Fórum - Téma


Neplaťte pokuty


Fórum Pokec všeobecný Neplaťte pokuty1  2  3

2009-02-20 12:44:35

Narazil jsem na zajímavou věc a tak se s vámi podělím.

http://bernardi.blog.cz/0803/neplatte-pokuty

2009-02-20 12:56:28

no nevím udělám li přestupek nebo nějakou zhovadilost mám tolik cti že ač nerad zaplatím pokud mě chytnou.A nemám rád vychcánky co si myslej že nad ně není a ohrožují ostatní.A pak využívaj díry v zákoně viz osoba blízká a pod

2009-02-20 13:07:48

Je to článek jen pro zajímavost jak velké mezery v těch zákonech jsou. Záleží na každým z nás jak se k tomu postaví, jestli se pokusí toho nějak využít nebo radši nebude provokovat a stáhne ocas. Mě by docela naštvalo kdybych chytil nějakýho aktivistu co sbírá frčky a ten mě topil za překročení o 5km/h. Kdybych překračoval o 15km/h a víc tak prosim.

2009-02-20 13:15:55

jasné ono mě zatím nikdo nebuzeroval o těch 5 km myslím opravdu hrubé přestupky a že jich na cestách je více než dost ale českej člověk je už takovej že vyvine obrovské usilí jak ten zákon obejít.Ono třebas dříve bylo že motorkář musí mít helmu za komoušu neměls zaplatil po revoluci se tě policajt zeptal kde máš helmu stačilo říct doma v kredenci a nemusel jsi platit neb ve vyhlášce nebylo doslovně že ji musíš mít na hlavě a jelikož je demokracie policajt musel zasalutovat a odejít

2009-02-20 14:35:50

už to tu bylo.. http://www.nissanclub.cz/...select=63117#message63117

je to normální hoax..

http://www.hoax.cz/hoax/proc-neplatit-pokuty/

2009-02-20 14:58:26

Pro někoho zajímavost, pro mě pi..... V obci se snažím rychlost dodržovat, takže se mi nestalo, že by mě někdo někdy zastavoval skrz to, že jsem překročil o 5 km/hod. Navíc je to blbost, protože radar má odchylku a tachometr v autě proměřuje, takže se nikdy nenastavuje 55 na radaru, aby se lidi buzerovali-těžko by to u správního orgánu uspělo. A kdo trošku ty zákony zná, tak s přestupkem nebo výší pokuty nemusí souhlasit a pak o tom rozhoduje správní orgán. A pokud mě v obci změří a budu mít 79 km/hod., tak bych se hanbou propadl, kdybych tam chytračil, že v Přestupkovém zákoně č. 200/1990 Sb. je nějaká nesrovnalost. Dostal bych se do správního řízení a věřím tomu, že by si mě ani nezvali k projednání, ale napařili mě pálku ve zkráceném. Odvolání stojí peníze a nakonec bych skončil u soudu? No jsem debilní, nebo co? Ve finále zjistím, že mě to stálo desítku i se soudníma výdajema, když jsem na místě mohl zaplatit jen litr. Než sem dáte příště podobnou kokotinu, tak ji napřed vyzkoušejte na vlastní kůži, jestli funguje a můžete k tomu přidat vlastní zkušenost. To bychom se tady nakonec mohli bavit o tom, že ti projde i vražda, když ji chytře provedeš. Ale to bych si připadal jako mezi . Sorry za upřímnost, ale tohle téma bych asi zablokoval, užitek nikomu nepřinese a jako názor to stojí za .

2009-02-20 17:12:10

tak tak dajme rovnou techničak když te chytnou že prekročis rychlost o 30KM/h nebudu te pokutovat zoberou rovnou vodičak aspon neco takeho sem cetl že na slovaku je ... a samozrejme preco by sme prekracovali rychlosť???

2009-02-20 22:52:04

Ta zpráva z úvodního příspěvku je kravina. Pokutovat a bodovat se může i za překročení rychlosti v obci do 20km/h, takže teoreticky i za rychlost 51km/h v obci.

A osoba blízká není žádná ochcávka či díra v zákoně. Je to část ústavního práva. Kdyby si města, obce a jejich spřátelená firma nedělali z měření rychlosti velice výnosný byznys, tak se osoba blízká zneužívat v takovémto množství nebude.

