Fórum - Téma


Nové firmy na chiptuning?


Fórum 350Z Nové firmy na chiptuning?

Manuály  |  Inzerce  |  Model Nissan 350Z (Z33)  |  Naše vozidlaBobby  
Bob Klement
2015-08-31 18:48:33

Ahoj všem!

Vím, že se to tu probíralo hodně krát, ale příspěvky jsou i dosti staršího data, tak se raději zeptám. Podle minulých témat i mého googlení a pročítání možností se stále jeví jako nej na chiptuning ECU společnost MMRacing.. Nebo máte někdo nějakou novinku, kterou byste mohli doporučit? Třeba blíž Slezsku?

S pozdravem, Bob.

2015-09-01 08:39:05

Za ty prachy nárůst cca. 12 koní? Nesmysl......

2015-09-01 09:37:38

Jsem alergicky na slovo chiptuning. Co to je? K cemu to je? Co to dela?

Pokud to ma k necemu byt a fungovat, tak naladit jednotku na miru na brzde dle udaju z wideband lambdy, knocku, atd. Kazdopadne je dobre si to rozmyslet a udelat to, az mas nejake upravy (pokud je planujes), protoze pokud napr. vymenis svody, vyhodis katy, das jine sani,... tak to muzes nechat naladit znovu a to se docela prodrazi. U atmosfery samozrejme upravou jednotky neziskas nejake zavratne cisla ve spicce, ale ziskas lepsi prubeh, vyssi efektivitu, nizsi spotrebu, atd. Takze jo, smysl to ma.

2015-09-01 10:33:28

Tak jak píše Jagy. Chiptuning bych nechal až na jako poslední úpravu. První polaď vše ostatní co ještě není udělané a pak si to nech naladit na míru ;)

Bobby  
Bob Klement
2015-09-01 17:52:16

Ahoj všem a díky za komenty.. Nicméně jsem se ptal na něco jiného..

Takže upřesňuji, Zetko jsem koupil se sáním Nismo, výfuky asi Japspeed, nebo kopie (zítra bude poprvé na zvedáku, tak snad konečně uvidím značku..). MMRacing má přímo na webu, kde se pojednává o ladění jednotky, brzdě, atd. název Chiptuning, takže pokud jsem někoho navedl na myšlenku o "jen čipu", tak ne, na to jsem opravdu ani nepomyslel..!

Bobby  
Bob Klement
2015-09-01 17:53:27

sumavacz: Jak jsi přišel na 12PS??

2015-09-02 08:29:21

Bobby - chápu, že jsi se ptal na zkušenosti s nějakou chiptuning firmou...já slyšel celkem dobré reference na Autochip. Ale to nemění na tom co jsme s Jagym psali. Promiň teď za menší kritiku...ty za to nemůžeš a koupil jsi to tak, ale ten filtr co tam máš bez odstínění motoru Ti výkon spíš sníží než zvýší a o kvalitě koncovky japspeed ani nemluvě....mluvily jsme o úpravách jako např. plenum spacer, vyleštěný manifold, odstíněné sání, odlehčené řemenice, sport svíčky a komplet výfuk z nerezu...svody, decaty, Y-pipe, středovej tlumič s rezonátorem a konečně pořádnej koncovej tlumič. Tohle jsou úpravy na který se vyplatí udělat chiptuning. Koneckonců jestli budeš na tom srazu jak tady někdo dával, tak Tě můžu svézt, tohle vše tam mám udělané, kromě chiptuningu s tím ještě čekám, protože nevím jestli nebudu dávat turbo nebo kompresor. Měj se a ať to slouží ;)

Bobby  
Bob Klement
2015-09-02 16:18:18

grumble.: Ahoj Grumble,

moc děkuji za upřímnost a podělení se o zkušenosti + doporučení! (Od toho jsou fóra, abychom nevymýšleli vymyšlené..)

Rád bych ještě dovysvětlil pár věcí a poprosil o názory..

(Zatím se nechystám na jiné úpravy, i když např. spacer mi přijde jako nejvhodnější, po tom co "už mám", ale tak střednědobě..).

