Fórum - Téma


>> Nissan Sunny N14 - vysoká spotřeba 10L


Fórum Sunny >> Nissan Sunny N14 - vysoká spotřeba 10L
2013-04-03 17:51:18

Zdravím,

než se do mě pustíte, rád bych řekl, že jsem ztrávil hledáním 1,5h a bohužel jsem nenašel nic kloudného co by vedlo k pomoci.

Opravdu bych se rád dozvěděl něco důležitého od zkušených uživatelů než-li "to už se to řešilo" / "zkus hledat" apod

Nissan Sunny 1.4 16V N14 - spotřeba po městě 10-11L (opravdu úděsné)

*******************

Co už se zkusilo:

********************

Vyblikaná ECU - OK (55) No Malfunction (Systém bez závad)

Výměna svíček - OK

Výměna filtru - OK

Lambda sonda - proměřena, napětí při > 4tis RPM skokově 0,55V při uzavření uzávěry k 2tis 0,22V - MÁTE NĚKDO HODNOTY? Na fóru se povídá jen o proměřování, ale ani v PDF manuálu ani zde nikdo nehovoří o hodnotách. (mimochodem napsat do Nissan WorkShop PDF manuálu popis Lambda sondy a toď vše, to se člověk více dozví na Wikipédii)

Výměna čidla teploty - OK

*************

Mé otázky:

**************

dočetl jsem se, že čidla teploty jsou dvě, chápu DOBŘE, že je tedy jedno pro ECU a druhé pro ukazatel na palubce??

vrtá mi hlavou, proč když odpojím lambda sondu, nerozsvítí se check engine?? (ANO při startování svítí, žárovka OK) // je možné, že nějaký packal toto obešel vložením např, nějakého odporu?

zná někdo hodnoty (V) a přesný postup jak měřit lamda sondu?

zná někdo vodiče PINy u řídící jednotky? pro proměření funčnosti lambdy + čidla teploty (pro vyloučení zkratu, poruchy, studeného spoje apod)

Mnohokrát děkuji za přínosné příspěvky

2013-04-03 18:07:43

boda: s tou lambdou - ono je v podstatě jedno jaké má hodnoty, protože pro ECU funguje akorát jako ukazatel vypnuto - zapnuto (resp. bohatá / chudá směs) takže jde o to jak rychle reaguje, tuším že v manuálu bylo něco jako že při 2000 rpm by měla za 10 s přepnout aspoň 5x, ale problém s ní je prostě až když už to trvá moc dlouho, tuším že je na to i nějaký trik kdy začne blikat check engine podle toho jak reaguje abys viděl jak je to často, ale já jsem se na to koukal už přes diagnostiku takže to teď přesně nevím.

Otázka je jestli řídící jednotka nezaznamená chybu když jí odpojíš, ale check engine se nerozsvítí nejspíš proto že u těchto aut je tam ta lambda spíš do počtu, je pravda že snižuje spotřebu, ale jinak moc na chod motoru vliv nemá.

Co se týče těch pinů - pokud máš manuál tak to tam někde bude podle mě, akorát mě se v tom blbě hledá jak se tam nedá vyhledávat podle textu...

skutečně tam jsou dvě teplotní čidla, 2 drátové pro ECU a 1 drátové pro ukazatel na palubce.

Ještě podotýkám že já mám sice taky sunny ale se SRkem takže se některé věci můžou lišit.....

EDIT: Jiné problémy kromě spotřeby nemáš, cukání nebo tak? Taky k tomu může přispívat děravý výfuk a nebo někde netěsnost v sání...

2013-04-03 18:18:02

  • neškube (od spoda až moc živé, že se pomalu 1čka nedá plynule bez hrabání ovládat, pomalu lepší se rovnou rozjíždět na 2 stupeň)
  • výfuk zkontrolován
  • netěsnosti v sání ani výfuku není - přesto znovu prověřím

Po čem jsem tedy ještě nešel, je druhé čidlo teploty pro ECU - je možné, že je vadné a ECU vyhodnotí, že jede stále za studena a tudíž vysoká spotřeba

Takže odpověď, proč se při odpojení LAMBDY nerozsvítí CHECK ENGINE je, že je to prostě normál a OK a neznamená to, že je problém někde na trase??

2013-04-03 19:08:31

boda: ano to druhé čidlo může být problém, co se týče toho check engine - pokud ti normálně svítí před startem a pak zhasne tak to bude ok, jinak můžeš zkusit ještě vyblikat případné chybové kódy, někde je tu na to návod.

2013-04-03 19:13:58

JJ ECU Vyblikána asi upravím první post.

Hlásí 55 což je " No Malfunction (Systém bez závad)" :/ -- pravděpodobnost, že by to ukázalo vadnou lambdu nebo chybné čidlo teploty je mizivá


Odpovědět