Fórum - Téma


Nejspolehlivější auta světa.


Fórum Qashqai J10 Nejspolehlivější auta světa.

Manuály  |  Inzerce  |  Model Nissan Qashqai J10  |  Naše vozidla


1  2

2010-01-07 09:43:08

Podívejte se jen pro zajímavost na test spolehlivosti aut podle stáří.QQ zde opět neni, přestože se zrovna v SRN a v Rakousku zpočátku prodával velmi dobře. Že by Nissan neposkytl své velmi citlivé údaje o poruchovosti? Stydí se za své vísledky? Kde by asi skončil QQ? Už druhým rokem ho hledám v automobilech ve stáří 2-3 roky a nic. Celkově je na tom NISSAN ve srovnání s ostatními ,,JAPONCI'' docela hodně mizerně. http://tn.nova.cz/magazin...ehlivejsi-auta-sveta.html

2010-01-07 11:21:50

Prečítal som veľa Tvojich príspevkov, ale márne sa snažím prísť na to, o čo ti vlastne ide...

2010-01-07 11:44:14

Měl to být jen tip k přečtení. Jinak mi nejde o nic jiného,než se dovědět naprosto nezávislé a nezkreslené info, abych ty své negativní zkušenosti mohla lépe zpracovat a zamyslet se ,až budu kupovat další kars. A o co jde Tobě ?? ,,REJPALE''.

2010-01-07 12:35:47

Myslim ze by sme nemali QQ precenovat.

je to auto , nicim nepresahujuce priemer.

ma chyby a jazdne vlastnosti ako akekolvek ine priemerne kvalitne auto.

bohuzial jeho cena je zavadzajuca a kupujuci si mysli ze ak kupuje za viac tak dostane aj viac kvality.

opak je pravdou...to vsak kupujuci zisti az po istom case pouzivania, a to je uz neskoro.

2010-01-07 21:09:03

@hanis nemaj mi za zle, nemám nič proti tebe ani nikomu kto akýmkoľvek spôsobom prispeje do fóra akej kolvek značky. Ale nie si evidentne spokojná s QQ a nevieš sa zmieriť s tým, že vlastníš QQ. Mám pocit, že sa snažíš nás presvedčiť o tom že QQ je jedno poruchové a nespoľahlivé auto. Áno nič nie je dokonalé, je len na nás z ktorej strany sa na to pozeráme. Mal som pred QQ rôzne značky aut a na fórach sa väčšinou riešia problémy a to hlavne ako vyriešiť poruchy prípadne úpravy a vylepšenia na autách. A myslím si, že o tom by malo byť fórum dozvedieť sa ako na to čo potrebujem s autom a na aute upraviť, doplniť, skrášliť či opraviť aby som zbytočne necvakal za hlúposti v servise. A ver mi s tým mám skúsenosti keď mi chceli v servise meniť riadiacu jednotku centrálneho zamykania dverí za 250€ a nakoniec cez fórum som si to spravil a súčiastka ma vyšla na 70 centov. A keď mi povedali v servise, že potrebujem nové turbo za 2490€ a cez odkaz na fóre som to isté turbo dostal za 1095€ ( mimochodom od toho istého dodávateľa odoberal turba aj daný servis ) rozdiel bol len v tom, že tam nebolo logo výrobcu auta. Ja keď som nespokojný tak auto čím skôr predám a kúpim si inú značku a to len preto, že auto mi nesadlo prípadne sa objavili poruchy a podobne. ja verím že už nebudeš vlastníkom nissanu, a ja v tejto chvíli neviem či ostanem pri nissane prípadne ktorá značka príde po nissane. Týmto príspevkom som nechcel nikoho uraziť.

2010-01-07 21:13:00

nj moje Xantia na 11místě

2010-01-07 21:49:20

Francouzký a italský auta nebrat ( čti - žádné ) Stačí, co udělal Renault s Nissanem. Nechci Ti brát iluze, ale kdyby za něco stály, tak by se dostali dál..... z Evropy.

