Fórum - Téma


R51 - Orig. boční nášlapy problém na STK


Fórum Pathfinder R51 R51 - Orig. boční nášlapy problém na STK

Manuály  |  Inzerce  |  Model Nissan Pathfinder R51  |  Naše vozidla2014-12-01 17:18:10

o tuto zkušenost se zde s Vámi rád podělím:

Dnes jsem při pravidelné technické kontrole na svém Nissanu Pathfinder 06' neprošel kvůli tomu, že mám na svém voze originální boční plastové nášlapy, které nejsou napsané ve velkém techničáku, nález je závada typu B. Technik stk se odvolával na změnu legislativy eu i když jsem mu řekl, že jsem před dvěma lety na této stejné stanici technické kontroly prošel i s nášlapy a případně mě ani jeho kolega technik neupozornil natož zmínil, že je s nášlapy něco v nepořádku. Prý, pokud se dá auto koupit i v provedení bez nášlapů tak tyto musí být v techničáku s příslušným číslem homologace napsány. U předního rámu toto vcelku chápu, čelní strana vozu se dnes vyrábí s součinnosti s bezpečím chodců, ale u nášlapu mi to hlava nebere.

Po návratu domů jsem prohrabal složku s dokumentací k autu a našel tel. číslo na Nissan Zrucký, Jeneč kde jsem auto koupil a po několika pokusech jsem se dovolal. Když jsem celou situaci popsal technikovi na druhé straně telefonu tak ten jen nechápavě konstatoval, že ses tímto ještě nesetkal a podle VINka mi alespoň dohledal, že mám auto v packetu, kde jsou nášlapy montovány od výrobce. Sám uznal, že mi nemá jak pomoci a odkázal mě na zastoupení Nissanu Czech (tel. 800232323). Na tomto čísle se mi ozvala slečna, která se mě pokusila neúspěšně přepojit na homologační oddělení, kde jsem to po několikakerém přehrání hudební sekvence vzdal a slečnu požádal o jiné řešení situace. obdržel jsem kontaktní email na zmíněné oddělení kam mám poslat veškeré info o mém voze včetně naskenovaného techničáku a čekat na odpověď.

čas běží, zítra mě bude stát opakovaná technická kontrola 50,- a dál až 250,-.

až se hnu dál tak dám vědět. v každém případě mi to celé připadá jako šikana, narazil jsem na stk na imbecilního technika a nebo jsem nedal úplatek jak je v těchto končinách zvykem.

2014-12-01 17:30:56

obávam sa, že si mal technikovi radšej niečo šupnuť a ušetril by si si následné nervy, a ďalšie výdavky ako telefon, opakovaná STK a hlavne zabití čas...

Asi si zabudol na okamih kde žiješ...

2014-12-01 22:07:33

pavelinka: Asi Ti příteli nezbude nic jinýho,než jet na STK někam jinam a ty prachy oželet,v tomhle kocourkově je možný i nemožný,PS.Pafa mám orámovanýho ze všech stran a ne od výrobce a na STK mě ještě vysekli poklonu,jaký mám hezký autoHolt jinej kraj,jinej mrav

2014-12-01 22:32:50

ahojte, nějak se nechci smířit s ojebáváním po česku takže stav je následující:

kontaktoval jsem STK technika, který mi dělal kontrolu minule, ještě mám protokol, který vydal (upozorňuji, že vše ofigo, žádné uplácení, byla to navíc pro mě první stk a technika jsem viděl poprvé v životě), má vedle ve městě autoservis a již není zaměstnancem inkriminovaného STK. Vyslechl si můj problém, dle jména technika, který kontrolu prováděl dnes se ničemu ani nedivil, údajně byl tento kdysi už propuštěn a je zpátky u lizu.

Dle jeho rady mám zítra zajet za vedoucím STK a ukázat mu na základě čeho jsem neprošel, dnešní technik totiž udělal (možná záměrně) chybu v popisu nálezu kde napsal namísto '' boční nášlapy'' boční ochranný rám a to jsou hned 2 nesmysly, původní plastový nášlap není rámové konstrukce a už vůbec není ochranný, je to pouze pomocný schůdek k nastoupení do vozu. a nezapoměl písemně zmínit, že se mu nezdají ani hagusy. prostě buzerant se vším všudy.

