Fórum - Téma


P11 - tažné zařízení


Fórum Primera P11 P11 - tažné zařízení

Manuály  |  Inzerce  |  Model Nissan Primera P11  |  Naše vozidla2008-09-22 20:24:36

Zdravím,tak dnes jsme chtěli přepsat auto na dopraváku a na evidenční kontrole jsme ,bohužel až tam ,zjistili,že máme v TP napsaný závěs,ale na autě není.Chtěl jsem se zeptat,jak složitý je ho přidělat a hlavně jestli se dá sehnat,popřípadě i starší a za kolik.Nechtějí nám de facto udělat kvuli tomu evidenčku,proto ten dotaz.Vím,že je to naše chyba ,že jsme to nezjistili v tom autobazaru,kde jsme to kupovali,ale bohužel se nedá asi nic jinýho dělat,než shánět kouli.Díky za pomoc

2008-09-22 20:31:58

Zajít na dopravku,udělat v TP změnu a tažné zrušit?

2008-09-22 21:26:31

no jo ,to bych rád,ale oni my ho nezruší pokud není přepsané auto na mne a to nepřepíšou pokud není evidenčka a tu neudělají ,pokud tam závěs nebude. Tak a jak z toho ven.Kontakt na minulou majitelku sice máme,ale je to dost daleko a navíc už auto vlastně neni na ni ,ale je ve stadiu převodu na nového majitele. Ach jo.

2008-09-23 00:26:33

No koupit si samotnou kouli(hák),a zbytek tažného si vyrobit,koupit zásuvku,zapojit elektriku......Koule stojí kolem 700,-zásuvka tak 100,-kousek kabelu,kousek jeklu,pár kousků pásoviny na držáky,a svařit...

Dříve stačilo k přihlášení tažného svářečský průkaz.Ale když už nyní to tažné,máš v dokladech(co bych za to dal)tak proč si ho nedodělat...

2008-09-23 10:57:31

Koupit na vrakovišti,odborně namontovat,já jsem koupil od f . DAVL Frýdek-Místek za 2 500 Kč i s elektroinstalací.Nevím,proč by neudělali evidenčku,když TZ chybí.Přece si ho mohu oddělat,kdy chci.Hlavně,že je zapsáno v TP.

2008-09-23 16:49:42

Mirek12: Mirku,můžu se tě zeptat,jak to máš konkrétně v tom technickým zapsáno? Já mám ve velkým taky v kolonce "Spojovací zařízení - druh a typ" uvedeno "NISSAN, KE500-0N400" a taky jsem na autě nic neměl,když jsem ho kupoval. Nepotřebuju ho,ale při vystavování malého TP se mne úřednice ptala,je-li na autě závěs a já popravdě řekl,že by musel být zasouvací,protože já žádný neviděl. Pokrčila rameny a malý TP vystavila. U evidenční kontroly se nikdo na nic neptal a doklad mi vystavili,tak jsem trochu zmatenej,že tobě dělají problémy...

Navíc,když jsem koukal na netu,co je to za závěs,stálo v montážním návodu,že je nutno vyříznout v zadním nárazníku ovál pro kouli a zásuvku dle šablony.I kdyby mi to tažné někdo odmontoval,pochybuju,že by měnil i nárazník za nevyříznutej a lakoval to do barvy - a tak to ale já mám.Takže já si prostě myslel,že to je jen typ schváleného tažného pro případnou montáž,nikoliv přímo namontované tažné. Ale nejsem neomylnej,tak fakt nevím.

2008-09-24 19:14:34

ahoj,všem díky za příspěvek ,tak abych nějak začal ,vemu to od konce.,viz:janis.Mám to přesně tak,jak jsi to pospal ty,akorát,že ještě dole pod čarou ve velkém TP máme napsáno ,že je možné použít více druhů tažného zařízení a jsou tam konkrétně vypsány tři.Tento,jak jsi uvedl ta máme nahoře v tý kolonce typ záv.zař.,nevim proč u evidenčky dělali takový poprask.Už to máme sice vyřešeno,ale přes někoho jiného na jiném místě.Potom na uřadě již nebyl problém.Co se týče toho závěsu,tak by jsme ho tam na jednu stranu rádi dali.Proto jsme také uvažovali o vrakáči a nebo výrobě.Radši by jsme ho ale vyrobili.Pokud by měl někdo rozměrový nákres toho závěsu,budu rád.Totiž ani nevime,kam by se měl přesně ze spodu vozu přidělat.Pokud se ještě vrátím k té evidenci,tak tam ještě zjistil,že je tam jiný součinitel absorbce ,než má být a že jsou jiné udaje na štítku a jiné v TP co se týče celkové hmotnosti.No ale už je to snad zdárně za námi a ted jenom vyrobit ten závěs.Ještě jednou díky .

2008-09-24 20:28:04

Montážní postup máš tady,včetně soupisky materiálu - ovšem rozměry z pochopitelných důvodů výrobce neuvádí:

http://www.westfalia-auto...df/nissan-332/a332119.pdf

2008-09-25 19:18:50

joto je bezva,tak myslim,že je rozhodnuto,podle tohoto by jsme to měli v poho vyrobit,díky

2009-04-03 22:39:05

kup si ťažnú guľu a hod ju do kufra a na policii povedz ze je demontovana ako pravi zakon ze na aute smie byt len ajk sa taha vozik. inak je potrebne rezat naraznik a podobne veci, ktore nieje mozne vratit do povodneho stavu... inak mam zadny naraznik s vyrezom a aj tazne ,ostalo mi to po havarke, tazne je poskodene a krive. ak by bolo teba viem pomoct.

chrener@post.sk

2009-04-04 09:26:10

Jojo, taky mam ve velkem technicaku napsanou kouli, na evidencce se me ptal jestli je tam nejake tazne, rikal sem mu, ze nejspis ne :-D Protoze sem zadne rozhodne nevidel. Rozhodne zalezi na koho narazis za technika.

Jinak koule u takoveho auta mi prijde barbarstvi Radsi ji mame na kombikovi Peugeot 406, a to jeste bajonetovou, oddelas kulu, sklopis zasuvku za naraznik, a nai nevis ze ju mas. Ale naraznik bych si nikdy rezat nenechal, uz sem videl par primer takovych a vypadalo to hrozne.

2012-09-03 16:06:40

Ahoj potřebuji info jak mám postupovat když chci zakoupit tažné(na pevno) na P11 Wagon ale nemá typ.list, Mohu použit z jiného modelu? Kamarád má P10 a má typ.list(na pevno),známi také má P11 Wagon a taky má typ.list ale má sundávací. Montovat si ho chci sám.Děkuji za odpověd

2012-09-04 08:01:59

takže napřed k diskuzi. Pokud chceš tažný a máš ho zapsaný v TP, je nejlepší si hokoupit na vrakovišti a namontovat. nedokážu si představit, že bych měl dělaný tažný, pak něco prasklo a vlek někoho zabil, když by se odpojil, to za tu ostudu nestojí.

K poslednímu dotazu. Musíš mít typový list k danému modelu tažného i auta. Pokud koupíš tažný tak je vše k tomu, když si ho budeš montovat sám, musíš na kontrolu na STK a pak na dopravku, když ho montuje firma, jdeš jen na dopravku kde ti ho dopíšou do papírů.


Odpovědět