Fórum - Téma


N16 - Rozbité stahování zadního okna


Fórum Almera N16 N16 - Rozbité stahování zadního okna

Manuály  |  Inzerce  |  Model Nissan Almera N16  |  Naše vozidla2010-12-21 09:42:17

Včera mě částečně spadlo elektricky ovládané zadní okno. Zaplať pán bůh se nerozbilo ale v podstatě zůstalo v půlce viset. Dlaní jsem sklo vytáhl až nahoru a el ovládáním sklo dorazil nahoru a sklo drží, ale sklo je v podstatě nezávislé na tlačítku a rukou se dá od půlky až nahoru vytahovat.

2010-12-21 11:29:14

opravu jsem podrobně popsal v rubrice o Mikrách - jednoduchá oprava

2011-01-09 12:57:20

tak se oteplilo, lepidlo mám, chtěl jsem se do toho pustit, ale skončil jsem u demontáže čalounění. Odmontoval jsem jedinej plastovej šroubek kterej na polstrování je zhruba v úrovni zámku a zkoušel nenásílně nějakým způsobem tapecíruňk oddělat ale hned jsem to radši ukončil..... konkrétní radu jsem zde na fóru nenašel

2011-01-10 08:26:10

ten kdo vymyslel čalounění na N16, tak toho patří zabit a nechal bych ho to rozebírat 100 krát deně a za každý ulomený kousek bych mu uřízl jeden prst a za hodinu už by neměl čím se dloubat v nose!!

Ale teď vážně:

1. malým šroubováčkem sundáš rámeček kolem kliky, když zatáhneš za kliku zjistíš že ten rámeček je tam nacvaklý. Je potřeba ho sundávat zepředu zhora a ze spodu, zezadu je zaháklý takže po odklopení mírně dozadu.

2 středním plochým šroubovákem zezadu ho vrazit mezi vrch madla a čalounění a velkou silou nahoru škubnout (bohužel tady je právě ten problém, že se většinoui utrhne horní díl madla té kapsy kam strkáš prsty, takže je potřeba to následně nechat svařit). Poté sundáš přední díl madla, ten už jde krásně jedním prstem.

3. Odpojíš konektor, pokud máš elektrický okno

4. zmáčknutím čalounění u kličky okna ( u mechanickýho stahování oken) uvidíš na klice omegu, která zajišťuje kličku. Je potřeba si udělat háček z kusu drátu a tu omegu vytáhnout ven - POZOR střílý a pak ju budeš hledat po celé dílně, takže doporučuju zaháknout a přikrýt hadrou při vytahování. Pokud vytáhneš kliku násilím, někdy to jde, ale někdy se klika ulomí.

5. odšroubuješ 2 šrouby M6 (klíč č. 10) co jsou schovány pod tím madlem.

6. odšroubuješ ten šroubek co píšeš.

7. zespodu je v čalounění díra (mezi dveřmi a čalouněním), tak tam strčíš prst a škubneš směrem do auta a čalounění se uvolní, takhle to uděláš kolem dokola kromě horní části a pak vysuneš podél skla nahoru.

8. Nabroušenou špachtlou sundáš ten igelit, tak aby jsi ho nepotrhal a položit tak aby se neslepil, protože jak se slepí už ho nenarovnáš!.

9. jsou 2 druhy zadních dveří, některé mají krátkou tu dělící lištu a ve dveřích nástavek a některé mají tu lištu delší bez nástavku. takže pokud je nástavek odšroubovat jeden šroub M6 a nástavek směrem dolů vyndat.

10. odšroubovat šroub M6 co drží přední vodicí lištu okna úplně dole u pantu a šroub M6 co drží to střední lištu hned pod úrovní okna.

11. Stáhnout okno tak, aby jsi se dostal na šrouby co drží okno a okno odšroubovat. okno spustit dolů do dveří a vyháknout z vodicích lišt.

12. Vymontovat přední samořezku an stírací liště okna - to je ta spodní co těsní okno ke dveřím. Je to samořezka na křížák, a je pod kulatou černou samolepkou nad pantama. Doporučuju zmagnetovat šroubovák, jak spadne šroubek dovnitř už ho nenajdeš a budeš shánět jinej, nebo demontovat dveře a vytřepat.

13. Silou směrem nahoru vyrvat tu lištu ven. Někdy to jde, někdy musí přijít opravdu ukrutná síla. Ale nic se tam neulomí.

14. vyndat vodicí gumu okna ze středící lišty (nahoře a vpředu nechat).

15. někde pod tou gumou je šroubek na křížák /ted si spaměti neuvědomuju kde přesně je) a ten odšroubovat a tu středicí lištu vyndat.

16. a teď teprve půjde vyndat okno ze dveří ven!!.

17. pokud potřebuju rozebírat dál, te´d vyndám trojúhelník okna.

18. Pokud potřebuju vyndat celou tu vodící gumu okna, tak pozor přední část je včetně lišty, tak ej nutné to chytnout vevnitř ve dveřích co nejvíc nahoře a tahat směrem dozatu v tomto místě. Pokud to budeš tahat od zhora, lišta se ohne a po zpětné montáži nedoléhá ke dveřím a je tam škvíra a okno jde blbě otvírat a zavírat.

19. Můžeš demontovat zámek, kliku atd...

Skládat v opačném pořadí, pozor než tam dáš tu středící lištu, tak musí být okno ve dveřích a středicí lištu přišroubuješ jen nahoře a po nasazení okna ju teprve šroubuješ uprodtřed (pod sklem), protože při nasazování okna to potřebuješ trošku roztáhnout a ono to tím že to nepřištoubuješ trochu to roztažení umožní.

Stačí takto??

2016-07-23 17:58:56

Ahoj, nechci zakládat duplicitní téma, tak bych rád navázal tady. U mé N16 se mi stalo, že okno při stáhnutí jakoby zaškobrtlo,a dolů jel jen motůrek, při zpětném zavírání se okno jakoby kříží, jakoby padá směrem vpravo dolů, a musim ho ručně srovnat, aby mi ho to dovřelo, a při suštění už opět začne jakoby padat. Může to být jen něco povoleného, nebo je mechanismus k.o.? Poradíte někdo prosím?

2016-07-23 22:34:58

radgrand: utrhnuty uchyt zo skla. Rozobrat a prilepit

2016-07-23 22:48:26

Přesně tak.To jsem měl na jiném Nissanu na předním skle(přední dveře).Přilepil jsem a bylo vše v poho.

2016-07-23 23:59:32

Díky moc. Než začít něco kuchat,tak se nejdřív optám.

 Janis
2016-07-24 10:12:00

radgrand: Jsou tam 2, vpředu i vzadu - přilepit, jak píšou kluci, lepidlem na sklo.

2016-07-24 17:28:43

janis: Aha, dobře, zítra si ho hned koupím, díky


Odpovědět