V každém případě vstřícný servisák si ode mě nechal poslat oskenovanou kopii dnešního protokolu a zároveň jsem tuto kopii poslal do Nissanu Czech včetně kopie techničáku.

dám vědět jak zítra pochodím, případně jak se vyjádří nissan.

2014-12-02 00:12:27

pavelinka: Volove se najdou všude . Me už zkoušela policie za origo malinké křídlo na primere Gt kde je jasné i vyřazeno Nissan. Jsem jim zdělil zda si ze me dělá srandu . Známého zase policie za křídlo na evu IX .

Ale technik STK by mel bejt znalejsi . Podle me chtěl prachy akorát škoda že ses nechal hned . Ale jasný nevěděl si .

Někdy je lepší si nechat udělat STK od servisu ušetřís tím čas nervy .. Provadim STK lidem často a řeší se důležité věci ne tohle

2014-12-02 12:48:02

pavelinka: No tak to by bylo cosi pro mě, chlapče. Miluju buzeraci od kohokoliv, kdo je mimo mísu a tohle bych si vychutnal. Kořenovi bych doložil od Nissanu, že auto tak, jak je, je platně homologované pro provoz na silnicích EU a pak požádal o proplacení nákladů na zajištění podkladů, zbytečnou opakovanou návštěvu a platbu v STK a náhradu ušlé mzdy (zisku). Pokud pracovník není schopen kvalifikovaně rozhodnout, nemá na svém místě co pohledávat. Pokud by se kolík cukal, žádal bych to soudně - plus poplatky za sepsání žaloby, náklady na právní zastoupení a soudní poplatek a náhradu opět ušlé mzdy či zisku. Věř, že pan Prudil by si dal propříště kufsky pozor, aby nepindal a nedělal ramena tam, kde nemá. Držím palce, ať ho postavíš zase nohama na zem!

2014-12-03 10:18:55

Nieco podobne som zazil pred cca dvoma rokmi s manzelkynim renaultom. Na aute boli hlinikove disky a technik usudil, ze dane disky nie su schvalene a zapisane v papierovom technicaku (neboli original od renaultu). Zapisal mi chybu a musel som TK opakovat. Riesenie bolo jednoduche, auto som doviezol na druhy den na zimnych plechacoch a kontrolou som presiel. Technik sa ma pri opakovanej kontrole opytal ci nechcem dane elektrony predat...???

2014-12-03 10:52:34

Pokud jsi tam mel alu v jiném rozmeru nez který je v TP tak te nejak nechapu. Pokud rozmer rafku a pneu sedel tak zase nechapu technika

2014-12-03 12:32:01

no_hits: mam dojem ze tak funguje stk ako v SR tak v CZ. Co pocuvam, tak dost ludi nadava na "vymyslene" chyby. Pokial nevies na mieste argumentovat tak ti neostava nic ine iba opakovat prehliadku, pripadne hladat cestu ako absolvovat bez problemov. Potom sa pisu clanky o korupcii. A co sa divime ked pravidla nie su uplne jasne a da sa nimi plavat a technici STK si aj touto formou privyrabaju. Cest vynimkam.

2014-12-03 19:57:31

ahojte všichni přispěvatelé k tomuto vláknu.

další update situace:

následující den jsem se vydal opět na tu samou stk a nechal si zavolat vedoucího. chvíli jsem mu vysvětloval situaci včetně nových informací, které jsem získal od Nissanu Zrucký a rovnou jsem chtěl aby viděl auto a tím pádem vyhodnotil o co se jedná, neměl zájem s tím, že ho vidět nepotřebuje, že ví jak vypadá. pak si mě vzal stranou, že se to nehodí diskutovat v čekárně kde jsou další čekatelé na kontrolu a usadili jsme se v jeho kanceláři. tam do mě začal hustit takovým tím obecným moralizováním, že jak by to vypadalo, kdyby si na auto dával každý co se mu zamane a jak některé doplňky přesahují půdorys auta, a že ty přední rámy jsou průser a další kydy. kdykoli jsem se chtěl vyjádřit k tomu co říká tak se na mě osočil, co mu skáču do řeči. nechal jsem ho si vyplácat játra a nastínil situaci s nissanem, že mi prostě žádné potvrzení nedá. opět si plácal játra ve smyslu, že si nissan ulehčuje práci a že kvůli showroomu navěšej na auto všechno možné a když dojde na prodej tak to nedají do techničáku a podobné kydy. sbalil jsem papíry a odcházel a on, že se tedy jde na auto podívat. postavil se před auto a chytil do oka hranu blatníku aby tedy zjistil, jestli nášlapy přesahují půdorys, nepřesahují. znovu jsem mu řekl, že je to originál a nissan tomu říká nášlapy a ne žádný boční ochranný rám, protože to za jedno nic nechrání a z povahy konstrukce to není rám. jeho poslední slova byly, že mám vlastně pravdu, ale že on proti svým zaměstnancům nepůjde, že by se mu to vrátilo. zakroutil jsem hlavou, nastoupil do auta a odjel. nekompetentní nadřízený nekvalifikovaných techniků na stk.

