Fórum - Téma


P11 - přední světlo nesvítí..


Fórum Primera P11 P11 - přední světlo nesvítí..

Manuály  |  Inzerce  |  Model Nissan Primera P11  |  Naše vozidla2008-10-22 17:57:05

Ahoj Všem.. Vyskytl se mi problém s pravým předním světlem na mojí P11.. Napíšu to ve skratce bo dlouhé slohovky se určitě nikomu číst nechtějí.. Zjistil jsem že mi nesvítí jedno světlo, zajímavé je že to není žárovkou.. Problém se prohloubyl tím že mi nesvítí jak potkávačka tak i dálková žárovka, svítí puze obrysovka na levém světle je vše OK.. Budu moc rád za jákékoli rady nabo nápady co by s tím mohlo být..

2008-10-22 18:31:06

Propojení či kontakt mezi konektory, poškozená kabeláž nebo ukostření případně relátko -ale to je myslím si pro obě světla společné. Tipovala bych to ukostření nebo špatný kontakt, bývá to zpravidla banalita, ale najít její zdroj je problém.

2008-10-22 19:05:26

Konektory vypadají vpořádku kabeláž není poničená tedy aspon co de vidět.. Skoušel jsem to přímo kostřit a taky to nepomohlo.. Pak by to mohlo být buď pojistlou nebo tím relátkem jak jsi psala, ale pokud je to pro obě stejné tak tím to taky nebude.. Napadla mě ještě jedna příšernost, přes čelní okno mi teče někdy voda tak jestli to tam nemohlo něco podělat..

tom
2008-10-22 19:11:56

Pojistka asi bude pro každé světlo zvlášť. Teda myslím si to,aby při vypálení nezhasla obě najednou. Třeba při jízdě za tmy.

2008-10-22 19:39:17

Tom.. Máš pravdu je zvlášt pravé a levé přední světlo a zvlášt jsou obrisovky.. Právě jsem to zistil a taky jsem vyřešil mou záhadu.. Nějak jsem nevěděl že má primera pojistky i u motoru.. Vše už je tedy OK.. Velké díky patří DORIS, nedalo mi to a šel jsem se na to ještě teť s baterkou podívat..

2008-10-22 19:47:04

Mám podobný, ale ne úplně stejný problém. Někdy mi prostě pravé světlo nesvítí a někdy ano. Stojím na křižovatce, a v autě přede mnou vidím, že mi světlo nesvítí (jen obrysovka). Na další křižovatce už je vše v pořádku. Tak snad to borci vyřeší, až budu měnit motorky světel.

2008-10-22 19:54:24

mino.. Tam bych to vyděl na ty kontakty dělalo mi to u dřívějšího auta taky..

2008-10-24 07:24:38

Je to špatný přepínač světel pod volantem. Dá se opravit, ale je to pouze krátkodobá oprava. Závada vzniká tím, že U 910 nejsou světla přepínány přes relátka , ale přímo v přepínači jsou silové kontakty na plný proud světel. Dělá to pouze pravé světlo, levé ne. Když to ale opravíš špatně, tak ti bude pořád svíti zase zadní mlhovka. Přepínač je potřeba rozebrat a přihnout a vyčistit kontakty - jsou opálený. Bohužel když ho přihneš moc, bude svítit mlhovka, když málo, tak ti to nebude pořád fungovat. Takže tak akorát. Já doporučuju to dát nějakýmu elektrikářovi, kterej to celé předělá a to tak, že na kontakt levého světla na přepínači napojí relátka, která budou spínat oba silové kabyly na světlech. tím pádem na přepínači bude jen spínací proud a nebude se dále opalovat. Samozřejmě to jde opravit i tzv "prasácky" a to tak že propojím oba kabely potkávaček mezi pravým a levým světlem. To ti ale na levý kontakt přepínače půjde dvounásobný proud než je dimenzován a za chvilku budeš mít celej přepínač na 2 věci! Úplně nejjednoduší je koupit novej přepínač, ale je je to jen o ceně. Vrakoviště moc nedoporučuju, protože tyto auta mají už hodně nalítáno a nikdy nevíš, jestli ti ten vypínač co koupíš vydrží týden měsíc rok nebo více let.


Odpovědět