Fórum - Téma


N15 - venkovní čidlo teploty kam s ním?


Fórum Almera N15 N15 - venkovní čidlo teploty kam s ním?

Manuály  |  Inzerce  |  Model Nissan Almera N15  |  Naše vozidla2009-01-31 17:24:31

Zdravím. Chtěl bych si nainstalovat digitální teploměr a voltmetr do příhrádky, která je pod ovládacím panelem k topení. Kudy je nejlepší táhnout z kabiny čidlo venkovní teploty? (chtěl bych ho umístit pod přední nárazník). Našel jsem jeden průchod v přední části u spolujezdce vlevo. A druhá prosba o radu – aby byl teploměr podsvícený, je nutné ho mít v autozásuvce (poloha klíčku 2 – acc) – chtěl bych to zapojit do elektriky přímo, abych měl zásuvku volnou. Myslíte, že když to připojím přímo na kabely vedoucí k zásuvce, tak to pojistka (15A myslím – nejsem si jist) utáhne (v kombinaci s např. gps)? Pokud ne, tak kde to můžu připojit? Moc děkuju za případné rady :o)

2009-01-31 18:35:52

Klidně to tam napíchni, sice nevím co je to za přísrtoj, ale určo bude mít zanedbatelný příkon. Můžeš to napíchnout někde vzadu a zabezpeč kabel proti mechanickému poškození. Na origo kabelu do zásuvky odstraň izolaci bez přerušení a namotej na to kablík od teploměru, dobře to proletuj pájkou a zaizoluj.

Do motor. prostoru máš asi nejvhodněji projít někde za schránkou u spolujezdce. Standartně bývá čidlo před chladičem uprostřed v jeho vrchní části.

2009-01-31 19:09:37

Ok. Dík

2009-01-31 19:56:52

Jen POZOR !! některé zásuvky jsou "natvrdo" tzn. jsou pod napětím stále, a některé jen po "zapnutí klíčku" V případě, že ji máš "natvrdo" napíchni to kdekoli na osvětlení tlačítek a přístrojů,( nemusíš mít z ničeho obavy, je to takřka nulový odběr ) a protože se musí svítit nonstop, budeš mít i nonstop svůj teploměr a po skončení jízdy se ti vypne se světly.


Odpovědět