Fórum - Téma


Natural 95 a 98


Fórum Almera N16 Natural 95 a 98

Manuály  |  Inzerce  |  Model Nissan Almera N16  |  Naše vozidla


1  2

2014-10-31 18:13:46

jagy: je to marný, je to marný, je to marný ale on se k tomu taky dopracuje, že je nejlepší diagnostika, ovšem celý ten proces se mu může dooost prodražit.

2014-11-08 18:01:30

Ahoj, diagnostiku budu dělat příští týden, jinak se Vám chci omluvit, že vlastně dělám vše naopak.. Ten benzín mě zajímal, říkali jste, že to jde, ale že rozdíl nebude pociťován. Jsem mladej, nezkušenej blbec a tak sem to tam chtěl prostě za každou cenu nalít a zkusit to. Takže se omlouvám

Na tu diagnostiku jsem se již objednal, jenže nějak nevím, jestli to dokáže vyhledat i nějaký problémy, které se netýkají poškozených komponentů.. Jde mi o to, že po tom, co jsem tam nalil ten jiný benzín, tak mě to na dálnici začalo opravdu škytat-.-

Což o to, OK, smíchal jsem ho zpět s 95 a frčel jsem dál, dokonce bez problému..

Pořád nejsem u toho, co chci řešit, tak se tady dočkáte.. :D Dneska jsem musel odvézt vozík písku do 14 km vzdálené vesnice. Vozík měl na sobě náklad +/- 450Kg, půlka cesty většinou do kopce a tak jsem měl celkem obavy, jestli to můj stařec zvládne. Dojel jsem celkem OK, ale nechtělo se mu vůbec jet. Musel jsem mírnější kopec vyjíždět na 1, protože na 2 to skoro nejelo i když to bylo ve vhodných otáčkách. Na 1 jsem to ale bohužel do kopce moc tůroval a i přes to to vůbec nejelo. Nemohl jsme nic dělat, chtěl jsem se vrátit, ale byla to úzká silnice a s vlekem se otáčet někde v lese a ještě v kopci, kort když mi nejelo auto jak mělo prostě nešlo. Nakonec jsem v cílové destinaci vzal ještě vlek hlíny a potom jsem jel tuto trasu ještě jednou se sutinama, podle váhy byly dokonce lehčí než ten první písek a zpět jsem jel prázdný... Pocítil jsem nehorázné snížení výkonu motoru.. Auto mi ani na rovině nebralo dvojku, musel jsem to vytůrovat na 1, abych se nějak odpíchnul z křižovatky a nebránil provozu ostatním, co byly za mnou, tak jsem mu dal celkem zahulit.. No, tak jsem dojel domů, odpojil vozík a musel jsem ještě do Prahy. Bez vozíku a se 2 osobami v autě to auto nechtělo vůbec táhnout, bylo líný, hlučný a vše možné.. Když jsem vjel na dálnici, tak do 3 celkem OK, potom 4 měla problém a na 5 uplně mega problém :D Nejsem žádný dálniční pirát, ale jsem zvyklý občas natáhnout paty a jet 150/160 km/h a přitom by to auto dalo klidně i více. Dneska sem se na dálnici s pedálem v podlaze dostal maximálně na 109 km/h, přišlo mi to, jako kdybych měl zaškrcený motor na 110, ale žádné zásahy sem nedělal. Jednoduše sem vyšší rychlost než 110 nedostal, což mě zarazilo. Auto mělo už fakt dost. Nebudu to rozepisovat moc dlouze, nějak sem těch 50km do PRG dojel, auto tam 2 hodiny stálo a pak jsem jel zpět. Myslel jsem, že třeba bude OK, ale bylo to to samý. Nevím, co s tím může být, snad to na diagnostice bude viditelné proto se ptám.

Když jsem dojel domů, típnul jsem motor, vypnul světla, dal nohu na brzdu, otevřel dveře a začalo mi auto pípat stejným zvukem, jako když mám rozsvícené světla a otevřu dveře u řidiče :D Tak si říkám, srandy ne? Tak jsme rozsvítil a zhasl a nepomohlo.. Potom jsem zjistil, že je to tou nohou na brzdě. Zjistil jsem, že když sešlápnu brzdu i když nemám zapnutou baterku klíčkem v zapalování, tak po zmáčknutí brzdy se automaticky rozsvicují parkovačky a palubka. Nějak se mi pochroumala asi elektronika.. Těžko říct, jestli je to kvůli vleku, ale spíš jo, protože se to stalo až po tom, co jsem s ním dojezdil.

Budu moc rád za jakoukoliv radu a teď si opravdu nechám poradit. Samozřejmě záleží také na té diagnostice.

2014-11-08 20:47:56

Vymeň si žiarovku v zadnom svetle za dvojvláknovú! Máš tam jednovláknovú a preto ti brzda rozsvecuje svetlá

Vzduchový filter máš v akom stave?

