Fórum - Téma


Ochrana zimních kol


Fórum Qashqai J10 Ochrana zimních kol

Manuály  |  Inzerce  |  Model Nissan Qashqai J10  |  Naše vozidla


1  2

2013-11-02 19:37:29

bmarcellus:

"No co,kola jsou pořízený a ten Dip je jediný řešení a po zimě se uvidí "

Děkuji, přesně to si myslím také.

PS: Chlapci chovejme se k sobě hezky, slušně, bez urážení. Jsme tu, abychom si pomohli, poradili se. Nebudeme se chovat jako naši politici, jsme přeci lepší.

2013-11-02 20:31:45

vita2: Takže: otázka byla disky a ochrana na zimu... Mě můj prodejce ujistil (slovně) že origo litá kola od nissanu,které mám na QQ jsou s povrchovou úpravou i na zimu... Ano,to je zcela možné.... Avšak! : musíš se o ně trošku starat... To znamená,čistit od soli nejlépe i v průběhu zimy a ne jen na konci zimy.... Mě se po 4-řech zimách udělaly puchýřky na paprscích a to vesměs na vnitřních hranách,tam kde se to dalo očekávat nejvíce.... Vzhledem k tomu,že jsem je moc dobře neošetřoval,se divím,že vydržely 4 zimy... Nyní jsem je (puchýře) obrousil a přestříkal metalickým sprejem + povrchovým krycím lakem na metal.barvy také ve spreji. (nutno aplikovat do 20min) Na zimu mám origo lité od nissanu (jsou bytelnější konstrukce) ale OŠETŘOVAT! Během zimy občas opláchnout a po zimě hodně dobře vyčistit... Jinak ti také začnou pod lakem oxidovat... Sůl je prevít...

2013-11-02 22:34:15

dh77:

že by větší disk byl lehčí, je sice teoreticky možné, je ovšem otázka, proč by na levnější menší disk někdo použil více materiálu. Spíše může být lehčí celé kolo díky menšímu množství gumy.

Podvozek samozřejmě trpí tím víc, čím je tam méně gumy, protože tím více vibrací se na něj přenáší. Jestli je kolo o 200g lehčí či těžší je podvozku u zadele.

Ano, bude jistý stěží patrný rozdíl v přesnosti vedení u nízkoprofilovky v krizové situaci (tak 3%). Tam se ovšem taky projeví rozdíl způsobený o půl metru vyšším těžištěm (těch zbylých zanedbatelných 97%). - Tedy, pokud chceš auto s dobrým vedením a koupíš si QQ, tak , sorry, ale jinak to nejde

Prostě - já Ti ty kola neberu, klidně si tam dej 25 a místo gumy to omotej 2ma závity elektrikářské izolepy. Jen nám tu netvrď, že je to lepší pro řízení a průjezdnost, a že to šetří podvozek. Stačí přiznat, že to má vliv pouze u mladších na venčení lachtana, u starších hlazení ega, a u duchem prostých sousedů na závist.

P.S.: Já si užívám zejména retardéry

2013-11-03 07:04:06

Auto jsem koupil s 18 tkami a od Nissanu jsem si koupil další sadu zimních kol v 16 ti palcovém provedení. Mám auto už druhou sezónu a nemohu si stěžovat. Myslím, že ty 16 tky na zimu stačí. Kdo chce 17 tky, nebo 18 tky na zimu, je to jeho věc a každý máme svůj vkus, tak si myslím, že nemá cenu tady něco někomu vyvracet, nebo vnucovat. Navíc každý řekne něco jiného a proto je to myslím na každém z nás co si tam dáme.

2013-11-03 14:46:14

pani, suhlasim s tym, ze sme odbocili od povodnej temy a nemali by sme na seba utocit.

vita2 svoje disky nastrieka DIPsprejom a tym je vlastne problem uzavrety.

hadat sa, kto ma co obute na aute nema vyznam.

nema vyznam vyvracat teoreticke uvahy.

len doplnim, ze na QQ mam na zimu 17", lebo to povazujem za kompromis.

nikoho vsak nenutim, aby si na auto obuval prave tento rozmer.

atreyQQ: to co si napisal je doslova neuveritelne. nebudem to komentovat, lebo je to zmes nezmyslov, ktore si dosadil vymyslenymi cislami (200g, 3%, 97%, o 0,5m vyssie tazisko)

2013-11-03 22:22:25

Vy se tady hadate a ja si koupil plechace, 16ky i s gumama minimalne na jednu sezonu za 200 ecek i s poklicema a myslim, ze budu velmi spokojenejh

2013-11-04 09:51:46

Ahojte, úvodom dám linky k téme:

http://www.centrumkolies....h/vyberame-disky-na-zimu/

http://www.centrumkolies....livost-o-hlinikove-disky/

Ja mám na zimu 17", čo považujem za jazdné a estetické optimum na zimu. 16"-ky s profilom 65 sa mi už zdajú dosť nevzhľadne "balónové" vhodné skôr na off-road, alebo väčšinovú prevádzku mimo mesta, dialnice a udržiavaných ciest, čo nie je môj prípad a možno väčšiny.

Moje zimné disky http://www.tomason.de/tn4_vorstellung.php s myslím dostatočne hrubým a kvalitným transparentným lakom obišiel sypač s kamennou drťou a už mi rozkvitajú pod lakom. Plánujem ich časom opieskovať a dať čiernu matnú. Už by som na zimu do leštených diskov asi nešiel aj keď nepoškodená strana auta (disky) sú po dvoch zimách celkom v pohode. Keď vám nejaký predajca tvrdí, že leštené disky s transparentným lakom sú vhodné aj na zimu, klame

2013-11-06 01:17:58

Poradíte mi někdo prosím, jaký DIP mám objednat? Nejraději bych průhledný lesklý, ale průhledný matný akceptuji také. Lze použít tento lesk?

http://www.plastidip-shop...ay-400ml-leskl-efekt.html

nebo

http://www.plastidipshop....hp?action=detail&id=ID118

Nebo tento matný:

http://www.vltava2009.cz/...edny--ihned-skladem-.html


Odpovědět

1  2