Fórum - Téma


Odstřikování nečistot do motorového prostoru:


Fórum Qashqai J10 Odstřikování nečistot do motorového prostoru:

Manuály  |  Inzerce  |  Model Nissan Qashqai J10  |  Naše vozidla



2013-11-02 11:50:17

Ahoj přátelé kaškajáci.Potřebuji poradit s problémem stříkání vody a bláta do motorového prostoru přes větrací otvory v plastovém podběhu pravého blatníku.Nevím jestli to tak má být z výroby,ale přijde mi divné,že je zastříkaná od bláta kapota z vnitřku motorového prostoru a hlavně prostor kolem pravého předního světla.Je tam v tom pravém plastovém podběhu přes ty větrací otvory vidět na kolo (pneumatiku).Je to velmi aktuální teď před zimou,protože až se budou solit silnice,tak mi to tam asi ta sůl (solanka) všechno kovové rozežere.Prosím o radu,jak tomu předejít,jestli případně můžu ty větrací otvory v plast.podběhu nějak překrýt,nebo nějakou jinou vychytávku???

Děkuji za každou radu.

2013-11-02 20:02:25

Nie je to tam na chladenie bŕzd?

2013-11-02 20:19:26

koubek:

Ahoj,já tedy nemám postříkané od kol v motorovém prostoru nic.... Motor mám stále čistý . Ty otvory v plastovém podběhu mám také,ale žádná nečistota.... Já si myslím,že je to tam kvůli proudění vzduchu... Rozhodně by ti tam nečistoty neměly jít. Zítra se ti podívám, jak to mám řešeno já (mělo by to být ale všude stejné...). S chlazením brzd to nebude mít nic společné. To by muselo být řešeno tunelem jak např: u Alfy,která má veden tunel pro proudění vzduchu přímo ze předu ke kotoučům... Nemáš tam nějakou jinou spáru,třeba netěsnící plasty a přes ně jdou ty nečistoty? Proč by se ti to dělalo jen na pravé straně???? Podívej se pořádně,jestli ti tam náhodou něco nesedí....

2013-11-02 20:45:49

korálek224:

Ahoj,já nevím jak to tam má být.Auto jsem koupil ojeté a myslím,jestli nebylo mírně havarované na pravou stranu.Nevím jestli ty otvory v tom pravém podběhu nejsou polámané,protože když to porovnám z otvory na levém plast.podběhu,tak se mi zdá,že mají ty na levé straně,labiryntové štěrbiny (otvory).K čemu tam (na plast.podběhu) ty otvory vlastně slouží??

Jinak dík za radu a ochotu.

2013-11-02 21:29:55

koubek: No tak to bude asi ten problém... Pokud to bylo bourané - může to být vylámané nebo posunuté a stříká ti binec do motorového prostoru... Já tam při mytí auta stříkám hadicí anenateče mi tam nic.... Takže chyba bude v tom,že to máš poškozené a buď tam jsou větší otvory(vylomené) nebo něco nebude lícovat. Zkusím ti zítra levou stranu vyfotit abys viděl jak to má být... Dnes už do garáže nejdu

2013-11-03 15:08:16

koubek:

Ahoj,tak jsem se díval na ty otvory... Jsou tam vecvaknuté takové krytky,aby ti nic nestříkalo do motorové části.... Vložím foto ať to vidíš...

Pokud tam nemáš ty krytky v otvorech,tak to je ten problém... Ahoj.

2013-11-03 16:30:02

korálek224:

Ahoj,tak to je přesně ono,ty krytky tam skutečně nemám a proto se mi jeví ten rozdíl mezi pravým a levým plast. podběhem.Tak ty krytky tam opravdu chybí,takže je budu muset někde sehnat a proto to od pravého kola do motorového prostoru odstřikuje nečistoty s vodou.

Děkuji Ti za pomoc při řešení tohoto problému

2013-11-03 16:39:23

koubek:

Rádo se stalo...

2013-11-06 07:56:42

korálek224: tak jsem včera měl v rukách kaškaje a ten tam měl jen mřížku bez krytu a je to určitě originál ještě nerozdělávaný. Ono e to ale jedno, protože ta díra vůbec nejde dp moptorovýho prostoru, ale jde dopředu do nárazníku jak jsou mlhovky (a na pravé straně na nádobku ostřikovače).

2013-11-06 08:25:02

honzabk: No,je sice milé,že jsi měl v rukách QQ,ale já mu vyfotil to,co tam mám já.... On (koubek) tam nemá ty krytky v otvorech...jak sám řekl.... Navíc asi bouráno na pravou stranu... Myslím,že je možnost to vyzkoušet,zda-li to má vliv na znečištění,či nikoliv... Může je zalepit třeba isolepou a projet se po např. polní cestě ,když teď tak prší a uvidí sám... Pokud mu tam nastříká ,,čerstvě,, voda,špína... ,tak bude problém jinde,ale to jsem mu taky psal,ať si zkontroluje jestli mu tam něco nesedí nebo nelícuje.... Já si myslím,že to může být právě kvůli těmto krytkám... Asi nadarmo tam nejsou. Stejně jako nadarmo tam asi nejsou i ty otvory...

Edit: A měl jsi v rukách QQ po faceliftu nebo před? Koubek má dle fota před faceliftem. Jak to má řešen nový QQ to já nevím. Možná jinak,ale to není jeho případ.

2013-11-06 14:04:10

korálek224: no to jsi právě na omylu, já myslým že ty otvory tam jsou podle motorizace (někde s krytam a jinde bez), ale znovu zdůrazňuji že nejsou to otvory do motorového prostoru, tak to něma nemůže tam stříkat, pokud tam má ostatní plasty tak jak má mít. Takže pozor se zakrýváním různých otvorů v podbězích, určitě tam nejsou jen tak pro zábavu konstruktérů. Já se snažím řídit heslem, když to tam je originál, tak to tam má asi nějakej smysl, kdyby to tam být nemuselo, tak to tam není!! Co vím tak výrobní náklady aut se počítají na 4 desetiný místa a každá drobnost která ušetří na posledním desetiným místě je super pro výrobce.

2013-11-06 18:30:44

honzabk: +korálek224

Ahoj,dnes jsem byl v Nissan-servisu v Plzni.Poptával jsem ty labirynty na plast.podběhy.Dopadl jsem tak,že mi sdělil šéf servisu,po té,co si prohlédl mojeho Kašíka,že odstřikování bláta a vody do motorového prostoru je normální jev u těchto (Qashqajů) i u jiných aut a že se musí motorový prostor čas od času umýt.?! Co se větracích otvorů týká,tak ty jsou podle typu jednotlivých Kaškajů s otvory opatřené labirynty,nebo,otvory otevřené a nebo podběhy bez otvorů.Na nových autech Kaškajích jsem dnes viděl,že mají pastové podběhy bez otvorů.Jsem s toho celkem nemoudrej,páč mi přijde divný,že do motorovýho prostoru,kde je elektronika může přijít vlastně rozprášená solanka,voda,bahno a podobné nečistoty.Tak nevím co s tím,jestli mám jezdit s Kašíkem jen v létě (i když jsem si koupil disky a zimní pneumatiky).Ještě chci dodat,že ty plast. labiryty se jako samostatný díl koupit nedají.Jsem s toho zatím bezradnej.


Odpovědět