2014-11-09 09:32:01

Píšeš o svých malých zkušenostech s ježděním a o tom to je. Zkušený řidič určitě nebude zbytečně jezdit a natož s vozíkem, když je něco takovýho v nepořádku. To by mu srdce utrhlo, když by slyšel jak se jeho auto nemůže nadechnout. Zkus se přemoci a vydržet do pořádný diagnostiky u odborníka, zdůrazňuji podruhé - u odborníka, ne u někoho v garážovce. Jezdím celý život z povolání, tak vím o čem mluvím, zkušenosti už určitě mám, to mě věř, sedím za volantem denně od roku 1973 a za tu dobu mám hooodně km a poruch i když jenom po republice. A ta jízda 150-160 taky o něčem svědčí, pokus se sklidnit hormony, pomůže to nejenom autu ale i tvojí peněžence a auto se ti odmění delším bezporuchovým a levnějším provozem. Promiň moje moralizování, ale snad ho pochopíš tak, jak jsem ho myslel a neurazíš se. Potom dej vědět jak to dopadlo.

2014-11-09 12:38:19

lakinooo: Děkuju, žárovku musím tedy koupit novou, ale bude to určitě tím, protože jsem akorát dával novou, protože stará nesvítila. Takže to je vyřešené. Obrázky filtrů budou dole :)

la_da: Ahoj, díky za odpověď a určitě se nenaštvu, jen bych si chtěl prosadit v jedné věci své. Nemyslím si, že jezdit s vlekem není vhodné pro nezkušené. Za nezkušeného se sice nepovažuji, ale papíry mám už skoro 3 roky a nemám problém. V Autoškole jsem se učil jezdit i s vozíkem a to i s prázdným, tak i naloženým, včetně couvání a běžných jízd. Neměl jsem sebemenší problém. Nevidím ani jako problém těch 150km/h, tak když je dálnice prázdná a je bezpečně sjízdná a nikoho neohrožuji, tak to zas takovej problém není, občas se projet, kort, když mám rád rychlejší jízdu. Ale samozřejmě tě jinak chápu :) 40 let zkušeností orpoti 3 letým zkušenostem je opravdu veliký rozdíl. Takže děkuji.

http://prntscr.com/54kayw

http://prntscr.com/54kafo

http://prntscr.com/54ka5w

Filtr byl špinavý jako na fotce, tak jsem to opatrně a jemně trochu vyčistil. Myslíte si, že je zaneřáděnej dost? Jsou tam takové olejová vlákna s chlupama... Kdyby bylo potřeba, tak budu muset koupit nový no :)

2014-11-09 12:57:34

corkacz: Špatně si mě pochopil, nechtěl jsem ani poučovat ani doporučovat. A to, že sis odjezdil v autoškole něco s vozejkem, nemá nic do činění s citem a sluchem, kterým se snažím řídit já. Při řazení nekoukám taky na otáčkoměr, ale mám sluch a cit, abych poznal kdy mám řadit, kdy přidat nebo víc podřadit atd.......Když se mi něco nezdá, tak to rozhodně nedělám tím, že plně naložím vozejk a snažím se za každou cenu poznat proč to netáhne. To skutečně není nejlepší řešení, ale určitě mě dáš časem za pravdu. Hezký den a už se k tomuto nebudu vyjadřovat.

2014-11-09 13:10:57

někdo tu na fóru psal že tahle Almera (N16) snížuje výkon když nefungujou brzdová světla, nemůžou ty problémy souviset s tím že tam je špatná zárovka? viz toto téma: http://www.nissanclub.cz/...ma/nejde-do-otacok-227888 Tam se píše přesně že to auto je strašně líné a nejdede přes 110. Jinak se tam taky píše že nakonec to byl ucpaný katalyzátor, tak to by taky stálo za pokus....

2014-11-09 13:50:25

la_da: Spíš si také pochopil špatně mě, já taky nekoukám na otáčkoměr, nikde jsem nepsal, že sem to auto nějak testoval s vlekem.. Ale ten kopec sem prostě nemohl skoro vyjet ani na jedničku a jelikož byla silnice úzká, tak sem nemohl nic dělat, než ho prostě umučit do kopce. Auto hučelo jak sviňa, ale kdybych mu dal na 2, tak tam skysnu v kopci, takže se nedalo nic dělat.. Ty hned na mě narážíš, že neumím přeřazovat a podřazovat, ale v podmínkách, v kterých jsem jel já to prostě nešlo. Taky přehazuji podle zvuku a ne podle nějakýho pošahanýho otáčkoměru. Tímto končím i já, protože jsem nic zlého neudělal a ty mě hned podezíráš ze zkušeností.

Zítra si dojedu koupit tu žárovku a vyměním jí.. Bohužel na dálnici budu až příští týden, co pojedu na tu diagnostiku, takže nepoznám, jestli to jede 110 nebo víc. Každopádně tu žárovku jsem měnil dřív, než jsem s vozíkem začal jezdit, takže je klidně dost možné, že je to tím ! :)

Jinak díky za ten odkaz s tou žárovkou, je to celkem zajímavé. Je možný, že když je v tom katalizátoru voda, je problém? Nejsem si ničeho vědom, ale možné je všetko. Jak bych popřípadně ten bordel z toho katalizátoru dostal?

