Fórum - Téma


P11 - vystřelovací klíč


Fórum Primera P11 P11 - vystřelovací klíč

Manuály  |  Inzerce  |  Model Nissan Primera P11  |  Naše vozidla2015-07-29 08:37:30

Mám jen jeden klíč a jeden DO modul (viz foto) k mojí Primeře, tak jsem včerejší večer strávil hledáním, jak si přidělat další klíč s integrovaným DO. Našel jsem, že se dá koupit konverzní kit na vystřelovací klíč, ovšem většinou na novější Primery, Almery, nebo Qashqai, atp.

Můj klíč vypadá takto, viz první obrázek

Konverzní kit je např. toto, viz druhý obrázek

Na obrázku s konverzním kitem je vidět původní klíč s integrovaným DO a pak ten nový, vystřelovací. Stačí přendat planžetu původního klíče, nebo nechat u zámečníka vyfrézovat podle původního klíče planžetu novou, co je na vystřelovacím klíči a přendat elektroniku z pův. klíče do nového, včetně NATS čipu.

Problém je, že já nemám ten klíč s integrovaným DO a gumovými tlačítky, ale samostatně klíč a samostatně DO modul, takže bych tu elektroniku nenacpal do toho vystřelovacího klíče.

Jediné, co mě napadlo, že bych si pořídil další origo klíč s int. DO a gumotlačítky, naprogramoval do toho klíče můj centrál (jednoduchý návod je na netu), nechal vyfrézovat planžetu podle mého klíče, u Nissanu koupil a nechal naprogramovat NATS čip, toto vše pak přendal do konverzního kitu na vystřelovací klíč, protože ten už je kompatibilní s klíčem s integrovaným DO.

No a teď dotaz: je to validní postup, půjde to takto? Zkoušel to už vůbec někdo? Jak jsem psal, strávil jsem celý večer hledáním na CZ i zahraničních serverech a nic moc nenašel. Navíc jsem nezjistil, proč některé Primery mají oddělené DO od klíče (jako mám já) a některé klíče jsou zároveň i s DO s těmi gumovými tlačítky.

2015-07-29 10:49:16

terr: Postup si napisal spravny,ale kluč (klučenku)podla obrazku ti budu fungovat všetky okrem klučenky z X-traila,a Reaultovych modelov(nie klučenka z P12,1,9dci a N16 1,5dci)

čip si zožen červeny (vylupnut zo stareho kluča a vložit do vyskakovačky)Da sa preprogramovat consultom.

2015-07-29 11:39:56

sjaro: Ok, koupím tedy použitý klíč s integrovaným DO, přeprogramuju v něm elektroniku DO na můj centrál, pak nechám přeprogramovat ten červený čip v něm na můj imobilizér a pak tu elektroniku, čip a nově vyfrézovaný klíč hodím do toho vystřelovacího klíče.

Doufám, že to půjde.

2015-07-29 12:41:21

terr: jeden starý kľúč aj s čipom z P11 mám doma v šuplíku, ale bez DO..., ak by si potreboval len čip k novému kľúču a ako sjaro píše, že čip sa dá preprogramovať v Nissane, tak napíš vzkaz...

Ja som myslel, že čipy v kľúči do P11 sa nedali preprogramovať? ... mne v zamočníctve čip iba prečítali čítačkou, naklonovali nový číp, vybrúsili nový kľúč a čip vložili do nového kľúča...

Ale práve dnes popoludní idem za chlapíkom čo robil 20 r.Nissany v našom meste, ale Nissan nám t.r. zrušili...prevzali to iní... dlhá story .... bývame blízko seba, skúsim sa ho opýtať čo všetko sa dá robiť s kľúčami a s DO pre P11... on je fakt macher na elektroniku v Nissanoch... a ako sa vraví, je dobrá duša... a ak môže, tak pomôže...

2015-07-29 12:57:42

vife: Skoro všetky čipy sa daju prepisovat,až na modely kde v klučenke už nie je čip zvlašt, ale priamo v obvode elektroniky.

Ale su odlišene farebne takže farba musi byt rovnaka.Stare čipy boli červene,japonske modely mali biele,a potom ešte zelene a modre.

V hranatych klučoch už je trochu problem čipy nemaju farebny obal.

Neviem aj ked robil v Nissane či bude vediet všetko,dodnes nevedia v niektorych Nissan servisoch že sa da zakodovane org.radio prepisat pin kodom.

2015-07-29 13:01:54

Takže, právě jsem si koupil elektroniku z toho DO s integrovaným klíčem včetně červeného čipu;

DO obvod funguje OK, už je přiřazený na můj centrál, takže mám teď dva funkční DO.

Červený čip nyní musím nechat někde naprogramovat.

Pak už jen s planžetou k zámečníkovi a přendat do vystřelováku.


Odpovědět