Fórum - Téma


N15 - špatný tlumič?


Fórum Almera N15 N15 - špatný tlumič?

Manuály  |  Inzerce  |  Model Nissan Almera N15  |  Naše vozidla2008-09-15 09:36:00

Zdravím. Koupil jsem si Almeru r.v.98 1,4i 64kW, vše ok až na něco na podvozku. Prý má mít dobrý podvozek, myslím si to taky

ale když jedu rychleji pravotočivou zatáčku (na druhou stranu to nědělá, krásně sedí) tak to sedí hůř, je cítit nejistota.

Když je v té zatáčce ještě nějaký hrbol tak to rozhodí skoro i předek . Při nízké rychlosti to není moc znát. Myslím si že je špatný LZ tlumič, co vy na to?

Případně na kolik tak vyjde výměna zadních tlumičů? Chci jezdit už bez obav a vím že ten podvozek má na víc

2008-09-15 13:41:22

Zajeď si do servisu se stolicí,kde ti tlumiče otestují - myslím,že to mají i v těch rychloservisech u nákupních center ve větších městech (TEMPO servis?),budeš hned v obraze.Testování provádí i prodejci ND na auta v rámci promo akcí (např.ELIT,Auto Štangl,Auto Kelly a tak - mrkni na jejich weby,mívaj tam roadplán,kde zrovna akce probíhá).

Hodně přibližná metoda je stlačit rukou roh karosérie a pustit - pokud vyjede nahoru a zůstane stát,je tlumič OK.Pokud se zhoupne párkrát dolů,je načatej nebo po něm.Ale jak říkám,to je hodně přibližná metoda - těch pár Kč za test bych určitě obětoval - v těch pomoakcích je to dokonce zdarma.

Nestabilitu může způsobovat víc věcí - od vadné geometrie,špatných tlumičů přes silentbloky uložení ramen až po vytlučené čepy.

2008-09-15 14:21:40

ja jsem tet nedavno měnil přední tlumiče poznáš to tak zě pokud nekolikrát přitlačíš na hranu vozu tak auto začne tancovat jak koza

tlumiče jsem kupoval od firmy z brna tady nas odkaz http://www.nissanclub.cz/...p?topic_id=71383&lang=cze


Odpovědět