tazsie sa tocilo volantom,tak som vypol klimu a prestalo to.A teraz posledne dni co rano startujem mi znova kontrolka zasvieti,prestane a zasvieti,az dokym sa nerozbehnem.Teraz mi to spravilo aj pocas jazdy,ked som zapol klimu,ale ked som isiel naspat aj s klimou,mi to nespravilo.To co je?Rad uvitam vsetky navrhy,Dakujem?

2010-07-09 21:27:14

Ahoj . Vzhledem ke komplikovanosti tvé otázky zkusím problém rozebrat . Klima a alternátor jsou spřaženy na jednom řemenu pomocného pohonu. Kontrolka alternátoru se může rozsvítit ve 2 případech .

1- malé otáčky , kdy alternátor nedobíjí

2- závada alternátoru , kdy vnitřní systém nefunguje , a nevyrábí energii reaguje rozsvícením kontrolky . Závada může být různá , krátké uhlíky asi nejspíš , protože jiní závady by signalizovali trvalé svícení kontrolky .

Nevím přesně , ale u motorů Renault , byly posilovače řízení řešeny systémem Renault , to znamená elektrickým motorkem , který čerpá kapalinu a žene posilovač . Čímž by bylo vysvětlený úbytek posilování, ale přitom není odůvodnělý , protože pokud má elektriku, měl by posilovat , pokud neklesnou otáčky pod povolenou mez, kdy je posilovač odpojen . To znamená, že dochází k poklesu otáček , a teď je potřeba přijít nato proč ...Zadírající se kompresor klimatizace , či jen špatně fungující alternátor ?? Nebo to může být jen nějaký vadný kontakt , tak jak to umí elektroinstalace Renault udělat

2010-07-11 19:43:07

Vcera som bol v meste a odtial ked som isiel aj so zapnutou klimou mi kontrolka neblikla,tak asi to budu tie 2 pripady,ale dakujem za radu.

2010-08-14 20:26:37

Takze problem vyrieseny ,problem bol vymenila sa remenica,cela hrkala,dala sa nova a vali to ako nove.Samozrejme aj tie dva pripady sa beru do uvahy,Takze do buducna: nizke otacky,kratke uhliky na alternatore a pozriet remenicu.


Odpovědět