2014-11-09 16:36:57

Auto co jsou rozbitý by se měly odstavit a spravit a né s nima tahat půl tunový vleky na maximum možností chcíplýho auta.Tím je myšlena ta tvoje nezkušenost

A jak si asi myslíš,že se asi dá vyndat bordel z trubky (katu)? Rozpojit a vyklepat,nebo dát jiný,nebo vyřadit.Něco ten motor dusí,takže palivová,výfuková,nebo zapalovací soustava.Hádat tu nebudem,všechno tohle se musí ověřit.

Těžko radit někomu,co prošel autoškolou a nezná klíč a kladívko. Dej to do servisu,tam jsou lidi,co opravujou auta.

2014-11-09 16:55:03

Nefunkčné brzdové svetlá znižijú výkon auta? Zase nebláznite.

2014-11-09 19:16:04

lakinooo: Pozor,je to pravda.Týká se to jen N 16 po FL a jen benzínových verzí.Pokud se ti přeruší hlavní přívod brzdových světel,tak se ti rozsvítí kontrolka.Je to asi ochrana, aby jsi nejel rychle,pokud brzdová světla nejsou funkční.Přesně tohle je filozofie Renaultu

2014-11-09 19:41:22

áno, lebo 110 je pomalá jazda....

2014-11-09 21:29:50

miroslav: Zítra jdu koupit žárovky, rovnou i novou sadu žárovek, která mi už chybí, tak to vyměním a cestou do Prahy zjistím, jestli tomu bylo opravdu tak Problémy to začalo dělat hned po výměně žárovky. Mám po FL a v benzinu. Je klidně dost možné, že to tím bude.

2014-11-13 20:05:35

Ahoj, dnes jsem byl v Praze a opravdu to bylo blbou žárovičkou :-D Takže celkem fail, obával jsme se něčeho horšího. Tak alespoň, že je to OK. V úterý na diagnostiku a uvidím další podrobnosti :)

2014-11-14 10:45:44

corkacz: Tak to jsem rád,že jsme ti pomohli a že ti autko zase slouží.Na to je ten internet úžasný

2014-11-14 21:44:07

Mockrát děkuju. Jezdí jako o život :)))

 Svobi
2014-11-15 09:05:54

corkacz: Ono se těžko radi ne napsal si vůbec nic . A jak ti tu ma někdo radit na dálku bych ti zkusil akorát at zkusí s vysroubovat první lambdu zda neni kat pricpanej . A u tebe ani člověk neví jestli nemáš v riti třeba jen cívku zda to vůbec běží na 4 válce . Svíčky filtry nic . Zajed stim do servisu nebo mi to auto za 5 radši prodej

2014-12-18 06:24:23

miroslav: Ahoj, dnes ráno jsem potřeboval nutně odjet a zjistím, že to zase vůbec nejede.. Kdyby to jelo alespoň 50, jenomže ono to jede maximálně 20km/h a chcípá mi motor.. Svítí mi kontrolka motoru na palubce. Tak řeknu, OK, někde jsem slyšel, že je to brzdovkami a tak jsem zjistil, že mi nesvítí levé světlo. Byla kaput dvoučlánková žárovka a tak jsem ji vyměnil. Nevím, co se stalo,l ale po zapnutí klíčku a prvního zkusení světel mi přestala svítit celá palubka a parkovačky. Ještě k tomu obě zadní světla.. Tak si říkám, doprd***, hledal jsem příčinu a zjistil jsem, že odešla pojistka zadních světel. Jelikož v sadě žárovek mám pouze takové velké pojistky, tak tuto malou jsem prostě nikde nenašel. Sebral jsem tedy z mlhovek, které stejně nemám a v pohodě.. Vše zase jde, ale i po výměně žárovky v tom levém světle mi světlo pořád nesvítí a auto nejede. Žárovka je OK, vše ostatní normálně funguje. Tak teď nevím, co se vlastně děje, proč mi žárovka nadále nesvítí :D Zajímavé je, že když tam hodím jednočlánkovou, tak je výkon pořád omezen a světlo svítí. Kdyby se s tím dalo alespoň odjet, byl bych šťastný. Škoda. Až bude světlo, musím sjet do benzínky alespoň pro 2 nové dvoučlánkové žárovky :D

2014-12-18 08:37:10

corkacz: jak to souvisí s tematem natural 95 a 98???

2014-12-18 12:55:58

Ahoj, sice nesouvisí, ale nahoře sem tento problém již řešil. Tak jsem to hodil sem, kde se to naposled řešilo.

CO se týče světla, vše jsem vyměnil, auto bez problému jezdí, ale svítí mi kontrolka motoru na palubce. Takže počítám s tím, že znovu diagnostika..


Odpovědět

1  2