Fórum - Téma


P11C QG18DE volnoběžné otáčky


Fórum Primera P11 P11C QG18DE volnoběžné otáčky

Manuály  |  Inzerce  |  Model Nissan Primera P11  |  Naše vozidla2011-05-15 17:33:02

Ahoj,

chtěl bych požádat o radu s následujícím problémem.

Jednoho krásného dne jsem nastartoval a vyrazil naprosto bez problémů do Prahy. Po půlhodině jízdy jsem zaparkoval a na 3 hodiny něco vyřizoval. No, když jsem se vrátil k autu a nastartoval, tak jsem se lekl toho, že volnoběžné otáčky místo standardních cca 750 klesny na nějakých 500, (což se nelíbilo jen mě ale i motoru a dokonce to mělo dopad i na posilovač, který výrazně ztuhnul po sešlápnutí pedálu a zvýšení otáček, vše fungovalo ok). Pak jsem popojížděl po Praze a vše bylo na stejné úrovni, až když jsem znovu zastavil, abych si něco vyřídil a chtěl znovu nastartovat, tak až jsem nenastartoval. Musel jsem při startu šlápnout na plyn, abych vůbec nastartoval. Jakmile jsem však pustil plyn, tak otáčky okamžitě klesly a motor chcípnul. Navíc se rozsvítila kontrolka motoru. Po cestě zpět z Prahy po dálnici auto jelo naprosto standardně bez žádných náznaků potíží, úbytku výkonu nebo zvukových projevů.

Hodně nepříjemné bylo neustálé klesání otáček při volnoběhu nebo sešlápnutí spojky.

Auto jsem dal do servisu, komunikaci jsem nechal na manželce (bohužel), protože jsem byl hodně pracovně zaneprázdněn. Informace, které jí řekl servisák, že nejdříve přitáhnul v motoru nějaký šroub a že pak otáčky šly v pohodě, ale po 2 zkušebních jízdách se celý problém opakoval. Takže druhá věc, kterou chtějí v servisu udělat, že vymění ventily, což se mi vůbec nezdá a hlavně za ty prachy nevím, jestli to bude fungovat.

Nevěděl byste někdo, kde by mohl být zakopán pes? Máte s tím někdo zkušenost?

Díky moc za jakoukoliv radu.

LukasKL

2011-05-15 18:46:20

Ale záhada se pomalu objasňuje, celé je to v komunikaci mezi mnou a mojí polovičkou. Nejsou to ventily ale ventil nastavení klapky pro volnoběh. Krabička menší než od sirek. Prý nová stojí 11litrů, tak servisák si zatím půjčí jednu z vrakáče, aby zjistil, jestli je to ono a když ano, tak se domluvíme co s tím.

2011-05-15 18:50:11

Merali tí vtáci v nissane kompresiu že už chcú meniť ventily???

Nech skontrolujú všetky hadice - stav a uchytenie a rovnako aj podtlaky určite bude problém tam... A najskôr by som to odniesol nejakému mechanikovi a nie do servisu Nissan...

2011-05-15 19:36:29

Ahoj, není to v servisu Nissan, a nejsou to ventily. Není ventil jako ventil. Já jsem to špatně pochopil, když mi to manželka vysvětlovala.

2011-05-16 17:50:35

Primerka vylecena. Za hodinu ji budu mit doma. Probehla vymena ventilu ovladajici klapku. Vse vycisteno a i s praci to dela 3tis, coz je podstatne lepsi nez dopredu avizovanych 11tis.

2011-05-16 17:54:15

Já vím,já vím.


Odpovědět