Fórum - Téma


P11 výměna bočního airbagu


Fórum Primera P11 P11 výměna bočního airbagu

Manuály  |  Inzerce  |  Model Nissan Primera P11  |  Naše vozidla2011-05-26 22:32:35

Potřeboval bych namontovat airbag do sedačky řidiče. Předchozí majitel nechal po bočním nárazu reaktivovat řídící jednotku airbagů a místo airbagu nechal dát do sedačky odpor, který simuluje přítomnost vaku. Koupil jsem teď z jedné zrušené Primery boční airbag a chtěl bych ho tam namontovat. Za prvé si nejsem jistý, jak se sundavá ta zadní čast sedačky, abych se dostal na šrouby airbagu - mám za to zarvat, nebo je tam nějaká finta ( jako třeba pootočit doleva a mírně nadzvednout - nerad bych tam něco urval ). Potom odpojím baterii, vypojím konektor původního vaku a zapojím novej. Bude to tak fungovat, nebo se mi rozsvítí kontrolka airbagů? Nenapadá mě, co víc by na tom šlo dělat, ale rád bych měl jistotu. Nechce se mi do Nissanu se svítící kontrolkou airbagů.

2011-05-26 23:16:04

Musíš dať dole čalúnenie operadla v dlonej časti vzadu a tým sa dostaneš ku skeletu. Ten plast je tam našrubovaný...

Teda ak si dobre pamätám... Najlepšie bude vybrať sedačku a dať ju hore nohami aby si do toho operadla dobre videl - dostaneš sa tam len zospodu... Nieje to nič vážne len si to už nepamätám - raz som zváral rám operadla a komplet sedadlo som musel rozobrať...

Inak kontrolka airbagu zhasné to sa neboj... Prinajhoršom bude blikať(nemá prečo) ale svietiť už nebude jedine že by si to auto niekde rozbil a vystrelili by...

2011-05-26 23:26:06

No já právě koukal, že ty záda sedačky vypadaj, že se daj celý sundat. Podařilo se mi to mírně odehnout, a na ty šrouby airbagu vidím. Jen nevím, jak hodně mám za ty záda od sedačky zatáhnout, jestli je to tam nějak nacvaknutý.

2011-05-30 08:07:12

jsou tam takový plastový cvočky, já to mírně odehnu a šroubovákem zmáčknu protinožičky na té plastové příchytce. Jde to hrozěn špatně, hodně to drží.


Odpovědět