Fórum - Téma


P10 - nefunkční centrál W 10


Fórum Primera P10 P10 - nefunkční centrál W 10

Manuály  |  Inzerce  |  Model Nissan Primera P10  |  Naše vozidla2009-03-04 23:19:36

Zdravím,centrál mi funguje asi 3x z 10-ti pokusů,mazal jsem zámky a nepomáhá to.Mám pocit že se tam někdo zkoušel dostat,ale vizuelně jsem nezjistil nic.Když zabouchnu dveře u řidiče,celé auto kromě řidiče se zamkne ,prostě to blbne a dělá si to co chce.Nevíte někdo nějakou radu kde je třeba jednotka,která ten centrál řídí,co s ní nebo něco jiného?Doufám že nebudu muset sundavat tapecírunk ze dveří Dík!

2009-03-04 23:55:59

řekl bych že ten tapecirunk tě nemine ale muže pomoct naštelovat ty táhla nebo vypadlej konektor

2009-03-05 13:39:02

Možná že už to tu bylo obecně popsáno, tak se budu vyjadřvat zcela konkrétně k tomuto případu. Nepíšeš zde podrobnosti, ale předpokládám, že je to P10, která má pouze centrál na klíček. Takže budu popisovat tuto věc a ne centrál na DO. To by nic z toho co tu budu psat nepaltilo. Takže tě čeká jednoznačně rozebránáí řidičových dveří, protože problém bude v těchto dveřích (na 90 %). Tyto dveře totiž nemají motrek centrálu, zamykají se pouze klíčkem. Proto se ti zamnknou všechny dveře kromě těchto. Na zámku ve dveřích je našroubovanej 2 šroubkama speciální kontakt, který při otočení klíčkem a zamčením zámku ti dá impuls do centrální jednotky a ta zamkne ostatní dveře. Ten kontakt je namontován ve stejných místech jako jsou v ostatních dveřích motorky. Tento kontakt bývá časem tak opotřebovaný, že při zabouchnutí dveří si spíná jak chce a většinou zamkne všechny dveře, samozřejmě kromě řidičových ve kterých chybí motorek.

Takže ti nezbyde nic jiného než sehnat jiný méně opotřebovaný kontakt, nebo ho nějak rozebrat a opravit.

Další (méně pravděpodobná) možnost je ta, že v tom gumovým krku mezi dveřma a karoserií by mohli být prodřené (polámané) dráty a ty by mohli dávat při pohybu impulsy do řídící jednotky. Kde je řídící jednotka u P10 to už si nevzpomínám, protože P10 už jsem delší dobu rozdělanou neměl. Ale myslím že to bude tím kontaktem.


Odpovědět