Fórum - Téma


Návod na opravu vnitřního osvětlení nejen u P12


Fórum Návody Návod na opravu vnitřního osvětlení nejen u P12
2010-10-09 20:15:44

Jelikož mi trvalo skoro 1,5 roku než jsem dal vnitřní osvětlení dohromady, chci se s tímto podělit o své zkušenosti s vámi.

Při koupi auta jsem přehlédl, že vnitřní osvětlení nejde ani na dálku ani na dveřní spínače. Zkontroloval jsem jen vnitřek na stropě a ten svítil. Po dlouhé době bádání a zkoumání kabeláže a návštěvě v servisu s napíchnutím na diagnostiku se závěrem bezchybného zapojení jsem se dočetl v diskusi o výměně tranzistoru. Po ukecání známého jsme se do toho pustili.

Začal bych asi takto. Mě osobně nešlo vnitřní osvětlení z dálkového ovladače a na dveřní kontakty.

To znamená, že vše ostatní šlo (otvírání kufru, dálkové atd.). Po prostudování servisního návodu el.plánů viz.foto jsme se dostali až k označenému výkonnému tranzistoru viz. foto v krabičce "Smatr Entrance Control Unit". Kamarád tento tranzistor horko těžko odpájel a nahradil ho Mosfetem za šuplíku co našel. Jeho označení je N-Mosfet IRF630.

Po vyzkoušení jsme zjistili, že naopak světlo funguje, ale svítí stále. Po vyndání pojistky č.13 pro vnitřní osvětlení jsem zjistil nefunkčnost otvírání kufru atd.. Po dalším bádání jsme zjistili ,že Mosfet

pracuje výborně, ale nemá ho co vybít. Tak jsme zařadili mezi packy odpor asi 3,3MOhmu viz. foto.

Po přidání odporu funguje vše jako nové ikdyž není to takovéto pravé postupné vybíjení tj. postupné pozhasínání světla.

V obvodu na výstupu z konektoru č.28 vám pak bude svítit kroužek na zapalování, 2x dveřní poziční světla a 2x vnitřní osvětlení na stropě viz.schéma.

Od té doby jsem šťastný člověk který ušetřil od 8-12tis.za novou desku jak bylo popsáno v diskusi nebo 1500,- za destičku z vrakáče a následnou návštěvu servisu pro přeprogramování.

Nissan P12 model 2005 1,9Dci Hatchback

S pozdravem venall

2010-10-17 20:18:08

Ahoj, budu řešit to samé na Xtrailu, tropchu s obavama, světlo uvnitř mi svítí furt a nevypíná (kromě mech vypínače), vše po zkratu žárovky... Když si vynadal tu jednotku SECU, tak s tím jde jezdit...? a nastavení dálkových ovladačů furt funguje i po znovupripojeni ?

díky karel

2010-10-19 10:29:02

Karel tam na konci je odpoved na tvoje otazky

http://www.nissanclub.cz/...nitrniho-osvetleni-111165


Odpovědět