2010-01-07 22:47:03

@Almerka: asi nebudem celkom suhlasit, aj by som si na take cervene Ferrari, alebo aspon obycajnesi niektory model Maserattiv ciernej farbe asi zvykol bez akehokolvek donucovania

No a co sa tyka hadzania viny poklesu kvality produkcie Nissan na Reanult v tom nemozem tiez suhlasit. Konkretne na QQ a tak isto na Xtrail jedine od Renaultu su dci motory s prevodovkou a to su v len vyrabane v tovarnach Reanult, vyvoj M9R bol spolocny Nissan/Renault. Doteraz som neregistroval masivne

staznosti na tieto casti QQ, ale pomerne dost sa objavuje na problemy s prevodovkou na overene Nissan 1.6 benziny.

IMHO, problem bude asi niekde v stlacani vyrobnych nakladov pod tlakom konkurencie.

2010-01-08 08:00:32

celkom zaujímavý prieskum, ale na moje prekvapenie ako som tam nenašiel QQ, tak ani Audi Q 5 a 7(a to je domáca značka)...teda ak som dobre hľadal....malo by to teda znamenať, že aj audina sa boji uverejniť výsledky spoľahlivosti svojich modelov?...o tom by som si dovolil pochybovať....a samozrejme by som ani nechcel porovnávať nissan s audi

za seba môžem povedať, že som s QQ po jednom roku každodenného používania zatiaľ veľmi spokojný...uvidíme čo prinesie čas... podľa môjho názoru sa nissan modelom QQ pokúsil priblížiť auto širokým masám, za tú cenu čo má, nemôžeme čakať nezničiteľné auto...navyše tento model je pre ľudí zaujímavý (podľa štatistík predaja)

a pre tých, ktorí nie sú spokojní len jedna rada.....stačí navšítviť darex a aaaauto a v priebehu 1 dňa sa ho môžete zbaviť

2010-01-08 08:42:59

ale Almerko, tady jsi trošku přestřelil

nesrovnávej Renault s Citroenem to jsou rozdáílné automobilky

2010-01-08 10:46:41

ale žabožrouti

2010-01-08 11:11:50

Všechny automobilky šly s kvalitou dolů. Jsme v éře výroby spotřebáků. Trvanlivá a bezproblémová auta ať už od Nissanu nebo i jiných automobilek dobrého jména jsou dnes již skoro minulostí. I proto si budu nadále držet P10 , která ještě není zkažená šetřením na nákladch a poplatná výrobě druhořadých spotřebáků po roce +- 2000. A nějaké statistiky jsou jen orientační avšak ne pravdu vypovidající dokumenty. Podle něj je Mazda spolehlivé auto, my jsme se však přesvědčili už podruhé, že je neskutečný šmejd, který nic nevydrží a má "papírové" karoserie i motory . Jinak QQ není žádná špička v kvalitě a spolehlivosti, ze slov mechanika je to jen jinak oplechovaný Renault Scenic se stejnými a častými neduhy, takže průměrné auto.

Každopádně je potřeba si uvědomit, že majitel má obyvkle tendenci hodnosti auta dané modelové řady podle toho svého, takže když je krajně nespokojen, nebude psát chvalozpěvy. Můj názor.

2010-01-08 11:12:11

Pali - mluvil jsem o spotřebních autech, nikoli o Ferari apod. A s tou kvalitou, není to jen to, že to má z Renaultu např. jen motor celkově po tom roce, když proběhla "fúze" šla kvalita do hajzlu. Vem si jen např. Almeru, jak na tom byli N15 a potom N16 respektive po facelitu.

Miki nesrovnával jsem Renault s Citronem jen jsem konstatoval, že všechny francouzký a italský auta se nedostali dál.......jak .za moře, kde je trh velký a vybíravý.

Pravdou ale je, že dobré auta se dělali jen v 70 a část 80 letech, potom už je to k hownu a VŠECHNO a je to jen o spotřebním a nekvalitním zboží. Rychle prodat, a zákazníku potom se poser.

Přesně jak zedníci .......Franto podrž ten komín, jdu pro peníze.......

-----------------------------------------------------

Dodatek :

Doris - i když jsem Tvůj příspěvek četl až po "odeslání" mého, je to v rozmezí 21s. tak s Tebou naprosto ve všem souhlasím !!

