Fórum - Téma


odešlo turbo


Fórum Technický koutek odešlo turbo
2015-03-17 15:50:41

Ahoj, minulý týden mi odešlo turbo na Navaře D40. Poslílám ho na repas do special turbo do Prušánek tak by snad mělo být v pořádku ale nemam s turby moc zkušeností takže popíšu průběh a budu rád za rady, nerad bych ho namontoval a zjistil že odejde také..

Když jsem auto koupil mělo už viditelný unik oleje ve spojích hadic vedoucích do intercooleru, měl jsem v plánu pořešit repas ložisek turba ale už jsem to nestihl. Minulý týden mi při předjíždění auto v tahu lehce vynechalo a táhlo dál, tvářilo se to jako bublina v naftě tak jsem cestou do kopce podržel motor v otáčkách škytlo asi ještě dvakrát ale vždy se okamžitě vrátilo do plného výkonu. Za kopcem se ozvala od motoru rána, podsály se hadice k intercooleru a přestalo táhnout a z výfuku se valil dým z oleje co tekl přes turbo do výfuku. Turbo se komplet zahryzlo.

Zajímá mě jestli když dám nové turbo tak jestli bude vše chodit v pohodě a prostě jsem to jen nestihnul nebo to vidíte na závadu jinde kterou odneslo turbo.

2015-03-17 19:50:09

Postupoval bych následovně jak se ma . Všechny hadice do turba , od turba a intercooler ven , vyplachnout - cistic brzd , cistic motoru a hadice klidne - nechat naklopene vytect .

Vypustit olej - pokud je dobre sundatelna olej vana tak dolu sni a vycistit a ocistit saci kos .

Pokud jde ven cast vyfuku taky vycistit kdyz ne tak jen at pred turbem neni nejaky bordel a zbytek se vypali.

Potom je jeste dobre pred prvnim startem vysroubovat zhavicky a protocit to ,aby vyplival olej a nechytlo ti to na olej . U nekterych aut je dobre zmerit prutok oleje k mazani turba ,ale tady mi neni znamo ze by se ucpavali .

Novy olej a menit casteji a turbo dochlazovat. .

U tebe to vypada ze se jen zakouslo a teklo to do vyfuku takze cisteni hadic a intercooleru mozna neni tak nutne ,ale radsi kvuli bordelu bych to nejmin skontroloval .

2015-03-17 22:22:33

jaký by jste tam hodily olejík? specifikace je api CF-4, výslovně zakázáno je CG-4

nebo ACEA B1,B3,B4,B5


Odpovědět