Fórum - Téma


P11C - divný zápach


Fórum Primera P11 P11C - divný zápach

Manuály  |  Inzerce  |  Model Nissan Primera P11  |  Naše vozidla


1  2

2009-05-09 18:00:06

jojo, to stou baterkou neni vůbec špatnej nápad Najdu měřák a jdu měřit.

2009-05-10 10:25:31

Já už to odstranil, byla to levá přední brzda. Jak je držák třmenu, jsou na něm vlastně dvě pohyblivé části, které by měli pružit, ale jedna se ani nehla, tak musel držák do svěráku a kladivo. Šlo to relativně blbě, jen nevím jak jsem na to dlouho jezdil, zjistil jsem to až po výměně na elektrony. Potom přišlo vyčištění a promazání a šlape OK.

2010-02-03 08:30:42

pomoc ! doufam,že to bude typ problému co popisuje "Stan34",že se benzin dostal do katalizatoru a bude to smrdět jen do doby než se vypaří...a proto jak dlouho by to mohlo trvat...?

jak se to stalo...kamarád zapadnul na horách až po kapotu a já ho tahal lanem...nešlo to...takže pekelný trápení mojího auta na řetězech v dost velkejch otáčkách a práce se spojkou (doba nejdelšího trápení cca půl minuty)..auto nakonec venku..jenže mě smrad z pod kapoty..dost čpavej ..po otevření kapoty se mi někde od spodu motoru mírně kouřilo (ze spodu jsem nemoh kouknout..byl jsem v hlubokým sněhu)...pak jsem auto odstavil a jel dál asi až po hodině...smrad nejenže nezmizel ale i znovu byl cejtit....a zdá se mi,že při rozjezu (na 1čku) se i přisebecitlivějším rozjetí auto při puštění spojky nejdřív reaguje normálně a při konci pocukává (pozn. spojku zvládám)...musim mu dopřát výrazně více otáček aby to nedělalo,než doteď. motor 1.6,73kW,p11 ( motor cca 150tis).

takže ví někdo? je to ten benzín v navíc přehřátým kaťáku...a vypaří se ,nebo jsem mohl něco vodpálit na spojce (jinak zabírá normálně a při jízdě nikde otáčky nelítaj),...nebo ,nebo .... ?dík Pavel

2010-02-03 08:55:44

pavel: to asi nebude problem, ktory opisoval stan34, skor to vidim na odfajcenu spojku no ten zapach citis len ty, takze podla toho tazko povedat. Uz som to zazil, spojka to sice "rozchodila", ale ako pises, zapach sa po zatazeni stale vracal a onedlho stejne odisla . Mozno je to aj tvoj pripad, co sa da predpokladat po tej nakladacke co si jej dal. Ten dym mohol byt aj sneh na vyfuku, ale zapach urcite nie... __ moj nazor

2010-02-03 09:44:24

to nerad slyšim...tak jinak krom smradu a tech rozjezdů....nějaký další vodítko,že by to měla být spojka?

sám bych si ji neměnil...tak aby mi nějaký technik nemotal hlavu.Další otázky...je možnost nějakýho repasu? nebo lepší jít zrovna do nové a cena?řádově?

2010-02-03 10:41:47

pavel.nad nejakou repasou spojky ani len neuvažuj ako sa to dakedy robilo že sa vymenilo resp,.ibe prenitovala lamela to ee.za cca 4000 kúpiš origo celý spojkový kit a máš pokoj že sa ti časom neodserie spojkové ložisko alebo prítlačný kotúč a pod.

Ked to bolo na snehu tak by spojka nemala dostať až taký záhul pretože sa pretáčali kola ,ale čert vie ako si to s tou spojkou robil ak si sa snažil aby ti kola čo najmenej preklzávali a hral si sa so spojkou tak si jej určite dopomohol lebo aj tak jej smrt už nebola asi daleko.


Odpovědět

1  2