Fórum - Téma


N15 - palivoměr


Fórum Almera N15 N15 - palivoměr

Manuály  |  Inzerce  |  Model Nissan Almera N15  |  Naše vozidla2007-11-05 17:02:47

Další problém..... nabral jsem plnou, ručička se vyšplhala nadoraz a nechce se jí dolů, ani při vypnutém klíčku. Dle zde uvedeného návodu jsem rozebral palubovku, ale zde zmiňovaný a vyfocený zobáček tam není. Ručička není ani přidřená, jde jen ztuha. Takže dotaz.... má při vypnutém klíčku spadnout ručička dolů? Pakliže ano... měl již někdo tenhle problém a zná řešení? Jde o diesel.

2007-11-05 17:05:36

Rozebíráš to zbytečně,ručička ukazatele paliva si "pamatuje" dosaženou mez i po vypnutí klíčku a zůstává na ní, dolů ji dostaneš jen násilím nebo postupným úbytkem paliva z nádrže.Platí pro N15 benzín i diesel.

2007-11-05 17:10:00

Děkuju... tohle mne dost překvapilo. Měl jsem pocit, že když jsem to koupil, tak byla ručička na první čárce a po vypnutí klíčku spadla. No... každopádně, není na škodu, když znám zase trošku podrobněji své autí (rozborka/sborka palubky).

Ještě jednou díky.

2007-11-05 17:27:49

Mě to na primeře taky nepadá a stejně jako ty jsem si i já myslel,že je to nějaké nemocné.Nicméně neřešil jsem to,bo jsem se potýkal se závažnějšími neduhami.

2007-11-05 19:48:02

Myslim, ze to je vlastnost vetsiny japonskych aut - stejne jako nemaji kontrolky na roznuty svetla

2007-11-05 20:13:05

Když už jsme u těch kontrolek..... jak je to s kontrolkou airbagu? Jestli tam jsou, nebo ne ví bůh. Já jsem si jen všiml, že mi na palubce na otáčkoměru svítí (spíš doutná) červený nápis AIRBAG. Rozhodně to však není kontrolka na bag. Tu jsem našel po dnešním vymontování palubovky a světe div se.... je origo zaslepená. Takže tedy jak to je. Na volantu a palubovce to vypadá že bagy jsou (nebo možná ne, ale někdy byly). Ví někdo, co je zas tohle za nissan-kulišárnu.

2007-11-05 21:19:48

Já mám P11 a u té mi ručička po vypnutí klíčku spadne. Ale já zase řeším problém s "hladovým okem" zdálo se mi, že se mi podezřele dlouho nerozsvítilo, tak jsem schvílně jezdil až do půlky červeného pole(rezervy) a pořád nic. Čím to může být?

2007-11-05 21:22:10

U N15 je funkce airbagu signalizována rozsvíceným nápisem AIRBAG v otáčkoměru - zhasíná při správné funkci všech kontrolovaných okruhů asi po 7-8 vteřinách.Kontrolky na desce neber v potaz,je to přístrojovka pro různé varianty vozů,proto ty záslepky.Ty,které mají svítit,zaslepené nejsou.

2007-11-05 23:01:12

kubik řešil jsem to také : mě hladové oko svítí až když palubák hlasí do nuli cca 35km a to už je ručička řádně uplně dole na poslední čárce ,,,, ale jezdil jsem ještě cca 20km po tom co palubák nahlásil nulu a pohoda ,, takže se neboj že by ti to někde zdechlo.

2007-11-05 23:02:25

A navíc ještě jedna věc je zajímavá ... mám v manuálu psanou 60ti litrovou nádrž ale víc než něco málo přes 50 jsem ještě nikdy nedotankoval :) že by ta rezerva byla hodně luxusní ?

2007-11-06 07:37:22

N15 pokud nemá airbagy, má před spolujezdcem na palubce nad zavíratelnou přihrádkou další poličku cca 1 cm hlubokou. a na volantu nemůže být nápis Airbag. a pokud odkrytuješ sloupek dod volantu, tak airbagy mají žlutou kabeláž. Po zapnutí klíčkus e timusí rožnout nápis airbag - dle typu a stáří N15 je několik íst kde je kontrolka umístěna. U starších je to klasická kontrolka, lterá jde jednoduše vyjmout, u novějších je tam ledka, která se musí vyškrábnout plošňák, aby nesvítila. Řídící jednotka airbagu a pásů je mezi sedadlama za ruční brzdou. Jsou 2 druhy pásů. Jeden druh je vystřelování pásů řízeno elektronicky jednotkou současně s airbagama, několik milisekund před vystřelením airbagů ti vystřelí pásy. a druhá verze je, že se pásy odpalují mechanicky - nevede k nim drát a je čidlo na zpomalení vozidla přímo v pásu. Polička místo airbagu spolujezdce jde normálně koupit jako originál náhradní díl (stojí cca litr), ale jsou 3 barvy palubek a tím i 3 barvy poliček.

