Fórum - Téma


N15 - kolísání napětí


Fórum Almera N15 N15 - kolísání napětí

Manuály  |  Inzerce  |  Model Nissan Almera N15  |  Naše vozidla


1  2

2009-12-14 20:42:43

Také je sháním.

2009-12-14 23:06:35

Nemyslel jsem to zas tak zle ALMERKO, (díky za hezké vyjádření o "odporníkovi"), jsem spíš již zhýrale unavený podobnými opravami u jiných značek aut, byl jsem majitelem už asi 38vozů za posledních 14,5 roků co mám řidičák (na vše vč. autobusu), každé jiné značky, od Lady 1200 (1. auto v r.1995) k Škodě, Fiatu, přes Peugeoty k Fordu a hojně k Opelu (cca 7typů od Corsy, Kadetta přes Astru po Vectru), předposlední Mitsubishi a poslední 3 místa patří Nissanu a zřejmě to tak zatím i zůstane, než přestoupím na Toyotu Avensis Verso D4D (služební auto). Auta jsou můj velký koníček už od mládí, od individuálních oprav sobě a svým známým jsem přešel postupně k dovozu aut zvenku a později i k prodeji náhradních dílů, převážně na zn. Nissan. Mám dost kontaktů v autobranži na brněnsku, znojemsku a samotném Brně (myslím tím servisy, bazary, lakovny, atd...), osobně znám pár firem, kde právě mimo jiné opravují jenom autoelektriku. Z vlastních zkušeností vím, že oprava - výměna diodové desky je jedna z drahých oprav a ve smyslu repasovat starší altík se u 10let starého auta nevyplatí, jako právě taková Almera N15 je, nebo si myslíš opak? Myslím, že je daleko efektivnější dát do auta jiný altík z jiného auta, třebas s málo najetými km než platit ve většině případech drahou GO altiku, či starteru. Pozor! Paltí to převážně pro japonské značky, nikoli globálně. Vždyť to jsou peníze, které to auto v žádném případě nezhodnotí, vím, že můžeš oponovat "sračkou z vrakáče", ale já mám skladem altíků dost a jsou z aut, které mají najeto zdaleka míň km, než auta která tu v ČR jezdí tohoto stáří a typu. Navíc mám vše popsané a evidované, kolik co má najeto a když díl prodám, tak mám vždy spokojené zákazníky, záruka na takový díl samozřejmostí. A na žádného odborníka (či odporníka jak jsi mne nazval) si nehraju a ani hrát nehodlám, nemám k tomu důvod, auta denně opravuju a setkávám se s různorodými problémy s daleko závažnějšími důsledky, než je slabé dobíjení a občasné diskuze tohoto typu na Nissan fóru a podobných jiných klubech mne občas dojmou, že nevím zda se tomu smát, nebo plakat.

To turbo32 - samozřejmě nic proti tobě, naprosto chápu tvůj problém a postoj k němu a je dobře, že se o to zajímáš, utrácet v servisech dokáže každý blbec.

Minulý týden jsem nechal jednomu chlapíkovi z Brna zadní pravé dveře na Almeru hatchback r.v.2002 v orig. modré perleti za cenu 1500kč, pozor: kompletní, jen sundané u auta, tzn. vč. skel, tapecu a všech vnitřností dveří. Souhlasím s "odporným" přístupem některých vrakovišť, ketré nebudu jmenovat a mohl bych (také občas musím využít jejich služeb), ale není dobré házet všechny kdo se zabývá prodejem dílů do jednoho pytle. No nevím, už se rok dostávám k tomu, abych navštívil nějaký sraz Nissanů a zatím to nějak nevychází, věřím však, že to jednou vyjde a že tam bude "dobrá kopa lidí jako tady na fóru".

2009-12-17 11:10:31

Mno pěkně jsi se rozepsal nic ve zlém, jen jsem Ti napsal "odborník" stejně jako jsi nám napsal Ty !

Samosebou souhlasím s Tebou, každá ta repas je invidualní a každý musí zvážit pro a proti a hlavně si musí zjistit, co vlastně a za kolik repasovat. Pokud má někdo najeto hodně a má ještě vše origo, tak asi bych se přiklonil k tomu co říkáš Ty a to je, že raději koupit "sračku" z vraku. Pochopitelně musí cena toho dílu být adekvátní ke stáří. Máš pravdu v tom že např. do 15 let starého auta raději koupit "mladší" altík nebo starter, než repasovat ten původní 15 let starý.

Co se týká toho druhého odstavce, tak určitě neházím nikoho do stejnýho pytle psal jsem to už výše, že vyjímky poctivých jsou.

Nakonec i všechny ženský nejsou do jednoho, ale do dvou pytlů ( prtože ten první už je plný )

A až bude na jaře nějaký sraz, určitě by jsi měl přijet, to je jasan, rád s Tebou pokecám.