stačilo, už mě tam neuviděj a ani další auta, která v rodině provozujeme.

Nissan homologační oddělení mi zatím psalo emailem, že se můj požadavek vyřizuje a dnes zatím nic, i když jsem měl přání aby to vyřídili co nejrychleji.

zdarec.

2014-12-03 21:01:27

pavelinka: ak surne potrebujes stk, zhod ich dolu, zbehni na inu stanicu tech kontroly, daj si urobit stk nanovo a potom ich opat nahod. Moje naslapy, mimochodom tiez boli k autu od prdajcu drzia na dvoch sroboch, jedne v predu jeden vzadu. Robota cca 10 minut.

2014-12-04 05:44:38

Homologacni oddeleni se vyjadri neboj. Pokud se neozvou do mesice tak je znovu urguj s cislem zadosti ja czechrep-nissanservices.eu nebo jak to je a oni to pošlou. Pak skoc na magistrat si zapsat zmenu do tp je to 50kc a ptom zajdi na jinou stk a mas po problemu i do budoucna jo a tu homologaci si ofot . Jo a kdyby ti to jen napsali do mailu tak je slušně pozadej jestli by ti to nedali v pdf i s hlavickou nissanu ze to potrebujes pro zapis do tp a oni to pošlou

2014-12-04 12:52:21

pavelinka: Jestli se to auto s nášlapy prodává, musí s nima projít homologační zkoušky. Pokud ne, musí být jasně sděleno, že použití nášlapů není schváleno pro provoz na veřejných komunikacích (tak, jak to je třeba u silnějších nebo nestandardních autožárovek a dalších doplňků). Rám a nástupní schůdek jsou dvě odlišné věci a pokud toto nepozná technik na STK, není to STK. Pokud dostaneš osvědčení od Nissanu, dej jim to ještě sežrat, i když jsi tam skončil.

2014-12-04 12:59:38

no_hits: Ked som to kontroloval doma, tak som zistil, ze rozmer ALU diskov bol podla tp - v tp boli zapisane ako alternativa. Technikovi sa nepacilo, ze boli vypukle a neboli original renault

2014-12-14 22:09:22

jenom update:

u nissanu jsem urgoval vydání homologace s jasným argumentem dočasného osvědčení o způsobilosti vozidla a nadcházejících vánočních svátků a s tím souvisejících omezeních na DI a STK a uběhl další týden bez odezvy, pokud tedy nepočítám automatickou odpověď, že se můj požadavek vyřizuje.

tak jenom aby jste přátelé věděli jak (ne)funguje zákaznická podpora nissanu.

2015-01-17 23:58:38

po delší odmlce update:

homologace dorazila po vánocích a to jak v elektronické podobě jako první tak i v písemné za pár dní na to. ve velkém techničáku jsem nechal jak nášlapy tak hagusy dopsat a chystám se příští týden na STK, samozřejmě jinou než tu poslední.

přikládám link ke stažení homologačního protokolu v několika formátech pokud by měl někdo podobný problém jako já. stačí ve wordu nebo jiném editoru dopsat adresu, datum a VINko.

link: http://ulozto.cz/xiuXWtDi/npr51h-zip

2015-01-18 08:53:35

Problém je ze jak je tam zapsanyho neco jinym pismem nebo barvou jak ve zbytku tak se na inspektorátu moc netváří treba když jsem byl v brne zapisovat rozměry kol do TP na základe homologace z nissanu, tak se moc netvarili ani na to že je to vytištěny komplet i včetně podpisu ale nakonec to prošlo


Odpovědět