Co se týká Mazdy, byly to dobré káry, ostatně jako všechny Japanes, Kamoš už má druhou M 6 za poslední 3 roky a to samé co jsi tam psala, říká i on.

2010-01-08 18:16:33

Heleďte, v tom testu bylo 208 aut. Přihlaste se, kdo z vás si myslí, že se jich na celém světě v letech 1998-2007 (tj. stáří 2-11 let) vyrábělo právě tolik?

Pokud bych se chtěl dozvědět "naprosto nezávislé a nezkreslené info", nešel bych pro ně na AutoBild, protože i když nevím, zda německý kapitál Ringieru je či není propojen s německým kapitálem koncernu VW&Co., pak alespoň kvůli jejich vyhlášenému nacionalismu ne. A kdyby, porovnal bych je s dalšími, např. J.D.Power - jejichž ratingy mají ve světě přece jen o kousek větší váhu.

(Většina hodnocení kvality a poruchovosti se např. shoduje u Porsche a Toyoty - jenže já na 911 nemám a "toné-tojó-tojóóótááá" se mi prostě fakt nelíbí. Ale taky kupodivu u Jaguaru, což je dle mínění řady mých kamarádů a větších expertů na auta než jsem já, důkazem rozchodu objektivních ukazatelů (a počet aut prošlých ročně servisem na 100 prodaných takovým je) s obecným (subjektivním) názorem uživatelů na kvalitu jejich vlastních vozů této značky.)

(^EDITOVANO)

BTW k tomu, abych já "SVÉ negativní zkušenosti mohl lépe zpracovat" (a mám jich pár, i s Qashqaiem), nechápu, na co bych asi potřeboval další info, závislé ani nezávislé (protože oni o mých zkušenostech vědí kulový, tak jak by mi asi mohli pomoci s jejich zpracováváním? )

Oč jde hanis, ví jen ona sama (a ani to není dvakrát jisté). Leda, je-li tu mezi námi nějaký lékař? Nicméně většina z nás tu si na tenhle folklór už zvykla.

2010-01-08 21:30:05

S tým hodnotením TUV je to tak, že to nie sú názory bežných majiteľov vozidiel, ale hodnotenie je na základe výsledkov pri kontrolách ako sú u nás STK, a prípadné odtiahnutie auta TUV pre vážnejšiu chybu keď auto nie je schopné ďalšej jazdy. Sú to štatistiky TUV. Neviem či je tam aj pomerné percento na základe predaných značiek určite sa nedá porovnať počet predaných Porsche a iných značiek a počet najazdených kilometrov pri bežných autách a premiových. Nie je to hodnotenie na základe najazdených km ale podľa veku auta. Pokiaľ sa mýlim tak ma opravte.

2010-01-08 21:33:32

Mišo jsem tu ,ale nejsem psychiatr,, na QQ se vykašlete příští rok půjdeme do Murana v naftě a bude zase o čem psát ,

2010-01-08 23:42:08

Fůůůj, čadila nechci

ale murano se mi líbí a dnes cestou z práce (D1 kolem Brna) bych čtyřkolku bral hned!

2010-01-08 23:47:00

Přesně jak říkáš, ropáka ani náhodou. Stačí mi když musím za některým smradem jet. Raději přibrzdím a nechám se předjet.

A do murinka bych taky hned šel, ojetinky už začínají mít good ceny.

2010-01-09 17:30:29

Je to vlákno spolehlivosti tak tedy ,100KM v těch sněhovej srač, a 4X4 ok ESP občas probliklo ,jízda smykem kontrolovatelná plynem ,prujezd návějemi ok a stabilita při přejezdech nahrnutým sněhem při předjíždění ok ,

výjezdy kopců nádhera a zda za to může krouták naftového motoru nebudu hodnotit až bude sraz nechám vás svést ,jo kdyby byl 2 benzín v turbu ,tak pak by to byla těžká volba .ale jinak sorry 2dci je pro 4X4 nejlepší motorizace ....

2010-05-04 12:18:05

Dnes ma potesili vysledky testu ADAC na spolahlivost aut. Vsimnite si ze Qashqai je vo svojej kategorii na 3.mieste hned za Bavorakmi.

http://auto.idnes.cz/spec...polehlivosti-aut-adac.htm


Odpovědět

1  2