Ještě poznámka k tomu, jak si psal : "....... Souhlasím s "odporným" přístupem některých vrakovišť, ketré nebudu jmenovat a mohl bych" .......... No právě to by jsi tu měl napsat ! Aby všichni věděli, kde si dát pozor a kam své penízky NENOSIT

Takže milý Fano, vše dobré a přeji Ti hezké svátky a úspěšný Nový rok 2010

2009-12-17 22:15:56

Almerko, díky za pěkný email a taktéž za přání k svátkům vánočním . Docela se těším až bude zjara nějaký sraz našich asijských vozítek , rád přijedu - konečně ! Taky s Tebou rád pokecám a jak už to asi na srazech bývá tak nezůstane jen u kecání ale , ale musím s mírou, abych se pak na druhej den dokázal vrátit zpět domů, obvzlášť když bude sraz přes půlku republiky, jak tomu asi často bývá (jsem z Ivančic u Brna neboli "z Menšíkova"). Ale abych o sobě nepřeháněl, moc už nekalím, nebo to aspoň není to co "za mlada". Taky bych se rád osobně potkal s mnohými co tu píší příspěvky a u toho se pokochat vyladěnými kárami některých členů. Tak ti ještě jednou děkuji za potěšující zprávu a přeji Tobě i všem ostatním hezké prožití svátků vánoc v okruhu svých nejbližších a v Novém roce všem hlavně pevné zdraví a taky našim Nissanům hooodně najetých km bez poruch.

2009-12-24 00:31:35

no tak sa na to pozreli v servise a altik to asi nieje.ocistili tie ukostrenia a uz to nerobi disco tak som zvedavy. skusim pojazdit a ak sa to objavi skusime inu variantu. celkom ma to zatial potesilo dufam ze ostane uz dobre

2009-12-25 22:24:59

@ turbo32 - tjn už jsem to tady psal mnohokráte, ukostření motoru a pod. bývá často zapomínané a to i přes to, že je velmi důležité Na pohled bývá vše OK, ale pod kostřícími oky to bývá zoxidované a potom to řádně člověka potrápí.

@ 2098 - Na jaře přijedeš určitě do Olomouce na pokec !! Bude zase minisrazík v půli dubna.

Jinak "Menšíkov" znám, přímo u domu Vl.Menšíka a jeho pamětní desky jsem byl. Až budu někde v okolí, přijedu na kafe

2009-12-25 22:46:30

OK Almerko, provedu . Přijedu rád, do Olomouce to mám 100km, tak je to v poho . A těší mě, že jsi byl u rodného domu Vl. Menšíka, je pravda, že je to jeden z hlavních symbolů Wanglu (Ivančic), další jsem já! Ne, to byl fór. A na kafe skočit je samozřejmost, zrovna jsme dostali od rodičů na vánoce novej docela luxusní kávovar , takže by to neměl být problém. Rád se seznámím . Dodatečně hezké prožití svátků vánoc a vše nej v Novym roce 2010.

2009-12-30 11:04:32

No tak já už tam byl 2x jednou jsem se Vladimírovi byl poklonit, když jsem se to dověděl, že tam je jeho deska na tom domečku. A potom jsem jel okolo se svou ex-manželkou, tak jsem jí to byl ukázat, no a teď to vypadá, že to navštívím po třetí se svou přítulkyní, protože ho měla taky moc ráda jako já. Jeho humor byl nadevše a nikdo na něj v dnešní době nemá

No a důvod víc tam jet je, že máš nový kávovar, protože jinou než překapávanou nepiju

2009-12-31 16:49:35

Jojo, ten jeho rodný domeček na Rybářské ulici v Ivančicích je mi dost dobře známý, sousedí s domem spolužáka a jako malý kluk jsme si tam neustále hráli, později zažívali i začátky mého motoristického života a spoustu dalších krásných věcí. Mimochodem pamatuju (když jsme u těch aut), že jednou příjel Láďa domů za matkou v červené Dacii spolu se svým hereckým kolegou Brodským, byla to sobota a když v neděli odjížděli zpět do Prahy, vidělo a mávalo jim půl ulice, jak odjíždí v nablýskané červené Dacii, psal se rok cca 1986.

Až pojedeš přes Ivančice, tak se na kafe můžeš stavit. Nevím, kdy to plánuješ a i přesto, že se osobně neznáme, tak by to bylo nejlepší na Ivančickou Svatojakubskou pouť, která je sice až poslední víkend v červenci, ale stojí za to. Samozřejmě, že pokud to bude dříve, vadit mi to nebude.

2010-01-30 15:32:01

turbo32: Mi to disco dela na volnobehu, kdyz pridam plyn cca na 1400 otacek, tak je to ok.. Myslis, ze to je tim ukostrenim nebo altikem?

2010-04-20 08:59:55

Nemáte tušení, jestli se do N15 rok 1999 - 2000 dával jen jeden typ alternátoru, nebo jich bylo víc? Mám tam Mitsubishi Electric a zlobí....

Poraďte, kdo víte.

Díky Jakub


Odpovědět

1  2