Naprosto by stačilo, kdyby policisté měřili rychlost starým osvědčeným způsobem - výběrem pokut na místě, to se obejít prostě nedá. Ale nějaké pronajaté radary pro generování zisku? Nasrat.

Ještě pozn.: Od 1.1.2009 může obecní policie měřit jen v úseku určeném PČR a začátek i konec měřeného úseku musí být označen dopravní značkou „MĚŘENÍ RYCHLOSTI“.

2009-02-21 00:03:32

Ale pozor, pokud bude s hlídkou MP policista, tak nemusí být úsek touto značkou označen. Takže se bude měřit radarem od městské, klidně tě i budou měšťáci pokutovat a značka nikde, protože se tam bude o kandelábr opírat státňák. Jinak, kdyby si Handler přečetl ten svůj odkaz celý, tak by zjistil, že i tam zjistili, že ochcávka s dírou v zákoně nefunguje, už tam není, došlo k novelizaci. Jinak souhlasím s tím, že si města i obce z měření dělají byznys a snaží se naplnit si kasu. Kdyby se takto nezvrhlo, tak bych v tom měření městské i smysl viděl. Překračování rychlosti je problém. Ale ať tam ti strážníci stojí a hned to kasírujou, aby je řidiči viděli a mělo to efekt a ten pokutovanej si nemusel pracně vzpomínat, kde jel rychle před týdnem. To není k ničemu, akorát to nasere. Můj názor.

2009-02-21 07:15:50

Tjn souhlasím se Standou. Např v Prostějově ty posraný radarbudky visí snad objeden kandelábr

2009-02-21 09:50:30

ja som za dodrziavanie vsetkych praviediel cestnej premavky, a ked viem ze som nejaky predpis porusil ,mam tolko hrdosti ze znasam nasledky. Ale je demokrace a je kazdeho slobodnou volbou ako bude dodrzovat predpisi. Samozrejme aj mna naserie buzeracia niektorych policajtov , ale ak nemusim tak neprovokujem.

2009-02-21 14:28:14

Jo jo, v Prostějově to mají ošéfovaný. Jezdím tam často, tak se snažím tvářit za volantem inteligentně a nedloubat se v nose, abych se za případnou fotku nemusel stydět . Je to všeobecně známo, že je Prostějov prošpikovanej kamerama, zvláště na světelných křižovatkách a stejně se mi často stává, že vidím kokoty, jak se to snaží stihnout na žlutou. Akorát tu žlutou vidí ze sto metrů, šlápnou na to a křižovatku projíždí sedmdesátkou, ale na červenou. Pokud jsem první ze směru, který má, jak na potvoru, zrovna zelenou, tak kolikrát musím ještě přibrzdit, aby frajer tu svoji spanilou jízdu v klidu dokončil a já zbytečně nepřekážel. A tady se zakládají témata, jak vymr... se zákonama. To mě vždycky zvedne ze židle. Nedej Bože, aby se členem Nissanclubu stal Viktor Kožený, to by teprve byla témata.....

2009-02-21 15:21:19

každý porušuje předpisy a při placení se pak musí k tomu postavit jako chlap.Nikdo není tak kovanej v zákonech aby na cestě vymr..... s policajtama Vždy se to obrátí proti tobě dvojnásobně.A k tomu Prostějovu.Pan starosta byl první člověk který se nechal nachytat a přitom byl jeden z mnoha zastánců tohoto opatření

2009-02-21 15:31:03

Mě osobně nevadí měření rychlosti městskou policií, pokud to má smysl s ohledem na bezpečnost. Ale ještě bych zavedl, aby vybrané pokuty neputovali do městské, ale státní kasy. Tím by se zcela eliminovala finanční motivace.

2009-02-21 19:27:59

Problém je, že městská policie není financována státem, ale městem, takže proč by měli strážníci plnit státní kasu a mít z toho prd. To je stejný, jako by se snažili o omezení nasazování botiček a pod. V tom, že peníze plynou do městské kasy bych problém neviděl, stejně platí jen ti, co porušili a jestli jejich peníze za pokuty jdou do jedné nebo druhé kasy jim může být srdečně jedno, prospěch z toho nebudou mít žádnej. Pokud by vedení policie mělo zájem, tak může využít svých radarů a policistů a plnit státní kasu-všeho je dostatek, tvrdí Langer. Jak lidí, tak moderní techniky. A navíc si myslím, že výše pokut vybraných právě za rychlost je v městském rozpočtu jen zrnko písku. Pokud by město nebo obec na financování svách strážníků neměla finance, tak ji žádné radary před zrušením nezachrání. Znám města, kde jsou strážníci bez radaru a daří se jim dobře, město je s nimi spokojeno. Tak proč ty nářky, kam poslat peníze? A že se nechal starosta nachytat? No tak ať, je to pro každého. Spíš by mě zajímalo, jak řešení přestupku dopadlo?

