Fórum - Téma


P11 - A/C chvíli chladí, chvíli ne


Fórum Primera P11 P11 - A/C chvíli chladí, chvíli ne

Manuály  |  Inzerce  |  Model Nissan Primera P11  |  Naše vozidla2009-08-06 15:39:42

Zdar vespolek, hledal jsem tu ve všech příspěvcích, které řeší klimatizaci, ale stejný problém, jako mám já, nikdo nepopisuje...

Na jaře mi klimatizace v P11 nefachčila, nechal jsem ji tedy doplnit. Potom fungovala OK.

Po pár dnech to zasyčelo a konec. Vzal jsem to do servisu a tam mi našli díru na jedné té trubce vpředu u spodní části chladiče. Inu trubka opravena a klimatizace naplněna.

A co se děje teď...

...klimatizaci pustím a ona chladí naprosto parádně. Po pár minutách ale začne blbnout - zdá se, že se střídavě zapíná a vypíná kompresor (v intervalu pár sekund), přičemž to má dost výrazný vliv na výkon motoru (větší než při standardním puštění klimy) a klimatizace skoro vůbec (nebo vůbec) nechladí. Někdy v tom začne i celkem hlasitě chrčet. Sahal jsem na trubky od klimatizace - jedna byla ledová, druhá vařící.

Radši ji tedy teď nepoužívám a jsem domluvený, že to zítra hodím do servisu. Nicméně přijde mi, že všechny servisy na klimatizaci to umí akorát tak odsát a doplnit.

Tak se ptám tady, jestli jste se někdo nesetkali s podobným chováním.

Mohlo by to být nesprávným množstvím chladiva? Že by třeba byla přeplněná a díky tomu se jaksi přehřívala, nebo tak něco? Nebo mám očekávat spíš nějakou horší zradu - kompresor, elektrika, ...

Za jakoukoliv informaci budu vděčný.

2009-08-06 17:12:11

Ahoj, já měl teď problémy s kompresorem klimatizace až úplně odešel - chrčí v něm neskutečně teď když se točí, tak ho mám odpojený.... Ale myslím že mi to dělalo podobnou věc než se to rozbilo úplně - chvíli to jelo dobře, pak foukal teplý vzduch, pak zase za chvíli studený.... zpětně si myslím že bylo blbé ložisko řemenice a možná i spojka toho kompresoru, případně i něco uvnitř..... jestli Ti to nechrčí pořád tak to budeš mít složitější, ale můžeš zkusit na chvíli sundat řemen co vede na alternátor a čerpadlo klimatizace, můžeš tak zkusit i nastartovat - svítí přitom kontrolka dobíjení a (mě se rozsvítilo i ABS) ale když tak motor chvilku poběží tak se mu nic nestane, a uvidíš jestli přešly nějakaké zvuky co to dělalo předtím.... no a potom zkus rukou protočit alternátor a čerpadlo klimatizace, alternátor by se měl točit úplně volně, ta klimatizace taky. Pokud to bude ok, tak to může být ještě něco uvnitř toho kompresoru, ale ten se připojí až když se zapne klima, to nevim jestli jí můžeš zapnout když máš ten řemen sundaný, abys to vyzkoušel... k tomu by se měl radši ještě někdo vyjádřit.

2009-08-07 15:04:03

Tak jsme v servisu zkusili ubrat trochu chladícího média (bylo naplněno na horní hranici) a zatím se to zdá býti OK. Tak jen doufám, že to nějakou dobu vydrží (optimálně tak 2-3 roky, než bude zas čas obměnit povoz)

2009-08-24 21:43:15

měl jsem podobny problem a bylo to že tam toho dali moc.

2009-08-29 22:51:59

Pokial je chladiva v systeme moc ,tak system zamrza a vypina sa.Je to absolutne normalne.Pokial ti upravily mnozstvo bude to ok.


Odpovědět