Fórum - Téma


N16 1,8i 84kw vhodné otáčky


Fórum Almera N16 N16 1,8i 84kw vhodné otáčky

Manuály  |  Inzerce  |  Model Nissan Almera N16  |  Naše vozidla2011-06-03 20:43:02

Zdravim, někde jsem čet diskuzi, že otáčky by neměly jít v žádném případě pod dva tisíce, že pak se zbytečně namáhají některé části motoru. To je doufám blbost? To bych tam třeba při normální jízdě po městě při čtyiceti musel rvát dvojku???? No a u ostatních rychlostí zrovna tak, vždyť ten motor bez problémů táhne od minimálně 1500! Takhle jsem v životě neřadil ani u mnohem slabších aut. Jo a za druhé, v manuálu jsem četl, že když v létě zhasnu motor a do půl hodiny znovu startuju, že mám plně sešlápnout plynový pedál. No klidně, akorát se tomu divím, to mám fakt dělat?? Teda je pravda, že za téhle situace, (a já to nedělám), mi několikrát hned po nastartování motor zdechl. No a jinak když jsem se tak rozepsal, to je normální, že ve 160000 tis má ten motor zvuk jak diesel? No už dva mechoši mně uklidňovali, že je to úplné ok, ale tak věř "odborníkům", já měl mazdu, co měla najetých přes 300, klepal tam trochu nadzvedák, ale že by se mi třepal volant (při stání na volnoběh) a celkově to bylo tak hlučný, si nevzpomínám. (Ale jinak táhne krásně) Jinak předem dík za všechno, co se bezprostředně týká mých otázek.

mia
2011-06-05 08:55:08

...a jsi si jistý,že nemáš DIESEL??

Máš pravdu blbost to je,záleží na mnoha faktorech,ale říct,že pod dva tisíce otáček ničíš motor za všech okolností je hloupost,záleží,jestli je motor v tahu,jedeš po rovině či do kopce,či dobržďuješ motorem.Samozřejmě akcelerovat,nebo vyjíždět kopec na pětku pod dva tisíce ot.je blbost,ale to musí každý slyšet a cítit,kdy motor říká NE-E.

2011-06-12 18:36:06

Jo každopádně dík za reakci, já si holt koupil novou káru, tak na tom všechno asi přehnaně sleduju a vše si beru moc k srdci, s těma otáčkama si už hlavu nedělám, jezdím podle sebe, tedy doufám adekvátně k tomu, jak se tváří autíčko. A s tím zvukem motoru zajdu k dalšímu mechanikovi, aby mě ujistil, prostě tam slyším dva zvuky, co bych raději neslyšel, ale pokud jsou v pořádku, nemám problém.

2011-06-12 18:40:55

ja teda 40 (pokud nejedu z kopce nebo hodne kratkej kousek) jezdim na dvojku :) mam teda 1.5...


Odpovědět