I když popisuješ, že bez termostínění sání a komplet nerez výfuky, atd. je ladění ECU zbytečné, já k tomu přistupuju selským rozumem a když mám oproti sérii, na kterou je origo ECU naladěná, mnohem propustnější sání i vyplachování a díky tomu mi samozřejmě svítí kontrolka motoru (diag ukazuje na katy, resp. lambdy.. když jsem chybu vymazal, tak za cca 20km znovu..)

a dále kolem 3tis. rpm mám menší výkonovou mezeru, (možná, že motor jede v nouzovém režimu..), tak kvůli tomu všemu jsem přesvědčen, že bych měl Chiptuning, resp. poladění ECU včetně brzdy před a po + obejit lambdy, podstoupit.. Prostě když se motor jinak nadechuje a jinak vydechuje a ještě ta kontrolka, tak by se to naladit mělo.. Pojedu s tím příští čt na Villach, vezmu to přes BA a v MMRacing mi to vše za 550€ udělají a po zbytek cesty budu mít klid, že např. nepropálím píst kvůli více kyslíku, atd.

Pokud se v něčem pletu, tak prosím o doporučení a předem moc děkuji!

S pozdravem, Bob.

Bobby  
Bob Klement
2015-09-02 16:21:20

grumble.: A díky za nabídku svezení, moc rád využiju, ať mám motivaci na co dál vydělávat!

2015-09-03 14:45:50

Já bych zase chip neviděl tak špatně, pokud je dobře udělanej. I automobilky prodávaj auto třeba s dvěma motorizacema, jiný výkon, cena atd., ale je to vlastně skoro stejnej motor, jen o trošku víc poladěnej.

2015-09-03 14:59:53

jirkasnoopy: Chiptuning je blbost. Kdo vi, jak to funguje, tak to nikdy nemuze schvalit jako funkcni a spolehlivou vec. Lazeni kazdeho auta na miru je uplne neco jineho a ma smysl.

Ja ti muzu dat kontakt do Varsavy na cloveka, co se upravama hlavne Zetek zivi. Posledni cenovou nabidku (na nalazeni 350Z Twin Turbo) mi daval na cca 18tis. kc. Je v tom software, licence, nalazeni na brzde (+graf samozrejme). Sekundarni lambdy jdou pres software vymazat, takze ti to chybu hlasit nebude.

Bobby  
Bob Klement
2015-09-03 22:43:42

Možná jsem tu s názvem vlákna udělal trochu chaos v názvosloví, tak to raději uvádím znovu na pravou míru a omlouvám se za možné mystifikace!

"Chiptuning" jako "chipbox", nebo "jenchip", bez brzdy a všeho kolem, tedy jen "připíchnutí krabičky=10min a jedem" je jedna věc a mnoho uživatelů (nemyslím v atmosférách, ale v TDI) jsou, nebo to tvrdí, spokojeni.. Znám ale také pár čiplých TDI s fatální poruchou motoru.. No a ty "čoudící draky" na cestách asi známe všichni..

"Chiptuning" jako "ladění ECU na míru", včetně brzdy, atd. jak píše Jagy, je samozřejmě něco naprosto odlišného a moc mě těší, že již lze např. u Z naladit origo ECU a nemusí se dokupovat nějaká laditelná, jako je to u motorek, kde se po instalaci sport filtru a výfuk systému dokupuje Power Commander a teprve se brzdí a ladí..

Přeji všem mnoho zábavných km a hlavně kolama dolů..

2015-09-04 08:44:47

jagy: Já to myslel tak, že třeba novu fábii si můžeš vybart ze 2 motorů 1,2TSI, ale nejsou to 2 různý motory, ale skoro stejný základ, jen pár drobných úprav a jeden má kW 66 a druhý 81. Samozřejmě je tam cenový rozdíl a ty si můžeš udělat stejné nebo podobné úpravy, ale vyjde tě to levněji.

Bobby  
Bob Klement
2015-09-09 15:21:23

Tak zítra ladím v MMRacing BA a pak "dálková" na Villach.. Dám vědět výsledek..

Bobby  
Bob Klement
2015-09-13 12:25:10

Tak expedice Villach, resp. Faaker See se vydařila a stihli jsme dle plánu po cestě i ladění v BA MMRacing..


Odpovědět