Fórum - Téma


Note1.4 - řazení rychlostí..


Fórum Note Note1.4 - řazení rychlostí..

Manuály  |  Inzerce  |  Model Nissan Note  |  Naše vozidla2009-11-04 23:07:59

Ahoj všem, mám problém se řazením a tak bych se chtěl zeptat jaké jsou vaše zkušenosti.

Mám Nota 1.4 a dochází občas k tomu, že se mi nedaří zařadit zpátečku, řadící páka nejde úplně domáčknout a je třeba jí tam dát na více krát, v servise říkali, že prý řadím špatně, prý moc rychle, ale to se mi nezdá..spíše mam dojem že se mě chtěli rychle zbavit. Převodovka u nota prý potřebuje čas, musí se řadit pomalu a já to prý dělám špatně, trochu blbost, řidičák mám 20let a něco už mám odježděno a také protože se tohoto jevu podařilo dosáhnout i ostatním kteří mé auto řídili.

Dále se mi zdá, že jde nějak ztuha podřazovat hlavně 3-2-1 před tím jsem jezdil se spoustou aut, ale Nissanem nikdy, takže nemohu porovnávat.

Auto je zánovní ještě v záruce, má najeto asi ten 7tis. km takže skoro nic.

Tady Noty skoro všichni chválí, ale já už bych ho teda vícekrát nekupoval.

Dík za odpovědi.

2009-11-05 05:51:35

V tvém Nissan-servisu mají jistě zkušební Note 1,4, předveď na něm technikovi při jízdě rozdíl v řazení, ukaž konkrétní chybu. (táhlo? olej? špatně vypínající spojka? vada v převodovce?) Požaduj opravu, nenech se odbýt, auto je v garanci máš na to nárok. Záruční opravu lze řešit jenom tam, nebo v jiném značkovém servisu. (o který Nissan servis se jedná?!!). Nám šlo řazení od počátku bez problémů ani zde na fóru nejsou pokud vím stížnosti.Samozřejmě, že pokud přesedneš z jiného auta první km si na řazení vždy trochu zvykáš. Uvádíš najeto 7000 km za tu dobu by se muselo vše už dávno v táhlech "rozchodit". A že převodovka potřebuje čas.....? Je to jen další příklad špatné práce značkového servisu a neschopnost odstranit závadu. Doufám, že se problém vyřeší a s autem budeš spokojen jako naprostá většina majitelů.

2009-11-06 17:15:20

Ahoj, jen bych měla takovou připomínku, jsou auta, která mají a která nemají synchron na zpátečku. Ty které nemají synchron mají někdy problém s prvním zařazením zpátečky ( vozidl onesmí popojet a musí být dobře vymáčklá spojka ) a proto se musí třeba zkusit znovu sešlápnout spojku. Note synchron na zpátečku nemá, vím to proto, že jsem s ním jezdila a měla jsem tentýž problém.

2009-11-06 21:05:06

Já řadím u Primery zpátečku stejně jako píše TERRANO - pokaždé tam neskočí napoprvé, takže pak následuje uvolnit spojku, sešlápnout a zařadit. Já jsem ale kupoval auto ojeté, tak to beru že je to tak.

2009-11-20 18:18:35

Dík za vaše odpovědi. Sice nevím co je to synchron, ale i tak mě odpovědi potěšili. Jsem rád, že i vy máte podobné zkušenosti. Už jsem si myslel, že neumíme se ženou řadit

2009-11-20 19:25:39

Co je synchron v převodovce a jakou plní funkci. http://cs.wikipedia.org/w...van%C3%A1_p%C5%99evodovka


Odpovědět