2007-11-06 13:23:33

Tak asi pro mě nejdůležitější je, že Bagy nejsou zapsány v techničáku.... není tam ani ABS... vlastně tam není nic.... tak prázdný techničák jsem ještě neviděl. Ta přihrádka místo bagu před spolujezdcem je naprosto příšerná.... to tam raději nechám tu záslepku, nebo bag, nebo co to je. Ve volantu žlutý drát je... možná i bag, kdo ví, skoušet rozdělat to nebudu, ale při pohledu pod kryt volantu je tam nějaký jakoby stříbrný puk s nápisem Air Bag a se spoustou varovných nápisů ve žlutočerném provedení velikosti průměr 10 cm, tloušťka asi 3 cm (tolik bylo vidět pohledem). A červený nápis na otáčkoměru AIRBAG nebudu řešit vůbec, protože za denního světla vidět není, jen za tmy a spíš než kontrolka to vypadá, jako nějaká frajeřinka (chlouba že tam jsou). Děkuji za reakce.

2007-11-06 14:12:50

Ten puk je právě onen airbag - když vyloupneš postranní krytky volantu,uvidíš na každé straně hlavičky šroubů s "hvězdičkama" - TORX 50, ty upevňují airbag k volantu.Před spolujezdcem je airbag zespodu pod palubní deskou,když se koukneš po vyjmutí schránky před spolujezdcem,uvidíš ho.Na "záslepce" je taky nápis SRS AIRBAG,jako na volantu.

Nápis na otáčkoměru je právě tou kontrolkou - mně je teda vidět dostatečně i za denního světla,nápis svítí ostře rudě.Možná máš jinou žárovku,nevím - jestli se nemýlím,tak ta originální je větší baňka, Toshiba značená Q7 158 38.Je tam ještě čirá 14V 3,4W,tak doufám,že jsem si to nespletl.

2007-11-07 07:36:55

U novějších N15, žádná žárovka na kontrolku AIrbagu není je tam přímo na plošným spoji jen malinká červená ledka. To že tam má ten stříbrnej kotouč s nápisama neznamená, že tam má airbag. Mohl být vystřelenej, a nekdo ho vypreparoval, krytku slepil a znovu složil. Podívej se když odklopíš spodní krytku na volantu (jsou 2 ze stran s těma torxama a 1 ze spodu kvůli kontaktům), zdamáš připojenej drát k tomu arbagu. Ale ani to nemusí nic znamenat. Totéž se můžes podívat pod přihrádku, zda je tam velkej hliníkovej válec a je připojenej na elektřinu. Ale pokud ti při zapnutí klíčku nesvítí kontrolka airbagu, tak předpokládám, že tam airbagy nejsou - bylo to havarovaný auto a mělo vystřelený airbagy. pokud by jsi to chtěl opravdu zjistit, tak asi za někým kdo to zná, nebo na diagnostiku do nissanu.

2007-11-07 15:41:13

Nepřu se o to,že u novějších N15 je místo žárovky LEDka,Honzo - jen v Octanově profilu uvádí r.v.1997 a sám mám 10/1997 a se žárovkou.Je na ní modrá návlečka,měl jsem venku přístrojovku,když jsem doplňoval kontrolku ABS po jeho zprovoznění.Nevím,jestli jde o atypickou žárovku,je na ní prostě jen uvedený popis.

Pokud někdo toužil kamuflovat,může tam opravdu být pouze nefunkční "obal" airbagu s narafičenou kabeláží a slepeným středem volantu,který se při aktivaci airbagu protrhne - jistotu dá opravdu až diagnostika.Jelikož Octan píše,že mu nápis AIRBAG v otáčkoměru "doutná",pokud po cca 7-8 vteřinách "doutnat" přestane a zhasne,řekl bych,že tam airbag přece jen je - pokud "doutná" pořád,pak není něco v pořádku.

