Fórum - Téma


P11 - váha vzduchu


Fórum Primera P11 P11 - váha vzduchu

Manuály  |  Inzerce  |  Model Nissan Primera P11  |  Naše vozidla2009-08-08 22:45:08

Ahoj všeci.

Měl jsem problémy s motorem GA16DE v P11 - občas si zacukal, trošku se občas dusil. Nic velkýho, ale občas to pozlobilo. Po dlouhém pročítání recenzí co to může být, jsem dneska vyčistil váhu vzduchu. VŠEM DOPORUČUJU - Auto ožilo, necuká, jde líp do otáček a o nějakym přidušení ani nemluvě . Ani jsem váhu nevyndaval ven (nemohl jsem povolit jeden šroub co ji drží) - jen jsem sundal airbox, a injekční stříkačkou s jehlou jsem opláchl benzínem ty odpůrky. Mimo jiné zapomněl jsem odpojit baterii, jak se doporučuje, ale nic se nestalo. Jinak nevím ani co by se vlastně mělo stát za škody při neodpojení - tím že odpojím váhu vzduchu při vypnutym zapalování přece nemůžu nic pokazit

Chtěl jsem se podělit o svoje dojmy z vyčištění váhy. Ještě doufám že se to nějak hezky projeví na spotřebě

2009-08-09 22:06:03

Jo na spotřebě by se to projevit mělo . U mě to nemělo na jízdu skoro žádný vliv ...moje váha byla relativně čistá ..takže nic velkého se nedělo .

2009-08-09 23:03:59

Ahoj... No, doufám že to o nějaký to deci klesne.

Ale špinavý odpůrky se neochlazujou tolik, takže ŘJ detekuje menší průtok vzduchu, takže dělá chudší směs - proto se auto nechtělo do otáček a nad 4 tis. si vesele pocukávalo -toť moje logická úvaha . Ale zas na druhou stranu když teď motor jede líp, nebudu mu tolik šlapat na krk. Kdo ví který efekt se projeví víc. Každopádně teď si užívám krásně svižnýho motoru a honim to jak nadmutou kozu, takže s měřenim spotřeby radši eště nějakej čas počkám Ještě mě tak napadá, proč vůbec váha vzduchu v tom autě je?? To si ŘJ nedokáže spočítat průtok vzduchu z otáček motoru???


Odpovědět