Fórum - Téma


nadměrně vysoká spotřeba 2,0 TD primera


Fórum Primera P11 nadměrně vysoká spotřeba 2,0 TD primera

Manuály  |  Inzerce  |  Model Nissan Primera P11  |  Naše vozidla



2007-03-23 17:05:22

Zdravím, mám otázečku, možná jednoduchou.

Dříve jsem tu psal dotaz na váhu vzduchu u diesla. Tento problém jsem vyřešil. Auto jede už tak jak by asi mělo jet (snad), ale zůstala mi veliká spotřeba, cca 10/100 a to jsem to měřil na dlouhé trase se zahřátým motorem bez páchání závažných dopravních přestupků (rychlostní limity). Jedná se o auto z roku 2001, tudíž čerpadlo i trysky bosh, čerpadlo ovládané elektronickým plynem, ne lankem. Když jsem byl na diagnostice, tak se to zdálo být čisté. Předvstřik ukazoval hodnotu -0,5 až 1,0°. Motor za jízdy nijak zvlášť nehulí. Zdá se mi, že než motor nastartuje, musím dlouho točit starterem. Za studena chytne líp než za tepla, ale není to pravidlo. Může mi někdo poradit?

Najdu tady někde otevírací tlaky trysek, nebo ví někdo kolik tam má být? Tak stejně, kolik tam má být ten předvstřik?

Zkoušel jsem dávat dotaz na diesel fóru, ale tam jsou specialisti na koncernové tuctovky, a na japonské fára nereagují. Dikes za případné rady.

2007-05-30 20:42:34

Tak a je to. Byl jsem s autem ohledeně spotřeby v servisu Bosh v Zábřehu na Moravě, kde mi řekli, že mám vadu na čerpadle. Opravu mistr typoval na cca 13.000,- Kč bez DPH.

Podařilo se mi následně koupit starší, údajně repasované čerpadlo za 5000,- Kč. Tlaky na tryskách mají být dle manuálu 14,5 - 15,5 kPa. Nyní ale řeším nastavení čerpadla, resp. předsvstřiku. Poradí mi někdo?


Odpovědět