Fórum - Téma


N16 - dojezd oken


Fórum Almera N16 N16 - dojezd oken

Manuály  |  Inzerce  |  Model Nissan Almera N16  |  Naše vozidla


1  2

2009-09-01 19:13:35

Podle všech info co jsem s krkovici řešil přes SZ jsem dospěl k pár závěrům

To s tím připojením trvalých +12V na vodič ve kterém frčí +12V v případě kdy jede okno nahoru je kravina. Dělá mu to zkrat protože je situace nejspíš taková jako na obr(2).

Tuto radu jsem trošku nedomyslel protože už jsem z toho byl docela zmatenej a překombinoval jsem to

Myslím si, že zapojení ovládacího kabelu resp. kolíbkového přepínače je principielně stejné jako na obr (1). Netvrdím to s jistotou ale plyne to a potvrzují to všechny indicie co od krkovice mám

Já když dělal svůj dojezd, tak jsem vysondoval kterým vodičem frčí těch +12V když jede okno nahoru a hned vzal kleště, fiknul ho a dal 2 vodiče z portmana a frčelo to napoprve.

Takže je potřeba zapojit jako na obr. (3) a mělo by to jet. Pozor na přehození těch dvou vodičů jdoucích z portmana-pak vyletí pojistka což byla také jedna ze krkovicových situací. Jeden vodič patří na stranu motorku a druhý na stranu kolébkového spínače. Obr (3) je vlastně stejné zapojení co je přiloženo v návodu Portmana.

to krkovice: nezapomeň sem pak dopsat jak jsi dopadl-až nějaký N16kař vyhrabe toto vlákno, tak se mu bude hodit info o tom jestli moje schema je správně a nebo je tam nějaká krpa. Ale pokud to teď už nepofrčí, tak už fakt nevim kde je chyba, beru tě za slovo a dáme pivko společně s montáží

2009-09-04 17:40:55

Ja som už namontoval Portman na dve N16.Moja nemala dialkový ovládač vklúči,tak som namontoval alarm aj s dialkovým od Jablotronu.Tu som nemusel použit rele na ovládanie.Druha N16 ma dialkový ovládač v klúči.Pri tomto som musel dat relé,lebo pri štartovaní sa uzamklo vozidlo a aj dotiahlo okná.Prikladám narýchlo nakreslené zapojenie.Tých12Vtam musíš natiahnut,lebo N16 nemá vo dveroch stálych 12V.

2009-09-06 18:58:59

Hotovo. Diky za navody. Cely problem byl v tom, ze jsem ten system testoval aniz bych mel zapojen modul pro ovladani oken. Dalsi problem byl, jak naznacuje obr.2 od kofiho, coz je pochopitelne

Rele jsem dat musel na spinani zeme. Dalsi rele potreba nebylo. Nevim proc, ale kdyz zamknu auto zevsnit "krizovatkovym" zamykatkem, ona zustanou.

Vse fachci jak ma, diky za spolupraci


Odpovědět

1  2