Fórum - Téma


P11/144 silna vune benzinu


Fórum Primera P11 P11/144 silna vune benzinu

Manuály  |  Inzerce  |  Model Nissan Primera P11  |  Naše vozidla2009-10-02 10:39:14

Nejakou dobu mě trapí, že když stojím na místě, tak auto voní benzínem (z výfukových spalin). Pokud je to po nastartování, tak to bych třeba neřešil, ale mě to hodně voní i když se zastavím po dlouhé jízdě...

P11/144 SR20DE 103KW

Logicky mě napadly lambda sondy, ale nezdá se, že bych měl velkou spotřebu. Město jezdím kolem 8.3-8.6l, teď sem projezdil jižní čechy, kus dálnice a klidná, plynulá jizda na hranici vyhlášky 7.2-7.4l (částečně s klimou i bez) (celá trasa 600km podle benzínu 7.7l). Což mě přijde ekvivalentní k tomuhle motoru. Takže nevím, jestli by to mohli dělat lambdy, které jsou původní.

Zásahy na autě jsou teď momentálně tyto: nerez svody (takže je odstraněn eCat, či jak tomu nissan nadává, prostě ten mini katalizator ukryty v orig litinovych svodech), Upchaný EGR ventil. Čekal jsem, po vyměně precatu, že jednotka bude křičet kvuli tomu katu, že druha lambda dostava stejné informace jako první ale nic, ani v freezeframu nic neleží, je čistej..

Je to trochu nepříjemný, když se zastavíte, a sedíte v tomhle oparu, normálně mi voní, ale co je moc, to je moc..

Když sem kontroloval těsnost výfuku, tak se nezá, že by někde foukal, ale neznám spolehlivou amatérskou metodou, jak to poznat.

2009-10-02 10:46:44

Lambda je uzavřená a pokud na ní je kroužek, jako je tomu u svíčky, musí to těsnit.

Viděl bych to někde na NEtěsnost spojů. Budeš muset někoho najmout k pedálu plynu a Ty budeš muset pod káru a ňufat kde to funí. Existují různé sračky a pásky na "doladění" Nic jinýho mě nenapadá.

2009-10-02 12:02:25

......taky je možný,že Ti netěsní některé dveře a Ty čicháš zápach zezadu z výfuku...............někdy to opravdu dokáže potrápit .....

2009-10-05 08:39:57

Tak ted sem si vsiml, ze kdyz stojim, tak se ta vune line normalne z vydechu, takze mi to musi nekde uchazet primo v motorovem prostoru :( Za jizdy nic, takze se to nekudy vyfouka jinak, nez pres predni okno. Kdyz to stoji a zlina to, tak to vetrak natahne.

2009-10-05 19:14:58

Tak to rychle najdi, než začneš hořet. Budeš mít nějakou netěsnost přímo na palivovém přívodu, nebude těžké najít, kde to netěsní. Měuž auto jednou hořelo a není to nic moc a to bylo od elektriky, stačilo přestřihnout kontakt k baterce a bylo uhašený. Ve tvým případě to by nebylo tak jednoduché.

2009-10-05 19:32:36

Potřebuješ ještě dvě ruce k dílu aby ucpávali na krátkou dobu výfuk, pak podle syčení najdeš díru. pokud to nikde nebude syčet tak je to OK.

Taky ten zápach může jít z odvětrávání z pod víka ventilů tam se drží výpary z benzínu nejvíc a pokud tam máš ty malí fitříky jako já tak jsi u cíle měl jsem ten samej problém.Pokud ne tak s kontroluj těsnost hadic

pokud by to byl palivoví systém tak ten je pod dost velkým tlakem,dělala by se louže pod autem a nebo mlha v motoru u vstřikovačů,ale to si myslím že nehrozí, to bys byl už v plamenech.


Odpovědět