Fórum - Téma


N16 - Louže za řidičem


Fórum Almera N16 N16 - Louže za řidičem

Manuály  |  Inzerce  |  Model Nissan Almera N16  |  Naše vozidla2010-09-28 22:56:52

Ahoj. Jsem tady novej, tak se omlouvám, jestli zakládam duplicitní téma, hledat jsem zkoušel jen tak zběžně a nic. Takže jedná se mi o následující:

Nedávno jsem koupil Almeru N16 Sport. Předfacelift (2001) 1.8. No a když jsem dneska ráno přišel do auta, tak za sedadlem řidiče, na zemi cca 4čísla hluboká louže. Tak jsme s kámošem sundali tapicírunk a jak je ten igelit mezi dveřma a tapecem, tak byl nahoře a dole odlepenej, resp. ten tmel, nebo co to je, byl nalepenej na tý folii, to místo na dveřích bylo skoro čistý. Protože předchozí majitel prý dveře měnil, něco mu na ně v garáži spadlo, tak měnil komplet dveře v Nissanu, měl jsem podezření na špatně odvedenou práci při lepení toho igelitu. Tak jsme to vzali na vapku a tam se zjistilo, že do toho dutýho prostoru dveří dost teče, samozřejmě, bylo to pod přímým proudem vapky ale stejně a pak holt asi přes ty díry v tom igelitu se to dostává dovnitř. No jo, jenže když jsme pro kontrolu sundali tapec i na druhý straně, tak do dveří (původních, originálních) taky teklo. Tak mě zajímá, jestli zatýkání do dveří, jako myslím ne proud vody ale prostě takovej "čůrek" je normální a má to odtéct těma otvorama dole na dveřích a pak by to vypadalo jen na špatně nalepenej igelit, nebo je chyba v utěsnění dveří? To by to ale přeci na druhý straně neteklo, ne? Jak říkám pravý dveře jsou originál, tam igelit drží parádně, tak mě vlastně zajímá, k čemu tam ten igelit vlastně je? Je to právě kvůli utěsnění, když do dveří nateče voda aby se to nedostalo dovnitř? Bylo by to logický.

Moc mě zajímají vaše názory.

Díky moc předem.

2010-09-29 12:37:56

Dveřma určitě dovnitř neteče, je potřeba hledat dál. to conateče do dveří, spodem dveří opět vyteče. Zlkontroluj si zsda máš otvory ve dveřích průchozí. jedině že by byly ucpaný a přetékalo to vrchem. Proč tam je igelit to taky nevím, dřív to bylo, ab ynenavlhl tapecírunk, ale dnes už je z umělé hmoty tak ěm ještě napadá že by to mohlo být i odhlučněním, aby vzduch co se dostane do dveří, takl aby nebyl tak slyšet vevnitř. další možnosti mě už nenapadají. Plno lidí ho tam na starších autech nmeá, nebo ho májí roztrhanej, a stejně jim tam neteče.

2010-09-29 23:57:11

Díky za odpověď

No, vlastně jsem se špatně vyjádřil. Dovnitř neteče kolem dveří ale asi, podle vapky, přes utěsnění okna. Prostě místem, kde okno mizí do dveří... Tak si právě myslím, že to jako za normálních okolností spodem zase odteče a u mě, jak teď pršelo brutálně a díky větru všema směrama, tak ta děravá fólie napomohla tomu, že se to dostalo právě do prostoru mezi igelit a tapec a dole v tapecu pak je taky nějaká díra, kterou to šlo zřejmě do auta na podlahu. Takže snad by to správně nalepenej igelit moh spravit. No ale i já vím, že spoustu starších aut igelit ani nemá ale vzhledem k tomu, že tam není nalepenej jen bodově, na pár místech ale ten pruh toho lepidla se táhne podél celých dveří, tak pro srandu asi nebude. No kdyby ještě někdo odpověděl, budu rád, když nic, stejně to zkusím nalepit znova a pak na vapku a kdyžtak bych pak třeba hodil nějaký video, nebo alespoň fotky. Kdyžtak zatím raďte dál

EDIT: Teď namátkou koukám co mi vyhodí google a asi hned první tři odkazy shodně zmiňujou, že zatékání do dveří je normální, že od toho tam jsou ty kanálky dole a igelit je tam na usměrnění tý vody, takže to, že je na dvou místech odlepenej, asi bude řešení... Uvidím. Ještě bych se chtěl zeptat, jestli je potřeba to shánět v Nissanu, nebo to mají třeba i v kelly nebo elitu (nevím, pod čím jako hledat) a nebo jestli by třeba nestačilo v baumaxu koupit trochu fólie na zahrádku a nějakým voděodolným silikonem to přilepit... Co ty/vy ostaní na to?

Díky.

2010-09-30 07:21:21

My to lepíme normální sra*kou z tuby, když to originál je tvrdý, dříve se to nazývalo "medvědí ho*no". Teď to má různý obchodní názvy. Ale určitě to není tím, na ten igelit se ta voda vůbec nedostane.

2010-10-16 02:29:31

neměnili náhodou u toho auta přední sklo? Měl jsem stejnej problém, také jsem měl po dešti a po mytí mokro pod nohama. No a jelikož jsem to auto měl "v záruce" od známého,který mi ho prodal, tak jsem s tím zajel do servisu, kde mu vše dělali. Tvrdili, že je to od klimy . A když jim řikám, že ve vedru sucho a za mokra si koupu boty, tak ten vzal ten maník hadici s vodou a při normálním tlaku objel přední sklo. A hle, najednou, když byl zhruba nad zpětným zrcátkem, začala dovnitř voda skoro téi proudem na palubní desku. Když jsem se pak dozvěděl, že bylo před 14 dny měněno přední sklo a že to dělal ten samý servis. Bylo mi vše jasné. Za deště tam voda pouze zlehka zatéká a tak to stéká podél předního sloupku dolů až na dno - pod nohy. Takže pánové se jali sklo přelepit.

Mimochodem, jak jsem časem zjistil, ten servis zkurvil vše na co v tom autě sáhnul. Takže pozor na autoservis Kohl v Žiželicích u Žatce.

2010-10-16 04:35:04

Ahoj.

Díky za příspěvek ale louži jsem měl za sedadlem řidiče, takže přes čelní asi nee No a pokud myslíš jako jestli okolo okna, tak je pravda, že ty dveře původní majitel komplet měnil v Nissanu. Mám od toho fakturu a bylo to asi za 20K, takže nějaký šmelo to snad není. Každopádně věci se pohnuly, s kamarádem jsem zajel do OBI, koupil vodoodpudivou fólii, původně určenou pod střechu nebo tak nějak, vystříhnul jí podle původní a přilepil takovou tou stříbrnou voděodolnou lepenkou. Dneska jsem byl v myčce a podlaha je suchá, zatím nějakej mega déšť ještě nebyl ale snad to bude ok


Odpovědět