2007-11-07 16:51:32

Částečně s tebou souhlasím, já se nedíval na rok, a snažím setu psát obecně, protože pak si to někdo přečte a bude hledat něco a zjistí že to má jinak, proto jsem popisoval obě verze. A to že mu to prosvěcuje, spíš si myslím, že bude žárovka vydělaná a prosvěcuje mu to od jiných žárovek. Já to většinou zespodu tu dírku přelepím samolepkou, právě proto aby neprosvěcovala.

2007-11-07 17:16:41

Honzo,že máš spoustu zkušeností s Nissanama,o tom nemám sebemenší pochybnost - taky to nebylo nic oponentního,jen upřesnění.To "doutnání" nápisu AIRBAG vlivem odlesku od jiné žárovky (podsvětlení otáčkoměru apod.) mne taky napadlo,tady je pomoc jednoduchá - "doutná"-li to bez zapnutých světel,měla by tam být samostatná žárovka,pokud se to rozsvítí jen s osvětlením,pak jde pravděpodobně o odlesk z jiné žárovky.Kontrolka airbagu se rozsvěcuje nezávisle spolu s ostatními kontrolkami dobíjení,mazání atd.

2007-11-07 18:51:31

Nesvieti kontrolka . No tak skusal som ukostrit 2 pin na konektore na plavak a rozsvietila sa mi kontrolka paliva, takze mam posahany spoj na kostru v plavaku na kontrolku ,, uz ste to niekto vyberal plavak ako to vyzera a ci sa to vobec oplati rozoberat ? Nie ze by ma to stvalo ale naserem sa a kupim plnu nadrz nech ma to nedrazdi ze nesvieti!

2007-11-08 08:31:48

Janis já to tak ani nebral, já zase upřesňoval to tvoje. A vo tom to je!!

Ohledně kontrolky paliva, tak ta funguje úplně jinak. Klidně to rozeber, není to nic složitého. Když odšroubuješ těch 8 šroubků M5, takse dostaneš do nádrže, ale te´d si neuvědomuju, jak drží celé čerpadlo v nádrži, ale mám dojem, že se buď vytáhne s celým víčkem, nebo je přiděláno na dně nádrže v T drážce s pojistkou, která se musí zamáčknout a opak vysunot čerpadlo. A pak vyndáš celej mechanismus. Na mechanismu uvidíš plošňák rezistor, nebo jak se to správně nazývá), přes kterej ti běhá rafička a ten ti ukazuje velikost paliva a pak tam uvidíš takovej stříbrnej váleček, ke terýmu vedou 2 dráty a to je právě spínač kontrolky benzínu. Tento váleček když uschne, tak se spojí kontakty v něm a rozsvítí se kontrolka (jestlise to spojí přes drát na zem ale nevím?). Když ten váleček namočíš, kontrolka zhasne (nenamáčet do vody ale vždy jen do benzínu). Vyschnutí trvá trošku dýl, protože to musí vyschnout vevnitř a nejen an povrchu. Při vyndávání a nasazování oaptrně, ať si neohneš táhla od plováku, protože pak ti to bude ukazovat hovadiny. Při nasazování pečlivě umístit ten velkej O kroužek co je pod víčkem, jinak ti bude smrdět benzín do kabiny a když dáš plnou tak ti bude týct ven.

Při zpětné montáži šroubky M5 utahovat velmi s citem, jinak strhneš závit. Je potřeba mít málo benzínu v nádrži a mít nějkou baterku a svícení, nebo ještě lepší je zářivkovou montážní lampu, kterou si když tak posvítíš i dovnitř. Úplně nejleší je si svítit svíčkou nebo sirkama Z toho co jsem popsal je zcela patrné, že kontrolka paliva funguje nezávisle na ukazateli paliva - připouštím, že ten 1 drát by mohl být společná kostra, protože jsou tam jen 3 dráty.

Tak sjem se díval naobrázek, takže je to jednoduchý, když odšroubuješ víčko, tak vyndáš celej mechanismus z nádrže, protože je přidělán k víčku. Já si neuvědomil, že N15 má ještě plechovou nádrž. K nádrži na Tdrážkus pojistkou jsou nissany s umělohmotnou nádrží. Ale jinak ten pops je univerzální.


Odpovědět