Fórum - Téma


N16 - nejde mi houkačka


Fórum Almera N16 N16 - nejde mi houkačka

Manuály  |  Inzerce  |  Model Nissan Almera N16  |  Naše vozidla2009-03-18 21:43:05

Zdravím vás, chcem sa podeliť s dojmami a zároveň sa vás opýtať, či nemáte nejaké podobné skúsenosti.

Pred 2 týždňami som kúpil Almeru (N16) a zistil som, že mi nefunguje klaksón. V autoservise (nie Nissan) mi povedali, že je tam pretrhnutá nejaká airbagová páska a že elektrika sa do klaksónu nedostane. Nevyznám sa v tom, ale zdá sa mi, že keby bola tá airbagová páska pretrhnutá, nesignalizovala by mi to kontrolka airbagu na palubovej doske?

Stretli ste sa s nejakým podobným problémom? Ako by ste to riešili?

2009-03-18 22:09:19

ze servisu muzou mit pravdu je to mozne,ale poradim,sikovny slabouproudar elektrikar ti to opravi

2009-03-19 00:03:36

Keby bol pretrhnuty spiralovy kabel,tak by ti blikal airbag.Najcastejsie je vadne rele v poistkovej skrinke na pravej strane v motorovom priestore.Rele ma dva vyvody.Alebo je vadny klakson,alebo kabelaz..Teoreticky je mozne,ze by bol poskodeny aj jeden vodic v spiralovom kably,ale dost o tom pochybujem.

2009-03-19 03:29:22

Přesně jak říká serzino relé má označení HORN a pojistka taky. Poslouchej, jestli Ti spíná toto relé při zmáčknutí tlačítka na volantu. Pokud NE je asi pojistka s hodnotou 10 A přepálená. Na vizuelní kontrolu moc nedej, někdy je vizuelně "dobrá" ale ve skutečnosti je spálená. Skus ji raději přes žárovku a baterku nebo jinak. Pokud je poj. OK vyskoušej relé -má tři vývody ( je to jediné relé v autě se třemi vývody ) 1 a 2 je cívka, a spínací kontakt je 3 a 2. Kontakt 2 je společný s cívkou. Pokud Ti relé spíná, hledej chybu v kablíku od relé ke klaksonu, nebo v samotném klaksonu, popřípadě v jeho ukostření.

2009-03-19 08:06:38

te´d trošlku kadířské myšlenky. Ale ještě jsem se nesetkal, že by bylo vadné relé na klaksonu. Pokud je to N16 tak většinou bývají špatné kabely pod chladičem. Postupně jsou nefunkční. Výždy to začne jedníma pak to postupuje na další, třeba přestane fungovat ABs, nebo pořád svítí kontrolka dobíjení i když to dobíjí, nebo nefunguje pravé světlo, nebo mlhovky atd atd. Už se to tu diskutovalo. Ale samozřejmě bych zkusil napřed to relátko. Když je vyndáš, tak má 3 fousy na tom konektoru bys měl mít jeden + (po zapnutí klíčku) a další pez proudu. Když spojíš ten plus s jedním z těch dvou kouskem drátku, tak by se ti měl klakson zatroubit. (Můžeš zkusit postupně oba, nic s tím ezkazíš). A ten třetí ti právě vede do toho kroužku pod volantem a při stlačení volantu ho uzemníš a tím sepne relátko. . pokud to bude trobit spojením, tak můžeš rozpojit konektor pod volantem a vyzkoušet to uzemnit tam. Pokud by to trobulo, tak to bud ekroužkem, pokud ne, tak to bude ten vadnej drát - viz staré diskuze. Při zkoušení na konektoru j třeba mít odpojen řídící jednotku airbagů, která je před ruční brzdou, jinak ti poo zpětném zapojení konektroru bude svítit kontrolka airbagů.

2009-03-19 16:50:18

Dík za postrehy. Volal som známemu (elektrikárovi), tak sa na to pozrieme niekedy budúci týždeň. V každom prípade Vám ďakujem za pripomienky a Vaše skúsenosti. Budem to dokumentovať (fotografiami), aby to tu bolo. O výsledku Vás budem informovať. Ešte raz dík všetkým


Odpovědět