Fórum - Téma


Nechci imitaci dřeva


Fórum Tuning a úpravy Nechci imitaci dřeva
2009-07-16 21:23:16

Čau, poraďte nějakou barvu na nalakovaní tý imitace dřeva. Rád bych z toho udělal imitaci hliníku, ono se to da koupit ale za 3,5tis. Špatny je, že ten paípír s texturou dřeva je zalitej v pryskyřici, takže se to musí nabarvit zvenku, takže nejaká barva odolná na kluzkym povrchu? Díkes

2009-07-16 21:33:14

A proč ty polepy jednoduše nesundáš, je to jen samolepka?Pak už stačí nalakovat jen ten plast. Barev je hafo i když žádná nevydrží dlouho v dotykových místech. Já jsem řešila interiér polepem fóliemi v imitaci titanu a u druhého auta mramor - verze Galaxy. Fólie výjdou celkem za dobrou cenu a vydrží strašně moc. Vždy je lze navíc beze stopy odstranit a nahradit třeba něčím jiným.

2009-07-16 22:03:18

Díky za rychlou reakci, ty folie si kupovala na míru?

2009-07-16 23:05:52

No, prodávají se v rolích - ustřihnou Ti třeba půl metru nebo metr, dle potřeby. Z toho si pak vystřihnu díly dle vyrobené šablony, více najdeš zde:

http://www.mazdaclub.cz/article_detail.php?id=12

Mnoho profi fólií lze sehnat třeba zde:

http://wsfilm.cz/produkty/folie.htm

http://wsfilm.cz/produkty/folie/tuning.htm

Imitaci mramoru jsem sehnala v Obi, bývá i ve speciálkách na fólie, metr výjde asi na 100,-. Prodávají se i jiné motivy, kvalita je slušná.

2009-07-17 12:17:45

Ja uz sem ten clanek cetl, prave se bojim toho jak vyrobim ty tvary, na takovyhle veci sem levej.

2009-07-17 13:44:28

To určite nevyrezávaš na mieru, nikdy by si to netrafil presne. Musíš palubovku rozobrať, na diely to dokonale nalepiť a potom zarezať podľa potreby, tak bude výsledok najvernejší.

Ale ak to chceš lakovať, používa sa na to Plastofix, je to vlastne základová farba na plasty, mierne povrch naleptá a na Plastofix potom perfektne priľne lak. A na to by som ešte capol zo dve vrstvy číreho laku a bude to v suchu...

2009-07-17 14:11:24

Pro polepování fóliemi se díly palubovky nerozebírají, je to zbytečná práce navíc. Jinak s nepatrným přesahem se to může vystřihnout, po nalepení se to pak bez problému dá jemným odlamovacím nožíkem oříznout.

Je to o cviku, jak si to vyzkoušíš a dostaneš to "do ruky", pak už s tím budeš pracovat v poho a rád. Je to čistá a příjemná práce, lze s tím polepit cokoliv a výsledky jsou parádní. Žádný lak nevydrží v dotykových místech tolik, co ty fólie. Mám vyzkoušeno na dveřích v baráku a je to obrovský rozdíl v trvanlivosti. I venku to bez problému vydrží, máme tím polepená garážová vrata, odhaduji tak 8-9let, a jsou stále jak nová. Navíc fólie nikdy nenaruší povrch narozdíl od laku a tím pádem se to dá kdykoliv odstranit či změnit bez následků.

2009-07-17 14:30:10

Doris, ale memôžeš porovnávať seba s nami smrteľníkmi

Ešte ma napadá k tým fóliám, tá mramorová, čo si kúpila v Obi či kde, to je tá kvalitnejšia plastová alebo ten šunt z papiera? Tá plastová má na tých plastoch akú tepelnú odolnosť? "Neroztápa" sa? Keď by si ju chcela dať dole, lepidlo asi ostane na plastových dieloch a papierová by sa zas trhala, však? Oterovú odolnosť či odolnosť voči saponátom to má predpokladám uspokojivú Čo to o fóliách viem, robieval som kedysi reklamy a polepy na autá, ale za tú dobu sa fólie kvalitatívne posúvajú neustále ďalej...

2009-07-17 15:15:09

Kibo: Věř tomu, není to nijak těžké. Zvládne to kdokoliv, kdysi jsme to učila děcka ze základní školy a zvládali to pěkně..... Vše je jen cvik a praxe.

Co se týče té mramorové fólie, jedná se o kvalitní výrobek, šunt bych nikdy nekupovala a ani jim nezdobila palubovku auta. Je to plastová fólie od A-C- FIX s kvalitním lepidlem z rubové strany, takže drží to dobře i při vysokých teplotách, zásadní je dokonalá příprava podkladu. Papírové samolepky by se pro tuto práci nedaly vůbec použít. Trhaly by se. Teplem jsou ty plastové fólie velmi roztažné a tvarovatelné. I v motorovém prostoru to vydrželo v pohodě, mám tím udělanou imitaci chromu na některých nádobkách a nápisek " Nissan" před motorem. Drží to už řadu let beze změny. U benzínového motoru, kde je větší teplota, nevím, jak to vydží, ale u toho našeho dieselu je to O.K. Pro polepy komplikovaně tvarovaných dílů používám spíše tenčí fólie.

Fólie se ani po létech nerozpadají, jednou za čas je ošetřím přípravkem, co je na plasty palubovky (mimo tu zrcadlovou), ale jinak je čistím jen vlhkým hadříkem. Když chci fólie sundat dolů, zahřívám je fénem až lepidlo dostatečně změkne, takže se to dá sundat i bez pozůstatků lepidla na podkladu. Pokud přecijen něco málo zůstane, snadno to vyčistím technickým beznínem. Otěrová odolnost je výborná,na kličkách v interiéru je to v pohodě a beze změny už hodně dlouho a toto jsou přitom stále namáhané díly. Odolnost vůči saponátům bez problému. Není to odolné akorát vůči některým organickým rozpouštědlům (aceton) - který může narušit potisk na některých typech fólií.

2009-07-17 18:15:57

Já zkusim nalakovat tu pryskyřici a když to nevydrží (jako že asi ne), tak se budu učit řezat tu hliníkovou fólii

2009-07-22 17:56:22

Tak sem nakonec nalakoval ten plast


Odpovědět