2009-02-21 19:34:53

také mi to nevadí jen to vítám a to mě volant živí ale ty pokuty nic moc neřeší za velké překročeni by měli brát řidičák na místě ono dostanu li 500 tak se ošívám a je to pro mě citelné ale byl jsem svědek jak maník měl dát 3500 dal 4 a řekl zbytek máte na kafe spěchám.Zamlouvali by se mi pokutu jak ve švédsku nebo norsku nevím přesně jsou to tam procenta s platu tedy jeden muže dát tisíc a jinej i 100 tisíc

2009-02-21 19:48:35

Taky si myslím, že není problém v tom, kam ty peníze jdou, ale aby byly správně využity a pokuty měly efekt na dotyčného řidiče. Taky jsem slyšel, že to někde takhle funguje a zohledňuje se výdělek při určování výše pokuty. Ale tak daleko se dlouho nedostanem s těma našema mocipánama. To by se mohlo stát, že by při zjišťování příjmů přišli na hodně černoty a podvodů s daněma. To by se našim zákonodárcům nelíbilo, kdyby jejich přátelíčkové dostávali vysoké pokuty nebo by se zjistilo, že státní zakázku dostal za úplatek. Všechny nitky totiž vedou k nim.

2009-02-21 19:53:12

Proč ty nářky kam poslat peníze? No protože oni taky ty peníze, v případech kdy je radar jen pronajatý, neskončí všechny v obecní kase. Záleží jak je postavené smlouva, ale obvyklá marže z jedné pokuty pro firmu je 30-50%.

A pokuty za rychlost, jako zrnko písku v rozpočtu obce? Příjem z jednoho radaru je pohybuje v milionech korun ročně.

2009-02-21 20:10:42

Pokud strážníci neměří svým radarem, tak je provize firmy vysoká, to je pravda. Ale tím, že by část peněz šla do státní kasy by se asi nic nezměnilo. Stejně by tu firmu museli zaplatit. Jinak by se neměřilo a to není dobrej výslednej efekt. A miliony ročně to jsou určitě, ale hlavně ve velkých městech, kde jsou taky odpovídající náklady na fungování MP. A já osobně nevidím v tom, aby šly peníze za rychlost do státní kasy žádný efekt. Vzhledem ke schodku rozpočtu by to nic neřešilo, asi jako ekologické poplatky při převodu vozidla a navíc si nemyslím, že by se dostaly do správných rukou. To je stejné, jako kdyby obec chtěla, aby pokuty dané Policií ČR za porušení vyhlášky obce putovaly do kasy obce. Nesmysl, kdo si co vybere, ať má. Já v tom vidím akorát to, vzít měšťákům pravomoci nebo je omezit nesmyslnou značkou, aby se na měření vykašlali nebo je omezili. Nic takového, měřit, měřit a měřit. Byl schválen zákon, který stanový, že měřený úsek MP musí být označen značkou, ale už se neví jakou a jak má vypadat. Prostě ostuda státu a jeho zákonodárců, kteří by měli být placeni třeba z těchto pokut? Nezaslouží si to.

2009-02-21 20:37:36

Každý máme svůj názor. V pořádku. Já zastávám to, že policie ani městská policie nemá být výdělečná organizace, neboť tyto služby si platíme ze svých daní. Pokuty by měli být používány jako motivační prostředek k dodržování zákona, nikoliv jako příjem obcí. A už vůbec by neměli tvořit příjem soukromé firmy, které jde z pochopitelně jenom o zisk. V česku už se to rozjelo natolik, že to zarazilo i poslance a to je co říci.

Já jsem schopen uznat svá pochybení a nést za ně následky, ale do tohohle byznysu rozhodně přispívat nebudu. A využiji k tomu všechny zákonné prostředky.


Odpovědět

1  2  3